Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Tomáš Fejfar i v této sezoně patří k nejproduktivnějším hráčům Kert Parku.
Tomáš Fejfar i v této sezoně patří k nejproduktivnějším hráčům Kert Parku. (autor: Michal Pěch)

Fejfar po prohře v Karviné: Nemůžeme si dovolit nechat se tolikrát vyloučit!

Datum: 05. 11. 2018
Autor: Vojtěch Filipiec
Sdílej přes:

O Zápasu víkendu CROSSDOCK Extraligy mezi Karvinou a Kert Parkem jsme vám již přinesli množství informací. Nyní ke komentářům k samotnému průběhu a výsledku přidáváme také ohlasy aktérů tohoto utkání. Za Kert Park pro náš web zhodnotil utkání forvard Tomáš Fejfar, jenž si v kvalitním utkání připsal 3 body za asistence a opět tak díky předvedené hře ukázal, že je nepostradatelnou složkou svého týmu.

Karviné nechyběla potřebná bojovnost


Fejfar tuto sezonu opět patří k lídrům pražského Kert Parku. Prozatím dodržuje standard předchozí sezony, kdy nasbíral v základní části v průměru 2,12 bodů na zápas, letos se zatím drží na průměru 2,00. Ačkoliv v neděli v Karviné neskóroval, opět se stal klíčovým hráčem a na své konto zapsal 3 asistence.

I přes jeho výborný výkon se Kert Parku podařil ve Slezsku urvat „pouze“ bod. Tomáš Fejfar byl však o síle Karviné přesvědčen a její skvělý výkon ho nějak výrazně nepřekvapil. „Karviná hrála bojovně, to jsme od nich čekali, jim také nic jiného nezbývalo, než jít do tohoto zápasu naplno a veškerých úloh se zhostili výborně. My jsme do Karviné navíc nepřijeli v úplně ideálním počtu, takže si myslím, že Karviná určitě zaslouženě vyhrála, hráli výborně, nechyběla jim zmiňovaná bojovnost.“ 

Pražany srážela zbytečná vyloučení


Kert Park tahal většinu zápasu za delší konec provazu. Ačkoliv nebyla herní převaha na první pohled nikterak vidět, byli to právě hokejbalisté z Lužin, kteří udávali tempo zápasu, co se týče skóre. Karvinou nepustili ani jednou v zápase do vedení, naneštěstí pro ně si dokázali vytvořit vedení nejvýše dvoubrankové, a to nakonec Karvinští dokázali v závěrečné pětiminutovce smazat a nakonec vyhrát v prodloužení.

Kde hledal Fejfar příčiny toho, že jeho družina z hlavního města Prahy nedokázala svému soupeři odskočit na rozdíl více branek, nebo alespoň vedení udržet? „Ze začátku jsme byli s naší hrou spokojeni, plnili jsme to, co jsme si řekli. Nemůžeme si však v tomhle počtu dovolit dostat dvě „desítky“ a nechat se tolikrát vyloučit. Karviná nám sice také nabídla vícero přesilovek, ale my jsme si to pokazili o to víc, že jsme poté museli hrát pouze na čtyři beky, dva nám seděli na trestné,“ zlobil se Fejfar na nedisciplinovanost svého týmu.

Kert Park prohrál teprve podruhé v sezoně


Pražané tak po výsledku 6:5 po prodloužení ve prospěch Karviné prohráli v této sezoně teprve podruhé! Nestačili zatím pouze na Pardubice a minulý víkend právě na Karvinou. Vzhledem ke kvalitním výkonům Karviné na domácím hřišti a jejím odhodláním mistra porazit se však bod pro Kert Park dá považovat za úspěch. „My jsme za bod určitě spokojeni, výhra by samozřejmě byla lepší, ale proti bodu z venku nemůžeme nic namítat, zejména s přihlédnutím na to, v jakém počtu jsme zde přijeli,“ uzavřel Fejfar.

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.ALPIQ Kladno1465:3033
2.Kert Park Praha1359:3631
3.Letohrad1234:1624
4.HBC Plzeň1339:2724
5.Autosklo PCE1347:4222
6.H.Králové1236:3122
7.SK Sudoměřice1231:4216
8.KOVO Praha1328:4813
9.HBC Most1235:3812
10.Karviná1032:379
11.Elba DDM ÚNL1021:319
12.Rakovník1221:704

Přehled posledních zápasů

Autosklo PCE - Kert Park Praha6:5
Letohrad - KOVO Praha3:1
HBC Plzeň - SK Sudoměřice4:1
ALPIQ Kladno - HBC Most4:2
H.Králové - Rakovník6:4
KOVO Praha - ALPIQ Kladno4:13

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu