Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Plzeň musí na hřišti pražského Kova odčinit zaváhání z minulého víkendu
Plzeň musí na hřišti pražského Kova odčinit zaváhání z minulého víkendu (autor: Milan Podpera)

Jedna ztráta Plzni stačila, druhou už nepovolí. Rakovník se sveze na vlně

Datum: 30. 11. 2018
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Podzimní část CROSSDOCK Extraligy hokejbalu je u konce. První prosincový víkend přinese rozlučku s hokejbalovým rokem 2018. Na co se můžeme těšit? Lákadlem je jistě východočeské derby, ve kterém bude mít, podle našich tipérů, navrch celek Hradce Králové či výlet Sudoměřic za potřebnými body na sever Čech. Tak kdo se rozloučí s podzimní části vítězstvím?

sobota 1.12.2018

HBC Hradec Králové 1988 – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

Jiří Christ (trenér reprezentace U16): Východočeské derby? To bude jistě velmi vyrovnaný duel. Víc ale věřím Hradci Králové, který by si měl na domácím hřišti bodový zisk pohlídat.

Dalimil Zvonek (hráč HC Kert Park Praha): Derby, které bude určitě plné tvrdých soubojů a ve kterém nikdo nedá nic zadarmo. Hradec nás sice minulý víkend porazil, stejně jako nedávno Pardubice, ale výkon Pardubic se mi líbil o poznání víc. Věřím tedy trochu víc Pardubicím, které si odvezou tři body.

Tip redakce: Zřejmě největším šlágrem programu a taky námi sledovaným zápasem kola bude duel Hradce s Pardubicemi. Souboj o přímé páté místo tabulky bude nesmírně důležitý a rozhodovat ho bude domácí prostředí a přesilové hry. Tři body zůstanou v Hradci Králové.

 

--> Sledujte zápas živě na TVCOM!

--> Sledujte zápas v textové podobě živě na Onlajnech!

 

HbK Karviná – SK Hokejbal Letohrad

Jiří Christ: Těžký zápas pro obě mužstva. Karviná hraje doma velmi obstojně a ani tentokrát body ze své moci nebude chtít pustit. Duel půjde do prodloužení, a pak už je to vabank.  

Dalimil Zvonek: Vždy, když jsme s Karvinou hráli, tak mě udivovalo, kde jsou v tabulce, jelikož proti nám hráli výborně. Těžko říct, v jaké formě budou hrát teď. Na Letohrad budou potřebovat všechny síly, protože ten hraje poslední zápasy ve velké formě. Myslím si ale, že předvedou to, co umí a že Karviná bude brát ze zápasu dva body.

Tip redakce: Rozjetý Letohrad na hřišti sympaticky hrajícího nováčka nečeká vůbec nic lehkého. Domácí drží klíčovou osmou pozici a na závěr podzimu si chtějí svoje místo v jarním boji o osmičku ještě vylepšit. Utkání příliš branek nenabídne, slavit ale bude Letohrad.

KOVO Praha – HBC Plzeň

Jiří Christ: Zde to vidím velmi jasně. Plzeň by měla v zápase dominovat. Kovo sice dokáže letos kousat, ale tentokrát mu to na bodový zisk stačit nebude.

Dalimil Zvonek: Plzeň bude chtít napravit zaváhání s Rakovníkem, ale nečeká je nic lehkého, Kovo bude bojovat, nedá nic zadarmo, ale na body to stačit nebude. Plzeň si odveze tři body.

Tip redakce: Plzeňští hokejbalisté mají v Praze co napravovat. Ztracené body s Rakovníkem z minulého víkendu by mohly chybět, a proto si tým ze západu Čech nesmí dovolit další ztrátu. S cílem vrátit se na třetí pozici vyrazí Plzeň do hlavního města pro tři body, které si po právu odveze.

HBC Rakovník – Elba DDM Ústí nad Labem

Jiří Christ: Rakovníku bych to velmi přál, už jen proto, že je všechny dobře znám. A proto mu budu i věřit. Dokázal zaskočit Plzeň a myslím si, že se mu povede bodovat i proti Ústí nad Labem.

Dalimil Zvonek: Rakovník bude chtít navázat na vítězství v Plzni a utrhnout si pro sebe další body. Elba se v letošní sezoně trápí a přijde mi, že jim nevychází konce zápasů, kdy ztrácí vedení, záleží tedy, jestli dokážou udržet koncentraci celý zápas. Myslím si, že Rakovník bude brát ze zápasu minimálně bod, možná i více.

Tip redakce: Souboj předposledního a posledního týmu tabulky přinese velmi zajímavou podívanou. Rakovník doma umí kousat, navíc je psychicky povzbuzen po senzaci. A tak se bodového zisku dočká i v souboji s ústeckou Elbou.

HBC Most – SK Sudoměřice

Jiří Christ: Hlavní otázkou je, v jaké sestavě pojedou Sudoměřice na druhý konec republiky. Pokud jim nebude chybět moc hráčů, mohou v Mostě zabojovat o kvalitní výsledek. Chtějí vybojovat osmičku, a proto by zde měly bodovat.  

Dalimil Zvonek: Most je doma vždycky velmi nepříjemný, o to více to bude těžší pro Sudoměřice, které pojedou pěknou dálku a těžko říct v jakém počtu. Most bude od začátku udávat tempo hry a bude brát tři body.

Tip redakce: Bitva na severu Čech může výrazně napovědět v boji o osmé postupové místo. A co víc, domácí musí zabrat. Sedm kol před koncem základní části ztrácí na Sudoměřice tři body a případná porážka by byla smrtící. Uvidíme vyrovnanou bitvu, ve které budou slavit domácí hokejbalisté.

neděle 2.12.2018

Elba DDM Ústí nad Labem – SK Sudoměřice

Jiří Christ: Pokud nebudou Sudoměřice kompletní, body z Ústí nad Labem se jim budou odvážet jen těžko. Věřím domácímu týmu.

Dalimil Zvonek: Stylem očekávám podobný zápas, jaký bude k vidění o den dříve v Mostě. Sudoměřice předvedou lepší výkon než v sobotu, ale i tak očekávám těsný souboj s lepším koncem pro Elbu.

Tip redakce: Předposlední celek tabulky je v nezáviděníhodné situaci. Klíčový víkend zakončí domácím soubojem proti Sudoměřicím, a pokud chtějí opustit boje o záchranu, musí zvítězit. Elba i tentokrát ztratí body, o výhře totiž budou muset rozhodovat až samostatné nájezdy.

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu