Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Končím, řekl Roman Smutný
Končím, řekl Roman Smutný (autor: SK Toptrans Jihlava)

Jihlavská opora Roman Smutný: Po sezoně definitivně končím!

Datum: 30. 04. 2014
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Před minulou sezonou FORD CREDIT extraligy se do nejvyšší soutěže vrátil tým Jihlavy, který dlouhá léta patřil mezi absolutní špičku první ligy. Hned v loňském ročníku se hráčům z Vysočiny nesmírně dařilo, jenže skončili ve čtvrtfinále. Ani letos však nedokázali postoupit do semifinále. Tahounem týmu byl dlouhá léta matador Roman Smutný, který rok co rok patřil mezi nejproduktivnější hráče nejen jihlavské družiny. Té končí sezona v sobotu a robustní útočník ohlásil konec kariéry.

Sice zbývá ještě jeden zápas nadstavby, ale pro vás už letošní ročník pomalu končí. Jak hodnotíte sezonu?
Já osobně beru sezónu za úspěšnou. Dva roky být mezi prvními osmi týmy je fajn pocit, i když vím, že tenhle tým má navíc. Bohužel tréninková morálka je nulová…

Minulý ročník, kdy jste se vrátili do nejvyšší soutěže, tak Jihlava všechny překvapila. Skončila na pátém místě po základní části a nevedla si zle ani v play off, prestože vypadla ve čtvrtfinále s Ústím. Letos jste se však prezentovali nevyrovnanými výkony…
V Jihlavě je vše hodně složité, úzký kádr, trenér M. Neveselý žije mimo Jihlavu tudíž se tréninků neúčastní, spousta kluků studuje na vysokých školách a zbytek pracuje na směny a především od toho se odvíjí naše výsledky. Před sezonou nám díky prázdninám chodí na tréninky celkem dost kluků a vstup do soutěže máme dobrý, bohužel postupem času tréninky upadávají a trénovat jednou týdně a hrát extraligu je opravdu málo! Je paradox, že na silné týmy najdeme motivaci a týmy, které jsou okolo nás, tak se asi porazí samy...

V nadstavbě na Jihlavu vyrukoval obhájce titulu z Vlašimi a vicemistr po základní části Pardubice. Od začátku asi bylo jasné, že projít přes tyto týmy bude nesmírně náročné. S čím jste do nadstavby šli?
Všichni jsme doufali, že přes Pardubice bychom mohli jít dál, ale opak je pravdou. Jak jsem již zmiňoval, tréninkový přístup byl žalostný a naše chuť a snaha byla nulová. Pardubice chtěly víc než my.

Nicméně jste oba soupeře značně potrápili a v souboji s Vlašimí na domácí půdě jste sahali dokonce po vítězství. Čím to, že se vám proti mistrovi celkem dařilo?
Naše zápasy s Vlašimí jsou vždy dost vyhrocené kvůli našim hráčům ve Vlašimi - a také rivalitě. Vlašim nám sedí celkově jako soupeř.

Vy osobně jste letos patřil k nejproduktivnějším hráčům extraligy, a to jste odehrál jen 14 zápasů základní části! Čím si vysvětlujete vaší bodovou potenci?
Po druhém podzimním zápase jsem měl problém s kolenem a nakonec je z toho přetržený vaz v koleni a je malý zázrak, že jsem mohl soutěž dohrát. A že jsem udělal pár bodů, je fajn. Musím však děkovat Ondrovi Jobákovi a Davidu Fialovi, kteří na mě musí běhat a připravovat šance, protože já běžec nejsem a ani nebudu. (smích) 

Budete pokračovat s hokejbalem i příští sezonu? Letos mnoho hráčů skončilo předčasně i kvůli zraněním...
Po sezoně už definitivně končím. Za jednadvacet let, co jsem hrál, tak už nemohu, jsem utahaný z přístupů mladých hráčů, všeho zařizování, co se peněz, dopravy, hokejek, tréninků týče a vedení klubu za nic nestojí. Navíc naše hřiště je v takovém stavu, že nesplňuje extraligové parametry. Navíc čekáme rodinu a toho času bude opravdu málo. 

A jaké má klub plány do další sezony?
Jak jsem již zmiňoval, tak kádr není a mám velké obavy, že hokejbal v Jihlavě končí. Myslím tím extraligu mužů a můj konec kariéry s ním spojený.

Co pro vás osobně hokejbal znamená?
Hokejbal byl mou vášní, drogou, výbornou partou lidí, s kterými jsem hrál a poznal spousty srandy. Těžko se hledají slova, když vím, že je konec. A já už toho v hokejbale moc nedokážu, jsem rád, že je Extraliga zpět v Jihlavě, i když to nevidím růžově a přeji si, že až půjdu na podzim s kočárkem ven, tak budu moci zajít na sobotní utkání Extraligy v Jihlavě.

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu