Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jiří Krejsa je momentálně nejproduktivnějším obráncem extraligy.
Jiří Krejsa je momentálně nejproduktivnějším obráncem extraligy. (autor: rajce.idnes.cz - krejsafoto)

Jiří Krejsa hraje v životní formě: Klukům se snažím jejich důvěru co nejvíce oplácet

Datum: 07. 11. 2018
Autor: Vojtěch Filipiec
Sdílej přes:

/HRÁČ 11. A 12. KOLA CROSSDOCK EXTRALIGY/: Letohrad tuto sezonu předvádí krasojízdu a momentálně se nachází na průběžné 3. příčce extraligové tabulky. Nutno podotknout, že tabulka je kolem 3. – 6. místa extrémně nabitá, pokud však Letohrad udrží svou výbornou formu, není důvod pomýšlet na nižší umístění. Obrovskou zásluhu na skvělé hře letohradských Jelenů má obránce Jiří Krejsa, jehož statistiky zatím připomínají spíš statistiky slušně bodujícího útočníka a jeho forma z minulého víkendu mu vynesla ocenění Hráče kola.

S Mostem bez vstřelné branky


Jeleni minulý víkend zahájili venkovním zápasem s Mostem. Z toho se stal urputný boj o každý centimetr hřiště a po 2. třetinách hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Utkání nakonec rozhodla jediná branka, kterou vstřelil ve 42. minutě mostecký Vladimír Bačák. Letohrad sice odkázal svého soupeře přestřílet v poměru 34:27, branku však vstřelit nedokázal.

Jak Krejsa utkání hodnotí a kde vidí hlavní příčiny letohradské střelecké impotence? „Utkání s Mostem, jak už tomu bývá, bylo plné vyloučení, a tak se většina zápasu hrála v nerovnovážném počtu hráčů. Šli jsme do zápasu s tím, že nebudeme faulovat a na své šance si počkáme. Stihli jsme však udělat asi 4 nebo 5 útočných faulů a i to nás v tomto utkání asi stálo body. Most jednu přesilovku využil, my žádnou a to byl asi jediný rozdíl mezi námi a domácími v tomto zápase," zlobil se Krejsa na četná vyloučení svého týmu.

V Rakovníku jako vyměnění


Letohradští hokejbalisté si mohli spravit náladu hned den na to, konkrétně v zápasu proti Rakovníku. Ten se nenachází v příliš dobré herní pohodě a toho si Krejsa s týmem byli moc dobře vědomi. „Do Rakovníku jsme určitě jeli pro 3 body. Věděli jsme, že domácí nejsou v úplné pohodě a toho jsme chtěli využít. Po sobotním utkání, ve kterém se nám nepovedlo absolutně nic, jsme si k tomu něco řekli a chtěli jsme od začátku na soupeře nastoupit a nepustit ho do zápasu. Trenéři po nás chtěli stoprocentní nasazení a díky tomu se počet branek zastavil na čísle 10. Domácí to měli těžké, hráli tuším snad v 10 a postupem času byl ten rozdíl ve hře větší a větší."

Krejsův hattrick a dvě asistence navrch


Sám Krejsa se na nedělním vítězství podílel na obránce neskutečným bodovým přísunem (3+2). Vězí za tím „pouhé“ štěstí, nebo čemu letohradský obránce za takovou formu vděčí? „Především za to může to, že mi trenéři věří a dávají mi každý zápas spoustu času na hřišti. Člověku se poté hraje o mnoho lépe, když vidí, že mu tým důvěřuje. Snažím se to klukům co nejvíc vracet a když mi to tam na začátku sezony párkrát spadlo, hodně mi to pomohlo. Na každé střídání teď jdu s tím, že krom poctivé práce v defenzivě se snažím klukům nabízet i v útoku a zatím mi to vychází."

Pokud Krejsa a celý Letohrad budou pokračovat v takových výkonech, jaké zatím předvádí, mohou reálně pomýšlet na to, že by případné čtvrtfinále play off začínali na domácí půdě. Na nějaké závěry je samozřejmě ještě příliš brzy, vytyčit si cíl je však vždy určitě důležité. „Pro nás je primární cíl samozřejmě play off. Před sezonou proběhly nějaké hráčské změny, kdy odešli zkušenější hráči, které jsme nahradili mladými kluky z dorostu a sami jsme měli tak trochu otazník, jak bude sezona vypadat," přiznává Krejsa.

„Víme, že v play off až tak nezáleží, jestli skončíme druzí nebo šestí, hlavně když víme, jak je extraliga vyrovnaná a každý v ní může porazit každého.
Myslím, že v naší dobré hře hraje roli především skvělá defenzivní práce, na které neustále pracujeme, a týmy to proti nám mají ohromně těžké. Když k tomu přičteme brankáře, kteří mají vynikající formu, tak bude naše síla především tady."

Zasloužená pozvánka do reprezentace


Skvělé útočné ale samozřejmě i defenzivní výkony vynesly Krejsovi pozvánku na reprezentační kemp, který se konal před 14 dny na Slovensku v Žilině. „Pozvánkou jsem byl překvapen a především nesmírně potěšen, že si budu moct zkusit hru na mezinárodní úrovni v reprezentačním dresu. Zápasy se hrály na poměrně malém hřišti, kde nebyl moc čas něco vymýšlet, všechno bylo rychlé a tvrdé. Samozřejmě i pro mě to ze začátku byl velký skok a člověk si musel trochu zvyknout, aby se zbytečně nedostával do problémů. Ukázalo mi to hodně věcí, na kterých musím dál pracovat a v čem se zlepšit, abych byl připraven, pokud bych znovu dostal pozvánku," řekl Krejsa odhodlaně.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu