Karviná ukázala, že se z její půdy nebudou body vozit ani trochu jednoduše. (autor: Matouš Ingršt (matfix))

Karviná udolala obhájce titulu a vysloužila si ocenění nejlepšího týmu kola!

Datum: 07. 11. 2018
Autor: Filip Červinka

Nedávno proběhlo již tradičně na našem oficiálním facebookovém profilu hlasování o nejlepší tým uplynulého hracího víkendu, respektive 11. – 12. kola CROSSDOCK Extraligy. S předstihem více jak 70 hlasů před druhým pražským KOVEM zvítězila Karviná, jež si na domácí palubovce vyšlápla na dvojnásobného obhájce titulu z nejvyšší hokejbalové soutěže v podobě pražského Kert Parku. Ten sice několik minut před koncem utkání vedl o dvě branky, ale moravskoslezský soubor stihl do konce nervy drásajícího duelu vyrovnat na 5:5 a v prodloužení díky přesilovkové pumelici Martina Paly slavit dvoubodové cenné vítězství!

Kert Park statečně odrážel dohánění manka Karviné

Redakce hokejbal.cz vybrala TOP 3 týmy, kterým se o minulém hracím víkendu nejvíce dařilo, či předvedly nejuhrančivější či nejpřekvapivější výkony podpořené skvělými výsledky. Jedním z nich byla karvinská družina, která si vyšlápla na loňského i předloňského extraligového mistra z Kert Parku. Hlasování fanoušků na oficiálním facebookovém profilu pak dalo zapravdu tomu, že Karviná je právem jedním z nejlepších týmů. Vždyť s Kert Parkem sehrála více než vyrovnanou bitvu, z níž nakonec vzešla jako vítěz a po skalpu Pražanů po prodloužení si do tabulky připsala veledůležité tři body.

Na půdě Karviné byl k vidění nesmírně dramatický zápas. Již ve třetí minutě se Kert Park těšil z vedení, to ale v polovině úvodní patnáctiminutovky smazal zkušený forvard Lumír Rosůlek, který předvedl výtečnou souhru se svým bratrem Janem. Jiří Kruček z Prahy ale stihl do konce první periody opět vrátit Kert Parku vedení, které stejný hráč navýšil na rozdíl dvou gólů zkraje druhé patnáctiminutovky. Zanedlouho se ale prosadil teprve dvaadvacetiletý rychlonohý forvard Ondřej Fárský z Karviné a bylo sníženo opět na rozdíl jediné branky ve prospěch Kert Parku. Ten po zásahu Blaška vedl opět o dva góly, proti byl ale hvězdný útočník Martin Pala, jenž snižoval na 3:4.

Mocný obrat režíroval útok po ose Fárský – Pacas – Pala!

Vstup do závěrečné části zápasu vyšel na výbornou Kert Parku, mezi tři tyče karvinského strážce svatyně se totiž trefil odchovanec moravskoslezského souboru ve službách Pražanů Tomáš Wróbel a celek z hlavního města opět vedl o dva góly! Tento stav vydržel až do 41. minuty, v níž se z gólu radoval jeden z nejlepších hráčů zápasu kola Ondřej Fárský. Karviná prokázala svoji neutuchající touhu bojovat až do posledních vteřin utkání a byla za to zákonitě odměněna. Necelé tři minuty před koncem zápasu se totiž prosadil Lukáš Pacas a bylo rázem vyrovnáno na 5:5.

V prodloužení hraném 4 na 4 se za katr pakoval Jaromír Markytán z Kert Parku. Domácí Karviná rozestavěla přesilovkové komando, jehož souhru zakončil ranou z vrcholu kruhů Martin Pala a celá Karviná se tak radovala z důležitého a pro leckoho také nesmírně překvapivého vítězství nad mistrem z Lužin. O atraktivnosti zápasu svědčí i divácky početná návštěva v podobě 176 lidí a vyrovnanost duelu vyplývá i z poměru střel 34:38 ve prospěch Kert Parku. V zápase kola bylo využito celkem pět přesilových her, tři na straně Karviné a dvě na straně Pražanů. Tento zápas bavil a Karviná ukázala, že na domácím hřišti umí porazit kohokoliv!