Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Souboj Karviné a Kertu přinesl velmi pohlednou podívanou.
Souboj Karviné a Kertu přinesl velmi pohlednou podívanou. (autor: Facebook hokejbal)

Karviná v Zápasu víkendu ukázala, že na domácím hřišti může porazit kohokoliv

Datum: 04. 11. 2018
Autor: Vojtěch Filipiec
Sdílej přes:

Zápas víkendu zavedl naši redakci do Karviné, kde se na Hokejbalovém hřišti u SPŠ představil pražský Kert Park. Utkání již předem slibovalo zajímavou podívanou, jelikož po zářijové kontumaci vzájemného utkání na Lužinách měli karvinští hokejbalisté o to větší motivaci, v dresu Karviné navíc nastupuje Martin Pala, jenž ještě loni působil právě v Kertu, na straně Pražanů pak karvinské prostředí a hřiště moc dobře zná Tomáš Wróbel. Zápas byl napínavý až do samého závěru, nakonec v něm uspěla domácí Karviná, a to 6:5 po prodloužení.

Karvinští do utkání vletěli, přesto inkasovali jako první

Již od úvodních vteřin zápasu bylo vidět, že Karviná nevypustí jediný souboj. Domácí se do každého bitvy o míček vrhali bez ostychů a hru soupeři pořádně znepříjemnili, nutno říci, že mnoho zákroků bylo tvrdých, avšak v rámci pravidel. Ke smůle karvinských hokejbalistů to ale byli hosté, kteří se už ve 3. minutě prosadili, míček dokázal za záda brankáře Smolky poslat nejproduktivnější hráč Kertu Petr Danko. Karviná dokázala vyrovnat v polovině první třetiny, kdy se povedenou střelou z otočky prosadil Lumír Rosůlek. Vyloučení Pilcha ze 14. minuty dokázali Pražané potrestat již po 11 vteřinách a do šatny se tak odcházelo za stavu 2:1 pro Kert Park. Vedení hostům vrátil Jiří Kruček.

Tempo zápasu nepolevovalo

Lepší start do 2. třetiny si Kert nemohl přát, naopak pro domácí to byla pořádná sprška. 33 vteřin po zahájení prostřední periody totiž zvýšil vedení Pražanů Jiří Kruček. Karvinou nesložila ani tato obdržená branka a nadále se prezentovali atraktivním hokejbalem. Ten jim v 18. minutě přinesl zasloužené snížení, branku na 2:3 z pohledu Karviné vstřelil Ondřej Farský. Dvoubrankové vedení si Kert vzal zpět již po dalších 30 vteřinách, na 4:2 zvyšoval Jan Blaško. Po této brance přišla jediná slabší chvilka domácích v tomto zápasu. Kert Park převzal otěže zápasu a byl mnohem nebezpečnější, Karviná se pouze bránila. Nakonec i přes mírně zhoršený výkon dokázali svěřenci trenéra Paly staršího přece jen snížit, když se prosadil syn trenéra, Martin Pala mladší.

Napínavá 3. třetina a zasloužené vyrovnání Karviné

Karvinští se nepoučili ani do 3. třetiny a opět zkraje této části hry inkasovali. Ve 33. minutě se prosadil Tomáš Wróbel, který se prezentoval pěknou střelou pod ruku brankáře. Závěrečná pětiminutovka však patřila Karviné. Ta nejprve v čase 40:51 snížila na 4:5, druhou branku zápasu zaznamenal Ondřej Farský a dvě a půl minuty před koncem vyrovnal skóre zápasu kanonýr Lukáš Pacas!

"Když nevíš co s míčkem, tak vystřel", řekl si zřejmě Pala

Necelou minutu před koncem 3. třetiny byl vyloučen útočník Petr Danko. Karviná přesilovou hru ve zbývajícím čase třetí třetiny nevyužila a tak přišlo na řadu prodloužení. V tom se mohl hned v 54. vteřině prosadit Liboska, jehož střela mířila jen těsně vedle tyčky. Kert nakonec opět doplatil na nedisciplinovanost. Vyloučení Blaška dokázal potrestat Martin Pala, jenž tak přisoudil bonusový bod za výhru 6:5 po prodloužení Karviné. Pala se rozhodl po několika přihrávkách nic nevymýšlet a míček od modré čáry tvrdě napálil přesně do horního růžku branky.

Tomuto zápasu tak skutečně nechybělo nic. Množství branek, krásné souhry, perfektní zákroky obou brankářů, tvrdé souboje, to vše okořeněné nejen góly Paly a Wróbela, pro které to byl velmi pikantní zápas. Karviná tak ukázala, že na domácím hřišti může opravdu porazit kohokoliv, počítat se s ní ale samozřejmě musí ve všech utkáních.

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu