Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kert Park čekají o víkendu dva zápasy, ve kterých si může pojistit vítězství v základní části.
Kert Park čekají o víkendu dva zápasy, ve kterých si může pojistit vítězství v základní části. (autor: Michal Pěch)

Kert Park šesti body potvrdí své kvality, okusí Šimarovy čáry Plzeň s Rakovníkem?

Datum: 06. 04. 2018
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Základní část CROSSDOCK Extraligy hokejbalu se řítí ke svému závěru, rozhodovat může každý bod. Zřejmě největší bitva o postupovou osmičku se na dálku strhne mezi Sudoměřicemi a Mostem, výčet zápasů ale nabízí spoustu zajímavého. S jedničkou Sudoměřic Davidem Ternou a produktivním útočníkem Elby Vojtěchem Červinkou jsme se na zápasy následujícího víkendu podívali pod lupou.

Pátek 6.4.2018

HC Kert Park Praha vs. Elba DDM Ústí nad Labem

David Terna (brankář SK Sudoměřice): Myslím si, že Kert Park předvede svůj standard a to mu bude stačit na výhru. Pro mě je Kert největší kandidát na titul.

Tip redakce: Páteční předehrávka v hlavním městě přinese další vítězství lídra tabulky. Kert Park potvrdí svoje postavení a proti ústeckému týmu si připíše tři body. Elba posbírala o posledním víkendu pět bodů, ani kvalitní výkony mu ale proti týmu trenérů Kuny a Jelena nepomohou.

Sobota 7.4.2018

HBC Plzeň vs. SK Hokejbal Letohrad

David Terna: Letohrad bude opět v bráně držet Šimi (Jan Šimara, pozn. red.), a když se k tomu přidá probuzený střelec Míra Věchet (směje se), tak věřím, že Letohrad bude brát tři body.

Vojtěch Červinka (útočník Elba DDM Ústí nad Labem): Zde se dá očekávat vyrovnaná bitva. Pátá Plzeň má náskok pouhých dvou bodů na sedmý Letohrad, domácí v posledním utkání prohráli s Mostem a další ztrátu bodů si nebudou chtít připustit. To hosté naopak slavili výhru proti Hradci a budou chtít svou formu potvrdit i na horké půdě v Plzni. Mečouni vyhrají po 45 minutách rozdílem jedné branky.

Tip redakce: Bitva pátého se sedmým týmem tabulky, mezi kterými je rozdíl pouhých dvou bodů? Ideální kombinace na skvělý hokejbalový zážitek. Plzeň již přišla o svoji domácí neporazitelnost, a pokud chce zabránit dalšímu poklesu v tabulce, bude muset zvítězit. Jeleni se naopak mohou plně spolehnout na brankáře Šimaru, který předvede další skvělý výkon. Letohradu to bude v Plzni stačit na zisk dvou bodů po výhře v nájezdovém rozstřelu.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. TJ KOVO Praha

David Terna: Pardubice jsou pro mě favoritem, a když si odskočil od florbalu Honza Bílý tak věřím, že tři body budou brát domácí. Pro mě jako brankáře je to nepříjemný hráč, který dokáže ovlivnit zápas.

Vojtěch Červinka: Silné Pardubice bojující o to, aby začínali play-off doma, budou hostit trápící se Kovo. Hosté budou kousat, Pardubičtí však jejich nápor vydrží a získají všechny tři potřebné body.

Tip redakce: Pardubičtí hokejbalisté před vlastními fanoušky proti poslednímu Kovu nezaváhají. Tým s nejhorší obranou svůj osmibodový zisk nerozšíří a pojede domů poražen. Naopak Pardubicím se výrazně přiblíží elitní čtyřka, po které by omlazený Mašíkův výběr velmi toužil.

HBC ALPIQ Kladno vs. HBC Hradec Králové 1988

David Terna: Tady si myslím, že dojde zápas do prodloužení, v němž budou úspěšnější hosté, pro které bude bod na víc hodně cenný.

Vojtěch Červinka: Pokud se podíváme na poslední vzájemný zápas, Hradec na své půdě vyloženě zničil kladenský Alpiq vysoko 7:0. Kladenští navíc za celé jaro ze šesti odehraných utkáních vsítilo pouze 11 branek, což je u tohoto celku méně, než jsme zvyklí. V sobotu však střeleckou smůlu prolomí a proti Hradci vyhrají za tři body.

Tip redakce: K nejzajímavějším zápasům víkendu bude patřit souboj Kladna s Hradcem Králové. Obě mužstva o minulém víkendu ztratila a budou muset znovu zavelet za bodovým ziskem. Kladno se stále nemůže dostat do své podzimní formy, přesto před vlastními fanoušky proti celku z východu Čech uspěje a zapíše si tři body.

HC Kert Park Praha vs. SK Sudoměřice

Vojtěch Červinka: Sudoměřice se rvou s mosteckým Rondem o poslední osmé postupové místo a utkají se silným Kertem. Ten bude mít zápas z předešlého dne v nohách, nicméně ani to jim nezabrání v zisku tří bodů, i když to budou těžce vybojované body.

Tip redakce: Ač Sudoměřice nutně potřebují body v boji o osmou příčku, na Lužinách se zadarmo nevyhrává. Hosté to budou mít velmi těsné a i když dokážou udržet s velkým favoritem krok, k bodům budou mít stále daleko. Kert Park zvítězí a pojistí si vítězství v základní části.

Zápas kola: HBC Rakovník vs. HBC Rondo Most

David Terna: V tomto zápase nedokážu tipovat vítěze, ale určitě budu fandit Rakovníku, abychom měli se Sudoměřicemi šanci na play-off.

Vojtěch Červinka: Zápas kola nám přinese pěknou podívanou. Mostečtí si letos chtějí zahrát play-off a na hřišti Rakovníka nechají všechno. V letošním vzájemném duelu prohráli 1:2 po nájezdech, svého soupeře však výrazně přestříleli a i tentokrát budou mít navrch. Domácím však bude hrát do karet beton a dokážou dostat zápas až do samostatných nájezdů. Dovednostní disciplínu tentokrát zvládnou Mostečtí.

Tip redakce: Zápas kola přinese souboj o důležité body. Rakovník nevstoupil do jara vůbec dobře, chytit se budou moci proti Mostu, který je ve stejné svízelné situaci jako Sudoměřice. V řádné hrací době zde vítěze nepoznáme, bonusový bod po výhře v nájezdech zůstane v Rakovníku.

Neděle 8.4.2018

HBC Rakovník vs. SK Hokejbal Letohrad

David Terna: Letohrad hraje v jarní části velice dobře a pravidelně sbírá body. Je to jediný tým, proti kterému jsem letos nastoupil, největší sílu mají v přesilovkách, které mají dobře sehrané. Pro Rakovník bude každý bod velice důležitý, přesto si myslím, že tři body si odvezou hosté.

Vojtěch Červinka: I přes to, že Letohrad má momentálně náskok 13 bodů na domácí Rakovník, očekávám vyrovnanou hru, kde nakonec šťastnější budou hosté a vyhrají za tři body.

Tip redakce: Krátce po sobotní bitvě s Mostem budou muset Rakovničtí znovu na plac, navíc dostanou nepříjemného soupeře z Letohradu. Jeleni budou mít v nohách zápas v Plzni, času na odpočinek nebude dostatek a záleží na tom, kdo se s touto situací dokáže lépe vyrovnat. Naším tipem je, že i v tomto případě budou o vítězi rozhodovat až samostatné nájezdy.

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha21100:4853
2.ALPIQ Kladno2191:4048
3.HBC Plzeň2165:4241
4.Letohrad2162:3437
5.Autosklo PCE2075:6334
6.H.Králové2156:6033
7.Elba DDM ÚNL2150:7027
8.Karviná2174:7625
9.KOVO Praha2147:7525
10.HBC Most2160:7323
11.SK Sudoměřice2049:6223
12.Rakovník2134:1206

Přehled posledních zápasů

KOVO Praha - HBC Plzeň0:4
Elba DDM ÚNL - SK Sudoměřice2:1
HBC Plzeň - Kert Park Praha1:3
HBC Most - SK Sudoměřice3:4
ALPIQ Kladno - Autosklo PCE4:0
Karviná - Rakovník8:3

Připojte se k hokejbalu



Partneři českého hokejbalu