Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Michal Dědič patří mezi nejlepší české obránce.
Michal Dědič patří mezi nejlepší české obránce. (autor: Bohumil Kučera)

Kladno hlásí návraty mohykána Dědiče a uzdraveného beka Plimla!

Datum: 28. 01. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V sobotu 27. ledna, se na webových stránkách HBC ALPIQ Kladno objevila pro rysy a hokejbal jako takový výtečná zpráva! Na jaře se totiž po kolbištích CROSSDOCK Extraligy bude podle všeho opět prohánět dvojnásobný mistr světa a velezkušený obránce Michal Dědič společně se svým mladším kolegou Františkem Plimlem, jenž patřil v roce 2016 mezi nejlepší beky juniorské reprezentace na světovém šampionátu v anglickém Sheffieldu! Poté se ale zranil v dolní části těla a dlouho středočeskému souboru chyběl, a to měl nakročeno i na domácí MS v Pardubicích.

Kladenští hokejbalisté se ostatně stejně jako ostatní extraligové celky pilně připravují na jarní část nejvyšší soutěže, která vypukne již první březnový víkend. Na webu hbckladno.cz se nedávno objevila zajímavá informace, kdy se koučům Kadlecovi s Maršnerem hlásí zpět do akce tři čtvrtě roku po operaci mladý talentovaný obránce František Pliml a zkušený bek, několikanásobný mistr světa a vítěz extraligy Michal Dědič!

Pliml měl po juniorském mistrovství světa v roce 2016 v Anglii slušně rozjetou kariéru. Bronzový šampionát se mu povedl, patřil mezi nejlepší hráče české reprezentace, a dokonce obdržel pozvánku i v přípravě na domácí MS v Pardubicích! To mu ale uniklo, protože se zranil, nyní je ale zpět! „Franta začal po zranění konečně naplno, nechtěli jsme nic uspěchat. Je na něm vidět obrovská chuť do hokejbalu, pracuje výborně,“ nechal se s potěšením slyšet pro kladenský web hbckladno.cz lodivod rysů Drahomír Kadlec.

Michal Dědič by měl být velkou posilou, kouč ho ale zatím chválit nechce

Velezkušený a stále rychlonohý obránce s přesnou a štiplavou střelou Dědič patří mezi nejlepší extraligové stálice. Na podzim ale k vidění v akci nebyl. „Co se týče Michala, ten po červnovém mistrovství světa nebyl zdravotně v pohodě, bolela ho ruka. Měl by být velkou posilou, ale zatím ho chválit nebudu, ať si chvíli počká,“ směje se Kadlec, který dle informací klubového webu dokonce veterána zařadil v přípravě mezi bažanty. „Dlouho nehrál, musí začít od začátku,“ dodává se smíchem Kadlec.

Všechna pozitiva z návratu ale trochu kalí neradostná zpráva v případě teprve třiadvacetiletého univerzála Patrika Nováka. Hokejbalista, jemuž nečiní sebemenší problém zahrát perfektně bojovně a oddaně jak v obraně, tak útoku, je totiž po operaci ramene a fit bude nejdříve za šest týdnů. „A to budeme muset zvážit. Rameno k hokejbalu jaksi potřebujete nutně a je to mladý kluk, který může hrát ještě deset let,“ uvědomuje si hlavní trenér kladenské družiny Drahomír Kadlec. „Uděláme to jako s Frantou Plimlem, nic nebude uspěchávat,“ ohlásil kouč pro kladenský klubový web.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha1666:4238
2.ALPIQ Kladno1671:3436
3.Letohrad1646:2330
4.HBC Plzeň1547:3228
5.Autosklo PCE1661:5228
6.H.Králové1547:4227
7.Karviná1445:4818
8.SK Sudoměřice1435:4817
9.HBC Most1440:4614
10.KOVO Praha1531:5813
11.Elba DDM ÚNL1330:4312
12.Rakovník1426:776

Přehled posledních zápasů

Karviná - Letohrad3:2
H.Králové - Autosklo PCE3:7

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu