Pražské KOVO uzmulo ve vyrovnaném utkání s Mostem pouze bod.
Pražské KOVO uzmulo ve vyrovnaném utkání s Mostem pouze bod. (autor: fcb TJ KOVO praha)

Letohrad oslavil skalp dalšího favorita, bodově úspěšný víkend zažil i Most!

Datum: 08. 10. 2018
Autor: Ondřej Novotný

První říjnový víkend nabídl hokejbalovou porci zápasů i v neděli 7.10., a to v rámci 8. kola CROSSDOCK Extraligy. Dva z prozatímních tří nejlepších letošních celků zůstaly na východě Čech, z plného bodové zisku se ale radoval pouze jeden! Slaví tak letohradští Jeleni, kteří po skalpu kladenského ALPIQU srazili i dalšího soupeře na kolena v podobě plzeňských mečounů. Po sobotní výhře Sudoměřic naopak už Jihomoravané nestačili na mistrovský Kert Park, který je ze svého hřiště vyprovodil jednoznačným výsledkem.

HC Kert Park Praha vs. SK Sudoměřice 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky:8. Fejfar (Kuček J., Kruček M.), 9. Wróbel (Blaško), 20. Danko (Wróbel, Blaško), 28. Danko (Blaško, Dejneka), 37. Wróbel (Danko, Blaško), 43. Wróbel (Dejneka), 45. Danko (Šperl) – 41. Slanina (Navrátil).

Celek z Lužin byl do nedělního zápasu psychicky posilněn sobotní výhrou v Ústí, kde otočil čtyřmi brankami v závěru zápas na svoji stranu. A bylo to znát! Na hřišti totiž proti Sudoměřicím kralovalo jenom jedno mužstvo, a to to z hlavního města. Pod vysokou výhru se podepsal především Petr Danko, tohle ofenzivní eso obhájce titulu opět připisovalo bohaté bodové zisky do tabulky produktivity, tentokrát 3+1! Jihomoravany ale vysoká prohra zase tak tížit nemusí, své si totiž vybojovali v sobotním domácím duelu.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC ALPIQ Kladno 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky:30. Šimůnek, 38. Šimek (Mitra) – 7. Prokop (Procházka, Kamenář), 26. Eitler (Schnaubelt), 30. Eitler (Schnaubelt, Barnošák), 42. Procházka (Špaček, Hnízdil), 45. Eitler (Schnaubelt).

Piráti po vítězství nad Karvinou po samostatných stříleních čekal o den později papírově o hodně silnější soupeř. ALPIQ navíc vzdušnou čarou nějakých pětašedesát kilometrů v sobotu ztratil tři body u Jelenů, Středočeši tak museli dojem napravit pod Bílou věží. A dařilo se jim to nakonec poměrně jednoznačně, jednobrankové vedení sice hosté začali navyšovat až na přelomu posledních dvou třetin, Hradečtí pak snížili dokonce na rozdíl jedné branky, gólové příděly už ale byly vidět jen ze strany hostů.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Plzeň 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky:48. Faltus (Halbrštát, Krejsa).

Je to trochu ohraná písnička, jenomže pro Letohrad znovu se sladkým koncem. Jeleni po skalpu Kladna o den později přivítali Plzeň, která si dovezla naopak pouze bod z Pardubic. Napínavý nervy drásající duel plný vyloučení ale během pětačtyřiceti minut nepřinesl ani jednu branku! A tak mohlo rozhodnout prodloužení, ve kterém jedinou trefustřetnutí zaznamenal letohradský junior Filip Faltus, jenž tak opět odšpuntoval radost z domácího vítězství. Ale pozor, nepropustnou zeď u Letohradu tentokrát netvořil Jan Šimara, ale mladík Michal Novák, který slavil první extraligovou nulu. Uznání ale patří i plzeňskému Kráčinovi, čisté konto není lehká záležitost!

TJ Kovo Praha vs. HBC Most 2:3 ss (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Winter (Franěk), 42. Adam (Franěk) – 16. Bruštík (Malý), 36. Novák (Chyba), rozh. náj. Bačák.

Před víkendem tenhle duel neměl favorita, po sobotě už ano. Most totiž rozcupoval dvanácti brankami Rakovník a KOVO naopak padlo v základní hrací době v Sudoměřicích. Jenomže předzápasové prognózy některých fanoušků vzaly během tří třetin za své, body se totiž po vyrovnání Pražanů před koncem třetí části dělily. Ten bonusový ale po proměněném samostatném střílení Bačákem přeci jenom putoval na zpáteční cestu s Mostem.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky:10. Zajíček (Langr), 13. Bucek (Moravec), 18. Březina (Kubeš, Skřivánek), 24. Česák (Březina), 44. Kubeš (Březina), 45. Langr (Bucek J., Moravec).

Všechno je zapomenuto! Pardubice neměly lehký úkol, po minulém víkendu, který jim (ne)vyšel za nula bodů i vstřelených branek, musely tentokrát co nejvíce bodovat. Proti těžkému soupeři z Plzně to zvládly, proti neméně lehké ústecké Elbě také! Na debaklu 6:0 se dá s trochou nadsázky říci, že se podepsaly dvě generace. 1+1 totiž zaznamenal navrátilec do extraligové sestavy Kubeš a tentýž bodový úspěch zaznamenal mladík Nikolas Langr.Kouč Mašík zkrátka umí svoje svěřence rychle vrátit na vítěznou vlnu!