Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Pražané v nedělním utkání seskupili poslední zbytky sil a duel s Rakovníkem nakonec zvládli.
Pražané v nedělním utkání seskupili poslední zbytky sil a duel s Rakovníkem nakonec zvládli. (autor: fcb TJ Kovo Praha)

Mistr obratů? KOVO v obou zápasech ztrácelo, přesto zůstalo stoprocentní!

Datum: 12. 03. 2019
Autor: Vojtěch Filipiec
Sdílej přes:

Pokud se říkalo, že byla na podzim situace kolem postupné osmičky extraligové tabulky pořádně zamotaná, momentálně je situace nepřehlednější ještě mnohem více. Z tohoto boje vypadly Sudoměřice, které na příčku zajišťující postup ztrácí již pět bodů, a právě na úkor Jihomoravanů do první osmičky díky dvěma víkendovým výhrám proklouzlo KOVO Praha, které tímto vyhlašujeme Týmem víkendu CROSSDOCK Extraligy!

KOVO proklouzlo do první osmičky


Hlavní trenér KOVA Michal Teplý se v rozhovoru během zimní přestávky nechal slyšet, že s výkony svého týmu rozhodně není spokojen, jelikož se se svými svěřenci chtěl pohybovat ve vodách zaručující postup do play off. Zároveň dodal, že stáhnout ztrátu čtyř bodů je jistě reálné, avšak ohromně těžké. Nicméně minimálně pro nejbližší dny se to povedlo!

Kanonáda ze třetí třetiny


KOVO se díky dvěma víkendovým výhrám vyhouplo na osmou příčku, důležité je zmínit, jak se to týmu z Palmovky povedlo. Pražané nejprve v sobotu zajížděli do mostecké haly, kde se žádnému ze soupeřů nehraje příjemně a začátek utkání to potvrdil. Most se již po necelých osmi minutách dostal do dvoubrankového vedení, na něž našlo KOVO alespoň jednou odpověď. Ke konci druhé třetiny se však domácí opět dostali do dvoubrankového vedení a před třetí třetinou to se svěřenci trenéra Teplého nevypadalo dobře. S tím, co se ale dělo na hřišti ve třetí třetině, snad nikdo z přítomných nepočítal. KOVO v poslední desetiminutovce čtyřmi brankami otočilo stav utkání a ze severu Čech si tak odvezlo velmi cenné tři body!

Infarktový závěr s Rakovníkem


V neděli čekal Pražany papírově lehčí soupeř. Skutečně pouze papírově, protože zápas opravdu nenapovídal tomu, že by se Rakovník pohyboval až na samém dně tabulky. Výsledkem urputného a bojovného výkonu Raků bylo jednobrankové vedení, které drželi až do předposlední minuty základní hrací doby. V té však díky přesilovkové trefě Draka Praha utekla hrobníkovi z lopaty a zdálo se, že utkání dospěje do prodloužení. Kdepak. Žádné prodloužení se na Palmovce nekonalo. 28 vteřin před závěrečnou sirénou totiž rozvlnil síť rakovnické branky svou druhou brankou v utkání Kočka a KOVO tak po infarktovém závěru završilo velmi povedený šestibodový víkend!

Na jednu stranu můžeme hovořit o nezodpovědnosti, KOVO v obou víkendových zápasech dlouho ztrácelo, vždy však našlo sílu a dokonalo obrat. A právě tyto momenty mohou tým vybičovat, jelikož takovéto výkony, kdy se tým dokáže semknout, budou nejen v boji o play off rozhodující.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu