Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Co s tím? Most vypadl z postupové osmičky, o víkendu tak musí bodovat.
Co s tím? Most vypadl z postupové osmičky, o víkendu tak musí bodovat. (autor: Tomáš Urban )

Most čeká víkend pravdy, v neděli s Hradcem Králové u toho bude i naše redakce!

Datum: 14. 03. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

CROSSDOCK Extraliga už má pomalu na dohled svoji cílovou pásku základní části. Začíná tak být pomalu jasné, kdo jaké bude mít finální naděje například i pro postup do play off. Vstupenka do vyřazovací části se minulý víkend trochu vzdálila Mostu, ten totiž nejprve doma ztratil skoro vyhraný zápas proti KOVU a o den později schytal debakl na Lužinách. Mostečtí však ještě nemusejí věšet hlavu, zřejmě o nadcházejícím víkendu pravdy, je nejprve čekají Pardubice a o den později Hradec Králové. U toho v rámci Zápasu víkendu nebudeme chybět ani my s naší redakcí!

Most si to zavařil, ale není všem nadějím konec


Jako by se pouze rok stará historie opakovala. Mostu se loňský ročník nedařil podle představ a do poslední chvíle bojoval o poslední osmé místo v postupové skupině do play off. Jenomže jak to dopadlo, si zarytí fanoušci českého hokejbalu jistě pamatují. Souboj na dálku o zmiňovanou osmou příčku nakonec lépe zvládly Sudoměřice, které v Pardubicích nečekaně vybojovaly jeden rozhodující bod, kdežto Most schytal na Kladně sedmičku. Zatímco Severočeši měli tak trochu nečekaně podstatě po sezoně, Jihomoravané měli hodně příjemnou zpáteční cestu domů.

Střih! Už se nepíše jarní část sezony 2017/18, ale ta z aktuálního ročníku 2018/19. Jenomže Mostečtí, pokud teď o víkendu nezaberou, budou, bohužel pro ně, psát podobný příběh. Minulý víkend totiž nezvládli třetí třetinu a tudíž dotáhnout celé dobře rozehrané utkání s pražským KOVEM do vítězného konce a o den později schytali od rozjetého Kert Parku říznou desítku. Tohle psychice týmu nepomůže, jedno však Mostu musí být jasné. Z nadcházejících dvou zápasů s mužstvy z východních Čech, Pardubicemi a Hradcem Králové, by mělo ideálně přijít bodové maximum, minimálně pak jedna výhra. Jinak by taky s nadějemi na play off mohl být v souhře dalších výsledků už skoro ámen.

Piráti plují do klidných vod, ideálně se tam chtějí udržet


Hradečtí hokejbalisté se nachází v o hodně rozdílné pozici, než je tomu v případě Mostu. Piráti totiž na jaře sbírají body podstatě zatím podle představ. Povolit, přitáhnout, jak se často ve sportu trefně používá, takový byl minulý víkend Hradeckých, a vlastně zatím i celé jaro.

Ptáte se proč? Tak si výsledky zopakujme, v derby s Letohradem si Hradec odnesl jenom jeden bod, a tak hned tři za týden ukořistil z hodně těžké půdy v daleké Karviné. Minulý víkend zase nejprve Piráti schytaly ostudných osm branek od ALPIQU, jenomže o den později vydolovali dva body z duelu proti hodně nabuzeným a na jaře perfektně hrajícím plzeňským Mečounům. V součtu mají Východočeši na svém kontě momentálně třiatřicet bodů a z pátého místa mají ještě reálnou možnost zaútočit na začínání play off v domácím prostředí. Ale pozor, tabulka je nesmírně vyrovnaná. Jejich momentálně výhodná pozice, tak může v případě víkendových neúspěchů dostat ještě hodně rychle adié!

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha2097:4750
2.ALPIQ Kladno2087:4045
3.HBC Plzeň1960:3938
4.Letohrad2162:3437
5.Autosklo PCE1975:5934
6.H.Králové2156:6033
7.KOVO Praha2047:7125
8.Elba DDM ÚNL2048:6924
9.Karviná2066:7322
10.HBC Most2057:6922
11.SK Sudoměřice1844:5721
12.Rakovník2031:1126

Přehled posledních zápasů

SK Sudoměřice - Rakovník5:0
HBC Most - H.Králové3:1
HBC Plzeň - ALPIQ Kladno2:1
SK Sudoměřice - Letohrad0:1
KOVO Praha - Karviná5:3
Elba DDM ÚNL - H.Králové2:1
Rakovník - Kert Park Praha1:11
HBC Most - Autosklo PCE3:4

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu