Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Brankář Brém chytil v zápase i trestné střílení, na vítězství Mostu to ale nestačilo.
Brankář Brém chytil v zápase i trestné střílení, na vítězství Mostu to ale nestačilo. (autor: Josef Rod)

Na Most padla deka. Nekompletní a bez tréninku? Jarní tradice, smutní trenér Cerman

Datum: 08. 04. 2018
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Tabulkově se zdá, že si to mostečtí hokejbalisté v závěru základní části CROSSDOCK Extraligy na dálku rozdají se Sudoměřicemi o osmé, postupové místo do vyřazovacích bojů. Tým Ronda má ale ještě jednoho velkého soupeře. Tým je ve velice okleštěném stavu, do zápasu chodí prakticky bez tréninku a zápas v Rakovníku musel dokonce dohrávat v deseti hráčích. Na výsledku se to projevilo, domácí dokázali v zápasu kola zvítězit poměrem 3:1.

Je to jedno s druhým, tuší brankář Brém

Jestli má tým Mostu někde jistotu, tak je to v brance. Gólman Pavel Brém opustil v letošní sezoně svoji klec pouze na patnáct minut, jinak patří společně s letohradským Janem Šimarou k nejvytěžovanějším brankářům celé soutěže. Svůj tým dlouho držel také na hřišti Rakovníku, po třech brankách ale ani on porážce nezabránil. „Znovu jsme se nesešli,“ začal pesimisticky hodnocení mostecké porážky. „Je to pořád dokola. Dnes jsme jeli ve dvanácti lidech a v první třetině se ještě dva zranili. Do toho oslabení, vše se váže jedno na druhé,“ komentoval s očima sklopenýma do země brankář Pavel Brém.

Prvních dvacet minut byl Most v Rakovníku lepším týmem, do vedení se ale nedostal a později za to pykal. „Odpadli jsme, potom už jsme nemohli. Hráli jsme na čtyři beky a ti se prostě zatavili. Je to těžký,“ složitě hledá slova jednička osmého týmu tabulky. „Když sečteme naše ztráty, fakt, že se nedaří tahounům a kvalitu, kterou máme, nezbývá nám nic jiného, než bojovat,“ popisuje. Boj o osmičku ale v Mostě rozhodně nevzdávají. „Máme tři zápasy, oni dva, výhoda je na naší straně. Prostě to musíme urvat,“ motivuje brankář Pavel Brém.

Trenér Cerman: Bez tréninku se na úrovni hrát nedá

Jeho slova potvrdil také lodivod mostecké lavičky Patrik Cerman. „Jarní tradice,“ začal krátce hodnocení mistrovského zápasu s Rakovníkem. Následně svá slova rozvedl: „V okleštěné sestavě, nekompletní, bez tréninku. S tím na úrovni hrát nemůžete.“ Mostečtí sice v zápase s Rakovníkem dokázali na začátku třetí třetiny smazat těsnou ztrátu, po vyrovnávací brance ale rychle inkasovali. Trenér Cerman přiznal, že porážka jeho týmu byla spravedlivá. „Tak to většinou bývá. Domácí se po vstřelené brance zatáhnou, po vyrovnání ale velmi rychle převzali otěže a pohlídali si to,“ popsal situaci ve třetí třetině.

Celý zápas dle jeho slov dokumentoval špatnou situaci v Mostě, který na jaře rozhodně není v kvalitním rozpoložení. „Chyběl mi tam pohyb a nasazení. Jenže těžko je mohu po hráčích chtít, když nemají natrénováno,“ povzdychl si Patrik Cerman. Přesto je výhoda na straně Mostu. Ve třech zápasech musí proti Kert Parku, Kovu Praha a Kladnu získat stejně nebo více bodů než Sudoměřice. Trenér Ronda si ale pokládá úplně jinou otázku. „O osmičku se popereme, to rozhodně. Nevím ale, jestli je osmé místo při předpokládaném čtvrtfinále proti Kert Parku vítězstvím,“ uzavírá trenér Mostu Patrik Cerman.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha21100:4853
2.ALPIQ Kladno2191:4048
3.HBC Plzeň2165:4241
4.Letohrad2162:3437
5.Autosklo PCE2075:6334
6.H.Králové2156:6033
7.Elba DDM ÚNL2150:7027
8.Karviná2174:7625
9.KOVO Praha2147:7525
10.HBC Most2160:7323
11.SK Sudoměřice2049:6223
12.Rakovník2134:1206

Přehled posledních zápasů

KOVO Praha - HBC Plzeň0:4
Elba DDM ÚNL - SK Sudoměřice2:1
HBC Plzeň - Kert Park Praha1:3
HBC Most - SK Sudoměřice3:4
ALPIQ Kladno - Autosklo PCE4:0
Karviná - Rakovník8:3

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu