Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Formát nejvyšší soutěže se nemění. Crossdock Extraliga čítá 11 celků!
Formát nejvyšší soutěže se nemění. Crossdock Extraliga čítá 11 celků! (autor: Matouš Ingršt - matfix)

Nový ročník Extraligy opět s jedenácti týmy a s novým partnerem! Most změnil název

Datum: 07. 07. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Uplynulá sezona skončila teprve nedávno, ale přípravy na nadcházející ročník 2017/18 jsou v plném proudu. Naprostá většina extraligových celků, ne-li všechny týmy, už vstoupily do úmorné letní dřiny, bez níž prostě náročný ročník mezi nejlepšími hokejbalisty v republice nejde zvládnout. O extraligový titul se opět porve 11 týmů, nejvyšší soutěž se bude pyšnit novým názvem a herní formát zůstává neměnný!

V sezoně 2017/18 se o obhajobu titulu bude ucházet HC Kert Park Praha. Zabránit se mu v tom pokusí naprosto stejná „skvadra“ týmů, která zápolila v nejvyšší soutěži již v minulém ročníku. Jak už bylo zmíněno, tak herní formát zůstává absolutně stejný jako minulou sezonu. Z 1. ligy pak do Extraligy postupuje přímo vítěz a poražený finalista jde do baráže. Zajímavostí je to, že Most změnil název, z něhož lze jasně vyčíst, že se spojil s Rondem z Teplic. Budou tak Severočeši značně silnější než v minulém ročníku?

Po skončení veleúspěšného mistrovství světa v Pardubicích došlo navíc ke zveřejnění důležité informace v podobě nového partnera pro nejvyšší soutěž v České republice. Extraliga už tak neponese jméno CCM. Jaké tedy bude její přesné znění? „Dle podepsaného memoranda o spolupráci by se měla od nového soutěžního ročníku jmenovat CROSSDOCK EXTRALIGA HOKEJBALU,“ prozrazuje člen předsednictva ČMSHb a marketingový ředitel David Kantor. „Generálním partnerem extraligy tak bude společnost CROSSDOCK logistics by ČERVENKA,“ upřesňuje.

Chceme, aby kluby získaly konkrétní finanční podíl z partnerství

Extraligové kluby, se díky spolupráci s novým generálním partnerem nemusí bát, že by přišly o určité výhody. „Co se týká výhod pro kluby, rádi bychom, aby extraligové kluby získaly konkrétní finanční podíl z tohoto partnerství,“ upozorňuje David Kantor. „Rádi bychom ale i využili dalších možností spolupráce a kontaktů, která se v rámci této spolupráce nabízí a otevírá,“ přeje si marketingový ředitel. Před startem soutěžního ročníku by mělo být zveřejněno i logo samotné extraligy. „Jsme samozřejmě díky prázdninám trochu v časové tísni, ale věřím, že stihneme vše do startu nového ročníku připravit,“ pevně věří David Kantor.

Každého jistě zajímá, zda bude CCM hokejbalovým partnerem i nadále, nebo jeho mise končí? „Nejprve bych rád společnosti Střída sport a CCM poděkoval za jejich dlouholetou podporu českého hokejbalu. V průběhu srpna máme společně s Martinem Střídou a Martinem Komárkem naplánovanou schůzku, na které bychom měli o další spolupráci jednat,“ přibližuje Kantor. „Dle již uskutečněných setkání, na kterých jsme se o dalších možnostech spolupráce již bavili, je dohoda o další podpoře více než reálná a osobně jsem za to velmi rád,“ těší Davida Kantora.(Jedinou změnou pro sezonu 2017/18 je název extraligy přicházející s novým partnerem CROSSDOCK a název změnil také mostecký tým. Autor grafiky: Matouš Ingršt - matfix)

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha2095:3653
2.ALPIQ Kladno2086:4139
3.HBC Plzeň2055:5034
4.Elba DDM ÚNL2062:5834
5.Autosklo PCE2052:5433
6.Letohrad2048:4032
7.H.Králové2058:6031
8.SK Sudoměřice2040:6225
9.Rondo Most2047:5824
10.Rakovník2044:7317
11.KOVO Praha2029:848

Přehled posledních zápasů

Kert Park Praha - Autosklo PCE5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu