Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na Páňa Cup dorazí i hlavní sponzor turnaje v podobě pana Panenky, otec Martina.
Na Páňa Cup dorazí i hlavní sponzor turnaje v podobě pana Panenky, otec Martina. (autor: fcb HBC Kladno)

Páňa Cup nabídne hokejbalovou extratřídu! Sledujte zápasy na webu onlajny.com

Datum: 21. 08. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Hokejbalisté z Kladna společně s dalšími týmy vzpomenou podruhé v historii na svého kamaráda a spoluhráče Martina Panenku při Páňa Cupu. Velký turnaj se odehraje od pátku 23. srpna do neděle 25. srpna v Městské hokejbalové aréně v Kladně za účasti pěti špičkových cel­ků. Turnaj otevře páteční duel domácích Rysů s mistrovským Kert Parkem, jenž vyhrál třikrát za sebou poslední tři ročníky Extraligy! Do Kladna také dorazí pardubické Autosklo, extraligový nováček z Dobřan a národní tým hráčů do 20 let připravující se na mistrovství světa ve švýcarském Vispu. Sledujte všechny duely na webu onlajny.com!

Silná konkurence zaručí pro týmy skvělou přípravu


Oproti minulému ročníku chybí na letošním Páňa Cupu slovenské celky, které byly pozvány a měly zájem, jenže musí odehrát turnaje doma. Naproti tomu se povedlo sehnat skutečně nejlepší česká mužstva. Je jich pět a hrát bude každý s každým klasickým systémem na 3x15 minut čistého času. Ve startovním poli nechybí oba finalisté posledního ročníku Extraligy, český mistr HC Kert Park Praha a stříbrný HBC Kladno. Mezi elitu rovněž patří Autoskláři z Pardubic, k tomu přidejte nováčka Extraligy z Dobřan a reprezentaci České republiky hráčů do 20 let, kteří na juniorském šampionátu ve Švýcarsku budou příští rok v červnu obhajovat titul mistrů světa z roku 2018!

Organizátorům Páňa Cupu se povedlo složit silnou pětici, která se představí v plném tempu těsně před startem nového soutěžního ročníku 2019/20. „Přestože nás mrzí neúčast skvělých slovenských týmů, které budeme chtít do Kladna vrátit v příštích letech, se povedlo sehnat opravdu skvělou konkurenci, která zaručí perfektní přípravu na Extraligu a reprezentaci poslouží výborně při postupné přípravě na mistrovství světa v příštím roce,“ nechal se pro web hbckladno.cz slyšet člen vedení HBC Kladno a vedoucí reprezentačního úseku Milan Maršner.

Otestují se nová pravidla! Prodloužení se bude hrát 3 na 3


Loňský ročník Páňa Cupu ovládla Plzeň před slovenskou Skalicí. Mistrovský Kert Park bral třetí místo před domácím Kladnem. Domácí Rysové v přípravě na nový ročník otestují zbrusu nové tváře, kterým je talentovaný gólman reprezentační dvacítky Vít Čapek z Písku, z Budějovic se představí další mladý reprezentant Matyáš Malecha. Ten má zkušenosti i z prvoligových Prachatic, kde hostoval. Z Rakovníka se vrací do kádru šikovný kladenský odchovanec Štěpán Důras.

Diváci se mohou těšit také na zavedení pravidlových novinek. Při zakázaném uvolnění nesmí po vzoru hokeje provinivší se tým vystřídat, za vyhozený míček mimo hřiště se udělují dvě trestné minuty. A případné prodloužení se bude hrát jen se třemi hráči na obou stranách!

Věřím, že letošní ročník bude ještě lepší a napínavější


Sponzorem turnaje je Cukrárna Panenka Tuchlovice 
a její majitel, Martinův táta Milan, bude v neděli po posledním duelu Kladna a Pardubic předávat ceny vítězům. Hráči Kladna pak předají už tradičně sedm a půl tisíce korun Zooparku Zájezd, kde chovají rysa Blonďáka. Ten je maskotem klubu a jeho hlavní tváří. „Svou tvář už má také Páňa Cup a věřím, že letošní ročník bude ještě lepší a napínavější než minulý,“ dodal pro web hbckladno.cz své přání Milan Maršner.

>>SLEDUJTE VŠECHNY ZÁPASY ŽIVĚ NA ONLAJNY.COM<<


Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Autosklo PCE - Karviná6:1
Letohrad - H.Králové2:3
Snack Dobřany - Elba DDM ÚNL1:3
KOVO Praha - Kladno1:7

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu