Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Pardubice příští víkend budou mít dvě příležitosti k tomu, aby postoupily do finále!
Pardubice příští víkend budou mít dvě příležitosti k tomu, aby postoupily do finále! (autor: www.hbcpce.cz)

Pardubice našly recept na obranu Letohradu a těší se z mečbolu!

Datum: 14. 05. 2018
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

CROSSDOCK Extraliga přinesla o víkendu úvodní boje v semifinále, takže i mezi Pardubicemi a Letohradem. Zatímco sobotní zápas byl vyrovnaný a těsný až do konce, v tom nedělním měli od začátku navrch Autoskláři. Ti navíc nasázeli za Šimaru hned pět branek a zřejmě tak tentokrát našli recept na jinak tuhou letohradskou obranu. Hosté se už zmohli jenom na zdramatizování, které však začali realizovat až příliš pozdě.

Aktivitou začali domácí


Pardubice vstoupily do zápasu velice dobře, protože už po půl minutě domácí kapitán Březina prošel od pravého mantinelu a po závaru u branky prostrčil míček za Šimaru. S Jeleny tato branka zatřásla, jelikož jejich případný plán hrát především z obrany na těsný výsledek vzal za své. A aktivnější i nadále byli domácí, což trošku potvrzuje i branka na 2:0. Bílý totiž ve vlastním oslabení vybojoval v rohu hřiště míček, naběhl si s ním před hostujícího strážce klece a nehlídaný zakončil do sítě. Ondřej Lux pak mohl alespoň snížit, po pěkném individuálním průniku ale zakončil pouze do tyčky.

Opět neuhlídaný začátek


Letohradští se nepoučili ze začátku zápasu, protože i v první minutě druhé periody opět rychle inkasovali. A navíc to bylo znovu z hole Březiny, který tak posílal Autosklo už do lukrativního tříbrankového vedení. Obranou Pardubic se pak prosmýkl mladík Faltus a opět tak bylo sníženo na rozdíl dvou tref, jenomže mládí promluvilo záhy i na druhé straně, kdy se k dorážce po samostatném úniku Emmera dostal Moravec, jenž svoji premiérovou trefou v play off CROSSDOCK Extraligy vrátil zase Autosklářům klid na hokejky.

Jeleni nesložili zbraně a zápas zdramatizovali


Jelenům zkrátka nevycházel tentokrát začátek třetin, protože necelé dvě minuty po úvodním vhazování třetí části dostal přihrávku na levý kruh Urbanec, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Slovo si pak vzal dvakrát hostující slovenský forvard Lajčiak. Především jeho druhá krásná trefa stojí za zmínku, po obkroužení branky totiž letohradský hráč vymetl bekhendem pravý růžek klece Stárka a bylo tak opět o co hrát!

Hosté vycítili šanci a hra se tak odehrávala převážně na polovině Pardubic, ty byly občas uzamknuté ve vlastní třetině a nechybělo mnoho pro ještě větší dramatičnost posledních minut. Při hře bez brankáře však vystihl kombinaci soupeře domácí Bílý a přes celé hřiště už definitivně určil vítěze druhého střetnutí. Jeleni to ale ještě sympaticky nevzdali a tak z toho byla poslední branka utkání, kdy se z první trefil povedeně z pravé strany Miroslav Adamec - 6:4. Nic to ale už nezměnilo na tom, že Letohrad bude příští sobotu odvracet první pardubický mečbol v letošním play off!

----------

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 1. Březina (Bílý), 7. Bílý, 16. Březina (Česák, Novotný), 26. Moravec (Emmer), 32. Urbanec (Mašík), 44. Bílý (Březina) – 25. Faltus (Věchet, Cvejn), 35. Lajčiak (Věchet), 38. Lajčiak, 45. Adamec (Krejsa).

Stav série: 2:0.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek (Dvořáček) – Filip, Novotný, Mašík, Zajíček, Urban, A. Bucek - Březina (C), Bílý, Vlasák, Förstl, Urbanec, Česák, Moravec, Staněk, J. Bucek, Emmer, Kubišta.

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Anýž, Krejsa, Lajčiak, Adamec, Vychytil, J. Hejtmánek, Teplý - Cvejn, Věchet, Běloušek, Halbrštát (C), Král, O. Lux, J. Lux, Macháček, D. Hejtmánek, Faltus, Holec, Forman.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha2097:4750
2.ALPIQ Kladno2087:4045
3.HBC Plzeň1960:3938
4.Letohrad2162:3437
5.Autosklo PCE1975:5934
6.H.Králové2156:6033
7.KOVO Praha2047:7125
8.Elba DDM ÚNL2048:6924
9.Karviná2066:7322
10.HBC Most2057:6922
11.SK Sudoměřice1844:5721
12.Rakovník2031:1126

Přehled posledních zápasů

SK Sudoměřice - Rakovník5:0
HBC Most - H.Králové3:1
HBC Plzeň - ALPIQ Kladno2:1
SK Sudoměřice - Letohrad0:1
KOVO Praha - Karviná5:3
Elba DDM ÚNL - H.Králové2:1
Rakovník - Kert Park Praha1:11
HBC Most - Autosklo PCE3:4

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu