Pavel Malý v pozadí uprostřed v bílém dresu se stal výraznou posilou mostecké družiny. (autor: fcb TJ KOVO Praha)

Pavel Malý nasázel Rakovníku čtyři góly, nejvíce jsem si užil první gól, prozrazuje

Datum: 11. 10. 2018
Autor: Filip Červinka

Minulý víkend se hokejbalisté Mostu představili na domácí půdě v Malém Březně půdě proti Rakovníku, který se severočeským souborem dlouho držel krok, ale nakonec padl po hrozivém výsledku 12:4. Třetinu všech mosteckých gólů vstřelila nová útočná akvizice Severočechů Pavel Malý, který před sezonou posilnil kádr Mostu z druholigového Chlumce nad Cidlinou. Důrazný forvard disponující ohromnou muskulaturou navíc zaznamenal první extraligový gól a premiérový hattrick! Spoluhráči z celé pětky mně vytvářeli skvělé šance,“ upozorňuje skromně útočník Pavel Malý.

Týmová kasa si určitě pochutná na tučné odměně

V sobotu 6.10. jste nastoupili v Malém Březně proti Rakovníku, který s vámi ještě po druhé třetině držel krok, vyhrávali jste jen 3:2, ale nakonec duel ovládli 12:4! Co se stalo ve třetí třetině, že jste tak střelecky explodovali a přidali dalších 9 branek?
Rakovník s námi držel krok do druhé třetiny a zápas se nezdál tak jednoznačný, jak nám po skončení ukázal výsledek. V prvních dvou minutách poslední třetiny nám pomohly tři slepené rychlé góly. Dalo by se říci, co střela to gól.

Vy jste v utkání nasázel do sítě Rakovníku hned 4 góly, což je rovná třetina ze všech mosteckých gólů! Čím to, že se vám tak dařilo? A čeká vás vydatný zápis do týmové kasy?
Dařilo se mi z toho důvodu, že spoluhráči z celé pětky mně vytvářeli skvělé šance, které by bylo škoda neproměnit. Co se týče týmové kasy, tak ta si určitě pochutná na tučné odměně.

Jaká z branek byla z vašeho úhlu pohledu nejpovedenější a nejpohlednější a mohl byste ji pro zvídavé čtenáře webu hokejbal.cz popsat?
Můj úhel pohledu je ovlivněný radostí z prvního gólu v extralize, který mi dodal sebevědomí a chuť, proto byl určitě nejpohlednější a nejpovedenější, aspoň v mých očích. Gól padl po závaru před brankou Raků, kde míček vybojoval můj spoluhráč Brušťa (Čestmír Bruštík pozn. red.). Připraven mezi kruhy jsem přijal přesnou přihrávku a vystřelil míček k tyči, který skončil v síti soupeře.

Po Českém poháru slovo dalo slovo a jsem v Mostě

Rakovníku jste vstřelil svůj vůbec první extraligový hattrick v kariéře. Ceníte si toho hodně a jak se vám v mosteckém týmu hraje?
V mosteckém týmu je super parta a určitě jsem vděčný, že mohu tady hrát. Zápas co zápas dostávám více prostoru na hřišti a hattrick už byl „jen“ týmová třešnička na dortu.

Jak se vlastně hokejbalista z východočeského souboru chlumeckých hokejbalistů hrajících 2. Ligu dostane do extraligového Mostu? Jak ke spolupráci došlo a není to trochu z ruky?
Před sezonou, se jako každý rok, uskutečnil Český pohár v Jičíně a tam to vše začalo. Byť se chlumecké Vrtačky umístily na chvostu tabulky, po skončení našeho posledního zápasu se v chlumecké kabině objevil Honza Plachý. Chtěl mluvit s hráčem číslo 33 (moje) a já ze srandy řekl: „Takový hráč tady není…“ Poté slovo dalo slovo a nabídku hrát extraligu jsem nemohl odmítnout. Most sice není nejbližší extraligový tým, ale s dojížděním nemám problém.

Pokud se nepletu, tak jste ještě v loňském ročníku nastupoval na střídavé starty za Hradec Králové. Proč nedošlo k prodloužení spolupráce s týmem zpod Bílé věže?
Za hradecký tým jsem odehrál pouze 3 zápasy, upřednostňoval jsem hraní za v tu dobu ještě prvoligový Chlumec, kterému hrozil sestup a zápasy se kryly. Spolupráce s piráty nepokračovala, neboť jsem v tu dobu neměl čas, který by byl potřeba hokejbalu na takové úrovni věnovat.

Hokejová kariéra pokračuje v krajské lize za Nový Bydžov

V Mostu plníte roli útočníka. Co po vás trenér na severu Čech vlastně vyžaduje a je vám bližší v hokejbale právě útok?
I v Hradci byl můj post útočník, proto mi tato pozice není cizí ani v Mostu. Trenér ode mě očekává důraznou hru, tvoření útočných šancí s bodovým zakončením.

Stále hrajete vedle hokejbalu také lední hokej za některý z krajských východočeských týmů, nebo je vaše hokejová kariéra u konce?
Ano, stále se aktivně věnuji lednímu hokeji. Po roční pauze v druhé lize přišla nabídka z Nového Bydžova, za který hraji již druhou sezonu.

Na závěr se vraťme ještě k Mostu. Má absolutní přednost před druholigovým Chlumcem a věříte, že se mostecký soubor odrazí po minulém povedeném víkendu k vyšším patrům extraligové tabulky?
Jelikož extraliga a 2. Liga mají stejné hrací dny, nemohl jsem za Chlumec odehrát prozatím žádný zápas. Každopádně pokud to bude jen trochu možné, rád bych se objevil i na některém zápase za můj mateřský klub. Za Most se určitě budeme snažit i v dalších zápasech, abychom naplno bodovali a umístili se na pozici, která zaručuje postup do play off.