Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Petr Danko zažívá mimořádně povedený vstup do sezony.
Petr Danko zažívá mimořádně povedený vstup do sezony. (autor: FB HC Kert Park Praha)

Probuzený střelec Danko: Dostal jsem za úkol rozhodovat zápasy

Datum: 10. 10. 2018
Autor: Vojtěch Filipiec
Sdílej přes:

/HRÁČ 7. - 8. KOLA CROSSDOCK EXTRALIGY/: Pražský Kert Park prozatím zažívá velmi povedený podzim a opět tak navazuje na výbornou formu z posledních let. Celek z Lužin nechal zapomenout na poměrně jednoznačnou domácí prohru s Autosklem z 2. kola a od té doby sbírá pouze plné bodové zisky. Ne jinak tomu bylo také minulý víkend. V sobotu si nejprve Kert Park ve venkovním utkání poradil s ústeckou Elbou a v nedělním domácím zápase pak potvrdil roli favorita ve střetnutí se Sudoměřicemi. Výraznou měrou se o to zasloužil útočník Petr Danko, jenž z víkendového dvojzápasu odešel s obdivuhodnou bilancí 5+1 a právě tento počin mu vysloužil ocenění Hráče kola.

Úvod sezóny na výbornou


Mistr z posledních dvou let může v této sezoně dovršit zlatý hattrick. Cesta za případnou obhajobou bude pochopitelně ještě velmi dlouhá a hokejbalisty z Lužin bude čekat množství překážek, avšak jejich prozatímní výkony ukazují, že to myslí opravdu vážně. Úvod sezony totiž Kert Parku vychází na výbornou a vyjma nepovedeného zápasu s Pardubicemi (0:4), si zatím dokázal vždy připsat vítězství za 3 body. Je však známo, že trenérské duo Kuna – Jelen vyžaduje stoprocentní výkon a maximální nasazení, tudíž i ve vítězných zápasech často najdou nějaká negativa. „S předvedenou hrou jsme zatím celkem spokojení. Trenéři si po každém zápase něco najdou, nutno však uznat, že většinou mají samozřejmě pravdu. Rozhodně je lepší něco vyčíst, než aby nás plácali po ramenou i za ne úplně ideální výkony. Jednou z věcí, která nám činí problémy, jsou určitě vstupy do jednotlivých utkání. Oproti minulým sezonám je to paradox, avšak letos nám trvá déle, než se pořádně dostaneme do zápasu,“ hodnotí střelec Danko výkony svého týmu na úvod sezony.

Říká se, že obhajoba titulu je nejtěžší možný úkol, v případě možnosti získat titul potřetí po sobě se už jedná o takřka nadlidský úkol. Kert Park si je toho dobře vědom, stejně tak silné konkurence, avšak z nastavených trendů nijak nevybočuje. „Letní příprava byla kratší, přece jen jsme končili sezonu někdy v půlce června a trenéři měli rozum a nechali nás hráče patřičně odpočinout. Prozatímní tréninky jsou kvalitní, ale kosí nás četná zranění, takže se pořádně nadřeme,“ komentuje Danko přípravu na cestě za zlatým hattrickem.

Vlažný start v Ústí, pohodový zápas se Sudoměřicemi


I přes zmíněné nedobré začátky utkání a vícero zranění to vypadá, že se Pražané budou minimálně v základní části vyhřívat na výsluní. Dopomohl jim k tomu i výsledkově velmi povedený minulý víkend. V sobotu Kert Park porazil Ústí na jejich hřišti poměrem 6:3, v neděli pak doma suverénně ovládli zápas s jihomoravskými Sudoměřicemi, a to výsledkem 7:1. „Sobotní utkání bylo velmi náročné, Ústečtí makali a hráli jednoduše. Přesto si myslím, že jsme byli po celý zápas malinko lepším týmem a trpělivým výkonem jsme to zlomili na naši stranu. Bandys (brankář Ústí, pozn. redakce) tam chytil spoustu šancí, Tomáši Wróbelovi asi 3 tutovky, ale nakonec jsme je udělali, takový zápas jsme potřebovali jako sůl.“

Nedělní zápas s jihomoravskou družinou pak Danko samozřejmě nemohl hodnotit jinak, než pozitivně. „V neděli to bylo jenom o nás. Sudky přijely ve dvanácti lidech do pole a popravdě toho moc nepředvedly, přesto jim nelze upřít snahu. Po třetím gólu bylo hotovo a zápas jsme v klidu dohráli.“ Kert Park však postihla citelná ztráta, v onom nedělním zápase se totiž zranil kanonýr a opora mistrovského týmu z Lužin Martin Kruček. „Martin se „stihnul“ zranit a to je pro nás samozřejmě obrovská ztráta.“

Z dříče se zrodil ostrostřelec


Petr Danko v základní části loňské sezony nenasbíral až tolik kanadských bodů, na hřišti odváděl především černou práci. Poté naskočil až do finálové série s Pardubicemi, jejíž byl klíčovou postavou. V tomto ročníku na povedené výkony z konce sezony minulé dokázal navázat a jak již bylo zmíněno, jen za minulý víkend si stihl připsat 6 bodů (5+1), celkově má v tomto ročníku na svém kontě bilanci 7+2, která mu zajišťuje prozatímní druhé místo v tabulce produktivity.

V rozhovoru padla také otázka, zda za jeho pěknou bilanci může například obnovená spolupráce s Honzou Střechou, který se stal letní posilou Pražanů „Vloni jsem měl v základní části jiné úkoly, než letos, a to především bránit, takže těch bodů tolik nebylo. Poté jsem hrál celé play off za Jihlavu a za Kert naskočil až do finálové série s Pardubicemi, která mi celkem sedla. Letos jsem při všech těch zraněných dostal za úkol od trenérů rozhodovat zápasy, to se mi prozatím víceméně daří. Honza Střecha marodil od začátku sezony, takže jsme si spolu pořádně zahráli až tento víkend. Stříška má v rukách zatím elektriku(smích), ale určitě si schovává góly, až budou potřeba. Za víkend byl na hřišti asi u osmi vstřelených gólů, nějaká asistence mu ale ne a ne přistát. Věřím, že nás trenér nechá hrát spolu a že se do toho brzo dostane,“ okomentoval Danko své individuální výkony a spolupráci s Honzou Střechou.

Dankovy myšlenky na reprezentaci


Výborné výkony v jihlavském týmu z minulé sezony mu zkraje roku přinesly zaslouženou pozvánku na reprezentační kemp. Tu musel Danko pro zranění odmítnout. V průběhu sezony však opět dostal šanci se v širším reprezentačním kádru ukázat a zabojovat tak o mistrovství světa, které se příští rok bude konat v Košicích. „Byl jsem na kempu v Kladně a Jičíně, snad jsem tam něco ukázal. V Jičíně jsem mluvil s Honzou Donauschachtlem (asistent trenéra mužské reprezentace, pozn. redakce), jenž mi řekl, na čem mám zamakat, takže na tom pomalu dělám. Každopádně je „mistrovská sezona“ a není na co čekat, je potřeba hrát co nejlíp od začátku až do konce a mít výsledky.“

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu