Elba v domácím prostředí ztratila další body, tentokrát tři proti Kladnu
Elba v domácím prostředí ztratila další body, tentokrát tři proti Kladnu (autor: facebook ELBA DDM Ústí nad Labem)

Skvělý Fraňo sestřelil dalším hattrickem Hradec! Ten slavil i pardubický Filip!

Datum: 03. 11. 2018
Autor: Ondřej Novotný

CROSSDOCK Extraliga pokračuje tento víkend po týdenní pauze svými dalšími zápasy, z nichž čtveřice byla na programu v sobotu. Extra nečekaný výsledek se nezrodil nikde, Sudoměřice doma potrápily Hradec Králové, kterého nakonec obraly o dva body. Most se sice ještě nevrátil do své haly, i tak ale ukořistil plnohodnotné vítězství! Největší zajímavostí jsou však dva hattricky, klobouček od naší redakce tak smekáme před pardubickým Filipem a Jihomoravanem Franěm!

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC ALPIQ Kladno 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Vacek (Smolík, Soukup) – 10. Schnaubelt (Eitler), 35. Šíma, 39. Procházka (Schnaubelt)

Kladno cestovalo k sobotnímu dopolednímu zápasu do Ústí nad Labem, které se v letošním ročníku zatím hledá a nenachází se v optimálních vodách tabulky. Nic se na tom pro Severočechy nemění ani po svém prvním víkendovém duelu, Elba se sice dokázala dostat do vedení, pak už ale branky padaly jen z hole rysů. Rozhodovalo se až ve třetí periodě, kdy se trefil nejprve v pětatřicáté minutě Šíma a o čtyři minuty navázal na svoji vyrovnávající branku ještě asistencí Schnaubelt a Procházka tak nakonec uzavíral celý brankový účet střetnutí.

HBC Most vs. SK Hokejbal Letohrad 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 42. Bačák (Chyba, Singer)

Vypadá to, že Most zvolil ve svém dalším zápase v Malém Březně podobnou taktiku, se kterou nastupuje Letohrad do většiny zápasů. Tuhá defenziva a výhra klidně na jednu branku. K tomu došlo právě i u mosteckých borců, kteří s Východočechy drželi tak dlouho nerozhodný stav, až nakonec tři minuty před koncem šikovnou teč vymyslel Bačák a tohle nervy drásající utkání rozhodl pro domácí tým!

HBC Rakovník vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2:8 (2:2, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. M. Tvarůžek (Cafourek), 14. Tlustý (Urban, Kučaba) – 3. Česák (Staněk), 4. Förstl (Krejčí), 26. Filip (Förstl, Vlasák), 27. Š. Moravec (Kubeš, L. Moravec), 29. Š. Moravec (Zajíček, Kubeš), 35. Filip (Vlasák), 39. Filip (Česák), 41. Zajíček (Turyna)

Do Rakovníka cestovaly Pardubice, které paradoxně rychle využily pozici hostů, a už ve čtvrté minutě vedly 2:0! Jenomže Raci se pochopitelně nevzdali a rychle se snažili vyrovnat, což se jim i povedlo, takže se do kabin šlo poprvé za nerozhodného stavu. Dlouhé chvíle se pak ještě hrálo vyrovnaně, jenomže s šestadvacátou minutou nakonec Autoskláři odšpuntovali ryze ofenzivní hru, ve které byl nejvíce vidět Šimon Moravec, kterému na jeho dvě branky nahrával Pavel Kubeš a pak především Petr Filip, ten totiž zaznamenal hned hattrick! Všechny tři body tak nakonec putovaly zaslouženě na východ Čech.

SK Sudoměřice vs. HBC Hradec Králové 1988 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Fraňo (Helešic, Kaluža), 36. Fraňo (Mišík), 45. Kaluža (Hübl), 46. Fraňo (Kaluža, Helešic) – 1. Lux (Hrabica), 29. Král (Doležal), 43. Lux (Šimůnek)

Hradec Králové sice cestoval až na jih Moravy, jenomže jakoby ještě ani nevystoupil z aut a už vedl! Postaral se o to Lux, který otevíral skóre už po třinácti vteřinách hry. Když pak do přestávky vyrovnal svoji první trefou mladík Fraňo, následovala dlouhá pasáž bez podstatnějších věcí pro vývoj konečného skóre. Stejná situace se poté opakovala na přelomu druhé a třetí třetiny, Piráti nejprve šli do vedení, na což odpovídal opět Fraňo. A když chvíli pře koncem třetí třetiny opět skóroval podruhé v zápase Lux, vypadalo to, že hradecký forvard skóre nejen otevřel, ale také uzavřel.

Sudoměřice však závěrečný útočný nápor nakonec díky brance Kaluži převtělily ve vyrovnání, které po půl minutě prodloužení dokonal v dokonalý obrat Fraňo. Ten tak zaznamenal hattrick a přispěl obrovskou měrou ke dalším věma bodům Jihomoravanů!