Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Osmnáctiletý útočník Vojtěch Novotný byl důležitým strůjcem hradeckého vítězství na Lužinách.
Osmnáctiletý útočník Vojtěch Novotný byl důležitým strůjcem hradeckého vítězství na Lužinách. (autor: Radka Synková)

Start sezóny se nám povedl, nesmíme však polevit! upozorňuje Hráč víkendu Novotný

Datum: 09. 10. 2019
Autor: Vojtěch Filipiec
Sdílej přes:

Po uplynulém hracím víkendu hokejbalové Extraligy mužů došlo na sociálních sítích k tradičnímu fanouškovskému hlasování o nejlepšího hráče víkendu. Anketu nakonec těsně ovládl královéhradecký forvard Vojtěch Novotný, který se dvěma brankami podílel na skalpu mistrovského Kert Parku! Hradec Králové v nové sezóně jasně dokazuje, že ve výčtu úspěchů nebude chtít zůstat pouze u vítězství SpeedDeer Českého poháru a vydatnou měrou mu k tomu může pomoci i teprve osmnáctiletý junior Novotný, jenž je odchovancem Svítkova.

Zápas jsme odmakali a zaslouženě vyhráli


Vojto, zápas na Lužinách se Vám vydařil. Jaké však byly předzápasové myšlenky? Přece jen, na Kert Park se jezdí s obrovským respektem...
Věděli jsme, že jde o momentálně nejlepší tým v Extralize a o velkého favorita na další titul, ale začátek sezóny se Kertu nevydařil podle představ a my jsme cítili, že toho můžeme využít. Měli jsme od trenérů připraven rozbor jejich hry a věděli jsme, jak na jejich klíčové hráče. Celý zápas jsme odmakali a myslím si, že zaslouženě vyhráli.

V utkání jste vyjma vyrovnání soupeře na 3:3 po celou dobu vedli. Panovala tedy nad hrou spokojenost, nebo přes úspěch jste shledávali ve hře i nějaké nedostatky?
Podali jsme dobrý výkon, zápas jsme kontrolovali, ve hře ale rezervy určitě jsou. Víme, kde nás tlačí bota a budeme se tomu věnovat na tréninku.

Vy jste nakonec vstřelil dvě velmi důležité branky, z toho jedna byla dokonce vítězná! Dá se říci, že jste urval tři body pro svůj tým…
Nevnímám to tak, že bych ty body urval já. Bylo to týmové vítězství a stejně tak důležitý byl třeba moment, kdy šel Kert Park 4 minuty před koncem do přečíslení 2 na 1 a Tomáš Jiřík si lehl do přihrávky a zachránil tak velkou šanci.

I po vyrovnání jsem věřil ve vítězství


Jak se branková situace na 4:3 zrodila? Pátá branka do prázdné klece už byla jednoduchou záležitostí?
I po vyrovnání soupeře jsem stále věřil, že dnes vyhrajeme a poté, co jsem zavinil ofsajdem buly v našem obranném pásmu, jsem viděl, že si mě nikdo nehlídá. Hned jsem měl v hlavě, že zkusím vypíchnout míček a utéct. Dostal jsem se pak do takové rychlosti, že jsem předběhl i Kubu Laurince (stejně starý obránce z reprezentace U20 pozn. red.), čímž jsem překvapil sám sebe, a pak stačilo jenom trefit bránu. Myslím si, že to byl docela pěkný gól. Co se týče gólu do prázdné branky, šel jsem na hřiště na poslední minutu s cílem udržet míček a ušetřit pár vteřin. Pavel Malý mi pak nahrál o mantinel, brankář zrovna vyběhl na střídačku a já jsem uklízel do prázdné brány.

Tabulka je zkraje soutěže velmi vyrovnaná, nicméně lichotivá bilance s jedinou prohrou a 4. místem musí těšit, že ano?
Začátek soutěže se nám povedl. Extraliga letos bude hodně vyrovnaná a náš cíl je pohybovat se v první čtyřce. Nesmíme se však uspokojit a polevit, naopak musíme ještě více zabrat na tréninku a věřím, že s letošním týmem můžeme dojít daleko.

Pikantní derby: Pardubice mají tři silné individuality


V dalším zápase vás doma čekají Pardubice, jednoznačně jedno z největších derby v lize! Po úspěchu na Kert Parku budete jistě hrát sebevědomě. Budete spoléhat na stejný styl hry, nebo bude potřeba na rivala zvolit jiný styl hokejbalu?
S Autosklem to bude atraktivní zápas a pro mě jakožto hráče Svítkova by to bylo ještě více pikantní, tenhle víkend se ale zápas kryje s 1. Ligou, kde nastupuji přednostně. Myslím si, že Pardubice mají tři silné individuality a kolem nich se to celé točí. Pokud zopakujeme týmový výkon z Lužin a ukážeme hradeckou bojovnost, tak se nebojím, že bychom to nezvládli.

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

HBC Plzeň - Most10:3
Letohrad - Karviná2:3
SK Sudoměřice - Kladno2:6
Elba DDM ÚNL - H.Králové3:2
Snack Dobřany - Kert Park Praha3:8
KOVO Praha - Autosklo PCE0:4

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu