Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Plzeňský bodový zisk se po zápasu s Mostem znovu rozšíří.
Plzeňský bodový zisk se po zápasu s Mostem znovu rozšíří. (autor: Milan Podpera)

Tipy: Plzeňská jízda nebere konce, Kert Park se poučí. Derby pro Autosklo

Datum: 14. 09. 2018
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Reprezentační kouč Pavel Štefka a mladý forvard Sudoměřic Matěj Fraňo se ve svých tipech zaměřili na další hrací víkend CROSSDOCK Extraligy hokejbalu a pokusili se předpovědět, jak by mohly zápasy vypadat. Nejvíce favorizují týmy Kladna a Plzně, obhájce dokáže na venkovním „tripu“ napravit nečekanou ztrátu s Pardubicemi. Bude tomu opravdu tak, či úplně jinak? To se dozvíme již tento víkend! Sledujte všechny duely živě na onlajnech -> ZDE

Pátek 14.9.2018

TJ KOVO Praha vs. HBC ALPIQ Kladno


Pavel Štefka (asistent trenéra reprezentace U16):
KOVO vyhrálo v prvním kole v Pardubicích a dobrý vstup do soutěže mu určitě pomůže. Přesto více věřím Kladnu, které začalo rovněž výborně a je pro mě favoritem.

Matěj Fraňo (útočník SK Sudoměřice, juniorský mistr světa, reprezentant ČR): Dle mého názoru to bude hodně bojovný zápas. Když jsem viděl hrát KOVO na Českém poháru, tak hrálo výborně, ale můj tip je i přesto výhra hostů.

Tip redakce: Pražské KOVO dokázalo šokovat v Pardubicích, odkud si odvezlo nečekané vítězství. Dokáže na zápas navázat? Ano, ale na rozjeté Kladno to stačit nebude. ALPIQ touží po nápravě loňského ročníku a tři body z hlavního města budou v tomto případě povinností.

Sobota 15.9.2018

SK Hokejbal Letohrad vs. HC Kert Park Praha


Pavel Štefka:
Kert bude určitě chtít napravit trochu rozpačitý dojem ze vstupu do sezóny, ale  Letohrad má skvělé gólmany a nebude to snadný soupeř. Tipuji remízu, bod navíc zůstane doma v Letohradě.

Matěj Fraňo: Tento zápas bude hodně zajímavý a budou rozhodovat maličkosti. Letohrad má výborného gólmana Šimaru, Kert ale bude chtít vyhrát a brát tři body po neúspěchu proti Pardubicím. Tipuji, že se rozhodne až v nájezdech.

Tip redakce: Velmi zajímavý duel se odehraje v Letohradě. Kert Park si již nesmí dovolit zaváhat, proti Šimarově partě to ale nebude mít snadné. Utkání v řádné hrací době vítěze nepozná, rozhodne se až v prodloužení, ne-li v nájezdech.

HBC Hradec Králové 1988 vs. TJ KOVO Praha


Pavel Štefka:
KOVO bude mít v nohách náročný večerní zápas na Kladně, a už za necelých 16 hodin nastoupí v Hradci.  Domácí jsou po dvou výhrách v pohodě, budou odpočatí a vyhrají.

Matěj Fraňo: Myslím si, že to bude jednoznačný zápas ve prospěch Hradce.

Tip redakce: Po souboji s Kladnem se poslední tým loňského ročníku vydá na východ Čech, kde se bude snažit překvapit. Na rozdíl od úvodního kola v sousedních Pardubicích se mu to tentokrát nepovede, Hradec Králové si další tříbodový zisk na vlastním hřišti pohlídá.

HBC Plzeň vs. HBC Most


Pavel Štefka:
Věřím, že Plzeň využije domácí prostředí a vyhraje.

Matěj Fraňo: Plzeň je hodně dobrá na domácí půdě, je běhavá a bojovná. Most to bude mít velmi těžké, a tipuji tak výhru plzeňského týmu.

Tip redakce: Plzeňští hokejbalisté si proti Mostu připíšou do tabulky další tři body. Na domácím půdě Severočeši nedokážou vzdorovat a i přesto, že předvedou houževnatý výkon, odjedou domů s prázdnou.

Neděle 16.9.2018

HC Kert Park Praha vs. HBC Hradec Králové 1988


Pavel Štefka:
Tady je pro mě favorit jasný, Kert doma vyhraje. Myslím, že se poučil  z domácí prohry s Pardubicemi a další ztráty doma už nepřipustí.

Matěj Fraňo: Dle mého názoru uvidíme vyrovnanou hru, ze strany Kertu kombinační hokejbal, ale Hradec se bude držet. I přesto Kert Park bude na domácí půdě slavit vítězství.

Tip redakce: Hradec Králové ve dvou odehraných kolech ukázal, že letos bude bojovat o čelní příčky tabulky a z toho důvodu pro něj bude zápas na Lužinách velmi důležitý. Kert Park není v ideální, mistrovské formě a duel bude nesmírně vyrovnaný. Zkušenosti v podobě obhájce titulu promluví, domácí budou slavit těsné vítězství.

ZÁPAS DNE! HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad


Pavel Štefka:
Derby většinou nemají favorita. Myslím, že to platí i v tomto případě. Řekl bych, že padne málo gólů, a utkání skončí nerozhodně, bod navíc tipuji pro domácí.

Matěj Fraňo: Pardubice ukázaly, že i bez největších hvězd umí vyhrát proti favoritovi. Můj tip je takový, že Pardubice budou mít víc ze hry a zvítězí.

Tip redakce: Východočeské derby mezi Pardubicemi a Letohradem jsme si vybrali jako zápas dne. V repríze loňského semifinále budou hosté na hřišti Autoskla vzdorovat a vynese jim to zasloužený bod. I v tomto případě zajde duel až do prodloužení.

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.HBC Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Letohrad - Autosklo PCE2:0
HBC Plzeň - H.Králové2:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu