Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Elba DDM odstartovala přípravu už 9. července.
Elba DDM odstartovala přípravu už 9. července. (autor: Anna Kuželová)

Začali jsme dříve, abychom byli dobře připravení na začátek, říká ústecký Pavlík

Datum: 05. 08. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Zatímco mládežnické celky ústeckého hokejbalového týmu zahájily letní přípravu 26. července soustředěním ve Světlé nad Sázavou, mužský tým ji odstartoval už o více než dva týdny dříve. Hlavní trenér Jaroslav Pavlík chce mít tým pořádně připravený, proto svolal celek už zkraje letních prázdnin. Nejen v přípravě, ale následně i v sezóně by rád zapojil také nadané juniory.

CROSSDOCK Extraliga startuje na začátku září. Letní přípravu však ústecký celek zahájil už v pondělí 9. července, kdy se mužstvo sešlo k prvnímu tréninku na Střížovickém vrchu. „Sezóna startuje víceméně za dva měsíce, takže kluci potřebují nějaké objemy, aby nám nabrali kila. Začínáme dříve, abychom byli dobře připraveni na začátek sezóny, protože si myslím, že to je důležité," je si vědom lodivod ústecké Elby Pavlík. 

Nejen loňský ročník nejvyšší hokejbalové soutěže přinesl dramatické zápletky a neskutečně vyrovnané výsledky. „Vzhledem k posledním dvěma sezónám, kde bylo možno vidět, jak je extraliga neuvěřitelně vyrovnaná a mužstva od druhého do osmého místa byla seštosovaná prakticky na tři body, tak víme, že nesmíme podcenit začátek,“ je si vědom hlavní trenér Jaroslav Pavlík.

Do sezóny budeme mít na place patnáct až osmnáct hráčů


Hráče čeká devítitýdenní příprava, ve které se postupně propracující všemi motorickými schopnostmi. „Příprava bude klasická, začneme objemy a pak půjdeme postupně do rychlosti. Letos jsme zařadili dřív hokejku, takže už od začátku přípravy určitě jednou týdně vložíme trénink s holí,“ prozradil Pavlík.

V loňském roce měl tým před začátkem sezóny problémy s hráčským kádrem, který se však postupně stabilizoval. „Řekl bych, že kádr byl poměrně dobrý, na trénink chodilo i osmnáct až dvacet kluků, začal se zapojovat také dorost, což už tady dlouho nebylo a letos by to mělo jít ve stejné linii. Teď ten začátek je samozřejmě těžší, jsou prázdniny, dovolené a tak dále. Hodně kluků tak chybí, ale do sezóny určitě budeme mít na place patnáct až osmnáct hráčů,“ očekává trenér.

V tomhle roce budeme zase o něco silnější


Poslední roky se do seniorských extraligových mužstev zapracovává čím dál větší množství talentovaných dorostenců, kteří v mnoha týmech rozhodně nehrají druhé housle. Stejným směrem se bude ubírat i Elba. „Co se týče posil, tak neplánujeme nic nového. Vloni jsme do kádru zařadili dost mladých a letos přibydou další dva tři dorostenci, takže si z tohoto pohledu stěžovat nemůžeme a já nemám strach o šíři kádru,“ zůstává klidný hlavní lodivod Pavlík.

V CROSSDOCK Extralize nastupovalo celkem jedenáct celků a ústecký tým zakončil loňskou základní část na čtvrtém místě, jsou stanovené cíle už nyní pro letošní dvanáctičlenou soutěž? „O ambicích zatím mluvit nemůžeme, je to to, co jsem říkal klukům. Vloni viděli, co nám chybělo ve čtvrtfinále za malinký kousíček k postupu do semifinále, je tak třeba trénovat ještě víc, ale ten tým bude zase o rok starší, o něco zkušenější. Vloni hrálo řádově devět kluků poprvé v životě play off a to se musí nějakým určitým způsobem projevit. Já věřím, že v tomhle roce budeme zase o něco silnější,“ říká závěrem odhodlaně Jaroslav Pavlík.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu