Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Pohár hejtmana Plzeňského kraje uzmuli domácí junioři! Tygři nastínili svoji sílu

Plzeň skončila po podzimní části Extraligy juniorů na 2. místě, svoji sílu potvrdila také na domácím turnaji.

Nesmírně vyrovnaný přípravný turnaj před startem jarní části Extraligy juniorů byl k vidění v plzeňské hokejbalové hale, kam o minulém víkendu 9. – 10.2. dorazilo pět juniorských mužstev. Do posledního zápasu nebylo jasné, kdo se nakonec bude radovat z medailového umístění. Prvenství nakonec do své moci uzmuli domácí mečouni, kteří se o něj zasloužili obratem až v posledním duelu. Na západ Čech dorazila silná extraligová mužstva pohybující se těsně pod samotným vrcholem tabulky. Jen Mladá Boleslav už nemá podle všeho šanci na jarní play off, ale v Plzni předvedla svoji reálnou sílu a obsadila skvělé 3. místo! Na jaře to s Tygry nikdo nebude mít ani trochu jednoduché!

Dvanáctiletý Vajda si připsal asistenci na mužském turnaji a hned proti Skalici!

Radek Vajda normálně nastupuje o několik kategorií níže.

Normálně by takové zápasy sledoval z tribuny a ještě dlouhé roky čekal, až by si atmosféru okusil přímo na hřišti. Ostatně tak, jako to mají jeho spoluhráči. Trenér Dobřan Václav Šlehofer st. ale udělal jednu velkou výjimku. Na našlapaně obsazený Zimní turnaj přizval do svého kádru teprve, a teď dobře čtěte, dvanáctiletého hráče! Radek Vajda si ale nepřipsal pouze nějakých zasloužených pár vteřin ve hře, on dokonce proti hvězdami nabitému kádru Skalice přihrál na branku a skvěle tak splatil důvěru, kterou dostal!

Přihlášky na Campy talentované mládeže a žen spuštěny od 1. února!

Loňský ročník Campu talentované mládeže se opět těšil velkému zájmu hráčů.

Opět po roce se na konci července uskuteční tradiční letní soustředění mládeže a dívek na sportovištích města Litomyšl. Campy talentované mládeže a hokejbalový camp žen zná nejen termíny konání, ale také způsob přihlášení na akci. Uvažujete o účasti? Nepromeškejte termín 1.2.2019, kdy se ve 20:00 otevře možnost přihlášení. O letní tréninkové tábory je každoročně velký zájem a počet míst je omezen. Ženy se navíc mohou těšit na stejné komfortní ubytování, které využívají i chlapecké campy. Podrobnosti o přihlášení a ukázky z loňského opět nesmírně povedeného ročníku naleznete v článku.

Součástí dorosteneckého kempu Hostivaře bylo i osm hostů, dva dorazili ze Slovenska!

Kristián Burdíček ze Slovenska vpravo se s Matějem Hnykem třetí zprava rozpovídali o kempu.

V polovině ledna 11. – 13.1. se v Praze uskutečnil výjimečný dorostenecký tréninkový kemp za účasti osmi mimopražských hokejbalistů, kteří například dorazili z Písku, či jedna dvojice až ze slovenské Spišské Belé společně i s trenérem! „Toto soustředění bych doporučil všem, byla na něm velká sranda a zajímavé tréninky,“ je nadšený po soustředění Kristián Burdíček ze Slovenska. Stejně nadšený byl i Matěj Hnyk z Písku: „Vyzkoušel jsem si plno nových věcí. Nebyla to jenom hra s hokejkou, ale trénování rychlosti, síly, vytrvalosti. Trenéři se nám věnovali a dostali jsme plno rad,“ upozorňuje talentovaný hokejbalista z jihu Čech.

Moravec pálil ve východní divizi Extraligy dorostu ostrými! Miech táhnul Třinec

Autosklo sice třinecké hokejbalisty na podzim porazilo, ti se ale mohou spolehnout na Miecha.

Další statistické okénko podzimní části zabředlo do Extraligy dorostu a její divize Východ, v níž se v záři reflektorů představil Vojtěch Moravec z pardubického Autoskla, který ovládl všechny individuální statistiky. Jeho dva kolegové z branky se pak vyšplhali na čelo gólmanských statistik. V neskutečné formě odehrál podzimní část třinecký útočník Dalibor Miech, neztratili se však ani jeho oponenti z Heřmanova Městce, Malenovic, Svítkova či Letohradu. Pardubické Autosklo se však stalo i týmovým vládcem, když na podzim nejvíce branek nastřílelo a nejméně jich i obdrželo. Podívejte se na detailní rozbor, jenž naleznete v článku.

Jakub Wróbel: Velkou zásluhu na mých začátcích má brácha Tomáš

Jakub Wŕobel vpravo má ve svém bratrovi Tomášovi velký vzor.

Tomáše Wróbela není nutno kterémukoliv hokejbalovému příznivci dlouze představovat. Věděli jste však, že kanonýr pražského Kert Parku má neméně talentovaného mladšího bratra, jenž nyní válí v barvách dorosteneckého Sokolu Poruba? Čtrnáctiletý Jakub Wróbel působí v ostravském klubu na střídavé starty z mateřské Karviné a vede se mu náramně! Půjde mladší Jakub ve stopách hvězdného útočníka mistrovského Kert Parku a reprezentace?

Kucharčík ovládl bodování i střelecké hody v divizi Západ, nejlepší asistenti v Plzni

Samuel Kucharčík táhnul na podzim tým Hostivaře útočící na přímý postup na finálový turnaj.

Seriál statistického shrnutí podzimní části jednotlivých soutěží pokračuje. Po Extralize juniorů jsme se přesunuli k Extralize dorostu – divize Západ. Samuel Kucharčík z Hostivaře ovládl jak kanadské bodování, tak „soutěž“ o krále střelců a do jarní části bude vstupovat oproti svým oponentům v nejlepší pozici. Zajímavá situace se udála mezi nejlepšími nahrávači, kterým vládne trio plzeňských hokejbalistů. Nejlepší defenzivou se na podzim prezentovala Hostivař, která svede právě se západočeskými mečouny největší souboj o vítězství západočeské divize. Podívejte se na podrobnější rozbor statistik, který naleznete v článku!

Statistikám juniorské extraligy vládnou hráči Hostivaře! Hurt králem nahrávačů 


Richard Hurt vpravo s Pavlem Forštem uprostřed patřili k nejvýraznějším hráčům podzimu.

Zimní přestávka před startem dramatických jarních bojů o titul napříč všemi soutěžemi je ideální možností bilancovat nad první polovinou jednotlivých lig. My se v tomto článku zaměříme na nejlepší individuální, avšak i týmové výkony v podzimní části Extraligy juniorů, jejíž prvenství si do své moci uzmul Letohrad, nejproduktivnější hráči ale pochází navzdory o dost méně odehraným duelům z Hostivaře. Plzeňský útočný express Richard Hurt všechny předčil v připravování šancí svým souputníkům, pardubické Autosklo s ústeckou Elbou pak vyčnívaly ze všech nejvíce v obranné fázi.

Zimní semináře obnov trenérských licencí B a C pokračují na konci ledna!

Zkušení trenéři se nejdříve zaměří na trénink na balančních pomůckách.

Českomoravský svaz hokejbalu ve spolupráci s Trenérsko-metodickou komisí připravili na konec ledna další ze série nesmírně zajímavých seminářů. Hned dva trenérské semináře sloužící zároveň pro obnovu licencí B a C se uskuteční v jeden den, a to 26. ledna v Pardubicích. Dopolední seminář ponese téma „Využití balančních pomůcek v tréninku mládeže“, odpolední seminář si pak vezme na starost hlavní kouč reprezentace mužů Jiří Mašík s mentálním koučem Viktorem Kusteinem, kteří se zaměří na téma „Jak uspět pod tlakem“! Neváhejte a hlaste se na semináře, jejichž kapacita je omezená.

Série kempů pro brankáře startuje! První soustředění se uskuteční v Pardubicích


Talentovaní gólmani mohou rozvíjte své schopnosti na sérii specializujících se kempů.

Českomoravský svaz hokejbalu uspořádá ve spolupráci s trenérsko-metodickou komisí v roce 2019 sérii rozvojových soustředění pro gólmany. Talentovaní strážci svatyň budou rozvíjet své schopnosti a dovednosti pod vedením týmu trenérů v čele s velezkušených koučem brankářů Ondřejem Almašim. První kemp se uskuteční již v sobotu 19. ledna v pardubické nafukovací hale, jež naskytne všem brankářům a trenérům komfortní prostředí pro hromadu zajímavých tréninků. Více informací ještě přineseme v nejbližších dnech. Sledujte web hokejbal.cz!

Partneři českého hokejbalu