Mládežnický hokejbal

Starští dorostenci Autoskla obhájili titul! Ve finále porazili favorizovanou Plzeň

Starší dorostenci Autoskla si po vítězném finále pověsili na krk zlaté medaile.

Finále play off Extraligy staršího dorostu přineslo velmi vyrovnané výsledky. Proti sobě se postavily týmy Plzně a Autoskla a pouze jedno utkání skončilo více než jednobrankovým rozdílem. Jednalo se o druhý zápas série, který jako jediný ovládla Plzeň. Ve všech ostatních případech zvítězilo pardubické Autosklo, jež se tak mohlo po konečném stavu série 3:1 radovat z obhajoby titulu. Plzeň tak svoji první pozici po základní části neobhájila a brala stříbrné medaile.

Měli jsme vyrovnaný tým, ve kterém mohl dát gól úplně každý, upozorňuje Strouhal

Jan Strouhal patří mezi nejtalentovanější dorostence díky jeho rychlosti a technice.

Pardubické Autosklo zažívá v poslední době nesmírně plodné ročníky. V tom letošním se mladším dorostencům podařilo obhájit bronzové medaile z loňské sezony a starší dorost zase obájil extraligový titul! Nedílnou součástí útočných mistrovských řad byl i Jan Strouhal, který do Autoskla přestoupil ze Svítkova a těší se z velkých úspěchů. „Nesoustředím se až tak sám na sebe jako na to, abych hlavně co nejvíce pomohl svému týmu. Hokejbal je přeci týmový sport, nikoliv sólový,“ zdůrazňuje talentovaný hokejbalista.

Nejužitečnější hráč Extraligy mladšího dorostu Bečka: Každý jel na maximum

Jan Bečka v modré letohradském dresu mohl po finálovém turnaji Extraligy mladšího dorostu právem oplývat radostí.

O letohradském úspěchu v Extralize mladšího dorostu už toho bylo napsané mnoho, avšak jeden hráč si zaslouží velkou pozornost. Jedná se o teprve 14letého staršího žáka Jana Bečku, jenž se na finálovém turnaji stal nejužitečnějším hráčem, kdy v každém utkání přispěl k mistrovskému titulu několika body a na tak mladý věk doslova mazáckou hrou. „Od začátku sezony jsme věděli, že chceme titul obhájit, ačkoliv to nebylo lehké, dokázali jsme to,“ těší talentovaného útočníka, na něhož za pár dnů čeká start Světového poháru v Přerově a Zlíně, kde oblékne dres reprezentace U16.

Potvrdit roli favorita není nikdy jednoduché. Na tým jsem pyšný, rozplývá se Vychytil

Petr Vychytil po trimufu v Extralize mladšího dorostu podruhé za sebou s radostí rozdával rozhovory.

Mladší dorostenci Letohradu naprosto nečekaně ovládli v loňském ročníku celou Extraligu. Jelenům po minulé sezoně téměř nikdo z kádru neodešel a letos předváděli ještě uhrančivější výkony, kdy neztratili v 28 zápasech ani jeden bod. Svěřenci hlavního kouče Petra Vychytila si nakonec na finálovém turnaji ve Světlé nad Sázavou dokráčeli pro obhajobu titulu. Hned v prvním klání mohlo být ale zle. „Suchdol je hrozně nepříjemný soupeř. Minulý rok jsme je například ani jednou neporazili,“ říká Vychytil, jehož tým ale nakonec utkání zvládnul a právem se radoval z celkového triumfu.

Letohrad neporažen 34 zápasů v řadě! Jeleni obhájili titul v Extralize mladšího dorostu

Letohradští mladší dorostenci oslavili obhajobu exraligového titulu!

Letohradští mladší dorostenci dokonali velkou senzaci, když se na finálovém turnaji ve Světlé nad Sázavou prezentovali výtečnými výkony, ani jednou neprohráli a dokráčeli si pro obhajobu titulu z loňského ročníku. Jejich vítězná série i s loňskou čtvrtfinálovou skupinou a finálovým turnajem tak činí rovných 34 vyhraných zápasů v řadě, 33 utkání neztratili jediný bod a Jeleni naposledy prohráli 23.4.2017 po nájezdech se Suchdolem. Ten jim hned v prvním finálovém utkání nadělal největší problémy ze všech soupeřů, pak už to byla pouze Letohradská jízda. Plzeň obhájila loňské stříbro apardubické Autosklo zase bronz.

Obhájí mladší dorostenci Letohradu titul? Všechny zápasy živě na TV com!

Dva finalisté z Plzně a Mladé Boleslavi (2:1ss) na sebe narazili už na semifinálovém turnaji. Kdo se bude radovat na tom finálovém?

Již tento víkend 9. – 10.6. se na zimním stadionu ve Světlé nad Sázavou uskuteční finálový turnaj Extraligy mladšího dorostu. Titul z loňského roku bude obhajovat dosud jediný neporažený dorostenecký tým z Letohradu. Přímý postup na FINAL FIVE si také vybojovali hráči pardubického Autoskla a jihočeského Suchdolu nad Lužnicí. Ze semifinálového turnaje se z postupu radovali plzeňští mečouni a mladoboleslavští Tygři. Kdo se nakonec před zraky kamer v přímých přenosech na webu tvcom.cz bude radovat z celorepublikového primátu?

Finále Extraligy staršího dorostu se za nerozhodného stavu 1:1 stěhuje do Pardubic!

Pardubice vybojovaly v Plzni jedno vítězství, a na svém hřišti tak můžou slavit titul.

Finále Extraligy staršího dorostu je v plném proudu a po prvním hracím víkendu platí nerozhodné skóre celé série 1:1 na záapsy. Hned v úvodním klání si první vítězství připsaly Pardubice, Plzeň věděla, že za stavu 0:2 by byl přesun na pardubické hřiště hodně těžký, a tak o druhou výhru pořádně zabojovala. Nakonec ji vybojovala výsledkem 4:2 a všechno je tak i nadále otevřené. Série pokračuje v sobotu 9.6. od 19 hodin v Polabinách! Kdo se nakonec bude radovat? Obhájce titulu z Autoskla, či vítěz základní části z Plzně?

Rezervační web nejen na trenérské semináře je spuštěn! Odebírejte novinky

Na novém rezervačním webu naleznete i sekci s tréninkovými jednotkami.

Na konci května byl Českomoravským svazem hokejbalu spuštěn na základě velmi pozitivních ohlasů po vzorů rezervací na semináře trenérů upravený rezervační web, který vychází graficky z webu trenérů. Na tomto webu najdete kromě možnosti rezervovat se na semináře trenérů, také rezervace na semináře rozhodčích a zapisovatelů. Rezervační web nabízí i možnost objednávky míčků D Gel. Do budoucna přibude ještě sekce rezervací na Camp talentované mládeže, Hokejbalový camp žen a další neméně zajímavé akce.

Finálový turnaj si vybojovali mladší dorostenci Mladé Boleslavi a Plzně!

Mladoboleslavští Tygři skončili ve kvalifikační skupině A až na třetím místě, finálový turnaj si ale vybojovali!

Celý víkend 2. – 3.6. se ve sportovním centru Pěšinky ve Světlé nad Sázavou konal semifinálový turnaj Extraligy mladšího dorostu za účasti šesti týmů. Ty bojovaly o dvě vstupenky na finálový turnaj, jenž se odehraje příští víkend 9. – 10.6. na stejném místě. Ze dvou tříčlenných skupiny vzešli čtyři semifinalisté a obě série hrané na jedno vítězné utkání přinesly nesmírně vyrovnané duely, v nichž o vítězi musela rozhodnout prodloužení. Dvěma vyvolenými se nakonec stali mladoboleslavští Tygři a mečouni z Plzně.

Semifinálový turnaj Extraligy mladšího dorostu poskytne jen dvě vstupenky do finále!

Hostivař i Mladá Boleslav budou v tvrdé konkurenci bojovat o místenku ve finálovém turnaji.

Kromě mužských soutěží se do svého finiše řítí také mládežnické ligy a vzhledem k letošnímu formátu bude nesmírně důležitou fázi hostit stadion ve Světlé nad Sázavou. Semifinálový turnaj Extraligy mladšího dorostu svede do Světlé týmy, které se v základní části umístily ve svých skupinách na druhém a třetím místě a ve dvou skupinách po třech si to rozdají o zbylá dvě volná místa ve finálovém turnaji.