Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Na každém campu vidím úplně jiná cvičení, upozorňuje Jakub Koreček

Jakub Koreček úplně vpravo se na CTM zlepšil především v kondici.

Na konci července dorazila do Litomyšle téměř sedmdesátka nadaných hokejbalistů do 15 let. Mezi nimi nechyběl ani Jakub Koreček z pardubického Autoskla, který si v minulém ročníku zranil koleno a musel tak vynechat celou jarní část. Camp talentované mládeže mu pak pomohl k návratu ke sportování. „Na camp se mi bude vzpomínat moc hezky. Pomohl mi ke zlepšení kondice po zranění kolene,“ těší nadaného východočeského hokejbalistu.

Populární projekt „První školní den? První trénink hokejbalu!“ nabízí několik novinek

Nafukovací brána dodá náborovým akcím ten pravý punc!

Projekt s několikaletou tradicí nesoucí všeříkající název „První školní den? První trénink hokejbalu!" bude v roce 2017 obohacen o školní předměty s tématikou veleúspěšného domácího MS v hokejbale v Pardubicích. Kluby mohou získat pro efektivní náborovou akci řadu výtečných propagačních materiálů. „Myšlenkou projektu je nabídnout žákům prvních tříd a jejich rodičům vhodnou alternativu sportovního vyžití,“ vysvětluje v rozhovoru člen komise mládeže Josef Hájek.

Rostoucí hvězda v ústraní? Dorosteneckým celkům pražského KOVA vládne Matoušek!

Pro Matouška je hokejbal nedílnou součástí života.

Minulá sezóna patřila především ostře sledovanému domácímu mistrovství světa v Pardubicích. Nikdo si asi moc nevšimnul, že za starší dorost pražského KOVA řádil věkem ještě mladší dorostenec Ondřej Matoušek. Ten nakoukl i do nejvyšší mužské soutěže a během blížícího se ročníku se bude ucházet o reprezentační dres hráčů do 18 let, které v červenci čeká světový šampionát v Kanadě. „Konkurence je velká, a proto je třeba obětovat hokejbalu co možná nejvíce času,“ uvědomuje si.

Camp v Litomyšli mě obohatil o mnoho nových poznatků, těší Filipa Luxe

Filip Lux vlevo si tréninky na hřišti užíval, technika mu rozhodně není cizí.

Na konci července se do Litomyšle sjela početná skupina nadaných hokejbalistů kategorie do 19 let, v níž nechyběl ani obránce letohradských jelenů Filip Lux. Ten si v minulém ročníku CCM Extraligy připsal v 15 letech premiéru mezi muži v nejvyšší soutěži a na CTM se rozhodl vyrazit zdokonalit své dovednosti a zlepšit rezervy. „Nejvíce mě bavily tréninky na hřišti, byly sice náročné, ale pestré,“ upozorňuje šestnáctiletý talent, jehož snem je juniorský šampionát v Kanadě!

Poruba bude prezentovat hokejbal na festivalu Sun on Lake! Najdou se noví talenti?

Na festivalu u Hlučínského jezera bude pořádně živo i díky hokejbalu.

Areál Hlučínského jezera zaplaví v sobotu 12. srpna pořádná várka sportovní a hudební zábavy. Součásti populárního festivalu mezi řadou profesionálních sportů a pěknou várkou zábavy bude i hokejbal, a to díky klubu TJ Sokol Poruba. Ten se bude snažit uchvátit nové hokejbalové naděje, ale i ostatní návštěvníky. „Budeme se snažit vytvořit zábavný program pro všechny,“ slibuje organizátor hokejbalové sekce a předseda porubského klubu Lukáš Grebeníček. 

Hostivař se chystá na rekordní soustředění! Světlou atakuje devadesátka hráčů

Mladí hokejbalisté z Hostivaře si soustředění každoročně užívají.

V polovině srpna bude ve Světlé nad Sázavou pořádně rušno. Postarají se o to mládežnické celky z Hostivaře, jejíž vedení opět po roce zorganizovalo letní soustředění nadaných hokejbalistů, na které se chystá téměř devadesát hráčů a dvacet lidí z realizačního týmu. V jednání jsou opět i přátelské zápasy s místními fotbalisty, florbalisty či ledními hokejisty, stojí například na webu hbchostivar.cz. „Každému bych určitě doporučil, aby tuto klubovou akci uskutečnil,“ říká v rozhovoru předseda hostivařského klubu a trenér mládeže Ondřej Novák.

Závěrečné dny na CTM obohatily semináře trenérů a beseda s mistryněmi světa!

Mistryně světa se setkaly s velkým zájmem nadaných hokejbalistů.

CTM 2017 v kategorii U15 je minulostí. Jaký byl program hráčů a zaměření campu v jeho závěru? Pátečního programu hráčů na CTM se účastnilo po celý den také 7 nových trenérů a trenérek z klubů. Trenéři měli možnost v rámci semináře obnovy nakouknout pod pokličku organizace campu, a to jak z pohledu přípravy TJ, jejich zaměření až po program na ubytovně a v zázemí týdenní akce.

Ve čtvrtek se talentovaní hokejbalisté vrátili zpátky do tréninkového rytmu

Zajímavé pomůcky využili trenéři pro koordinaci rukou a nohou.

Po odpočinkovém dni, jenž byl plný zábavných sportovních her, čekal mladé hokejbalisty na Campu talentované mládeže ve čtvrtek návrat do tréninkového rytmu. Počasí v Litomyšli vykouzlilo pro tréninky ty nejpříjemnější podmínky v podobě přijatelných teplot i absence srážek. Hokejbalisté se tak opět těšili z tréninkových jednotek v „plné zbroji“ na zimním stadionu i mimo něj.

Středeční program na CTM? Odpočinek, videorozbory a pěvecká vystoupení

Hokejbalisté se těšili z pestrých her.

Každoročně je středa na Campu talentované mládeže v Litomyšli ve znamení poklesu počtu tréninkových jednotek a potřebném odpočinku, kteří hráči po třech náročných dnech rozhodně potřebují. Letošní rok není v této otázce žádnou výjimkou, jedinou změnou je zrušení návštěvy koupaliště, které počasí v letošním roce nedovolí realizovat.

V úterý se mladíci na letním campu těšili ze cvičení na bosu či z miniturnaje

Nadaní hokejbalisté si v úterý také vydatně zastříleli.

Program na Campu talentované mládeže nabral v úterý na obrátkách, čtveřice tréninkových jednotek byla pro mladé hráče okořeněna novinkami v podobě cvičení na bosu nebo miniturnajem v hokejbalu, který tvořil úvodní část dopoledního programu mladší tréninkové skupiny.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu