Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Čtvrtý ročník Challenge Cupu v Přelouči je tady i s účastí reprezentace juniorek!

Challenge Cup v Přelouči nabídne ten nejkvalitnější mládežnický a ženský hokejbal!

Poslední únorovou sobotu bude na hokejbalovém hřišti v Přelouči pořádně rušno. Uskuteční se zde totiž IV. ročník jednodenního turnaje nesoucího název Challenge Cup. Na turnaj klasicky dorazí reprezentační výběr hráčů do 14 let, který utvoří dvě družiny. V rámci přípravy na Světový pohár se zde představí i národní tým juniorek U20 a výběr Pardubického kraje hráčů do 15 let. Kdo si dokráčí pro vítězství? Zajímavé bude sledovat, jak se juniorky s několika seniorskými mistryněmi světa v sestavě popasují s talentovanými chlapci.

Zajímavé semináře pro trenéry žen a mládeže vydatně obohatí Camp talentované mládeže!

Praktické ukázky budou hlavní náplní trenérských seminářů na CTM v Litomyšli.

Na přelomu července a srpna se v Litomyšli uskuteční tradiční letní tréninkový tábor pro nadané hokejbalisty a hokejbalisty. Camp talentované mládeže nabídne i několik vzdělávacích programu pro trenéry mládežnických a ženských celků v podobě neskutečně zajímavých seminářů. Ty povedou zkušení a úspěšní trenéři, jako je například Ondřej Almaši a Michal Broulík. Praktické semináře se zaměří jak na gólmanskou, tak komplexní hráčskou přípravu. Neváhejte a hlaste se, počet míst je omezen!

Struktura soutěží se nezmění. V sezoně 2018/19 nedojde ke zvýšení počtu kategorií

Mládežnické soutěže se o Extraligu juniorů v příští sezoně nerozšíří, dojde ale ke změně názvů.

Nedávno jsme čtenáře našeho webu informovali o možnosti rozšíření mládežnických soutěží o Extraligu juniorů. Ligová komise ČMSHb Úseku soutěžního hokejbalu totiž přišla s nápadem ji zařadit do stávající struktury soutěží. Nejvyšší juniorská soutěž by si bývala kladla za cíl umožnit klubům vychovat hráče pro nejvyšší seniorské soutěže, dát hráčům prostor se vyhrát v kvalitní soutěži a doplňovat tak kádry extraligových i prvoligových týmů. Většina klubů však o tuto možnost neprojevila zájem.

Pražský míček ovládli mladší žáci Keltů! Ve finále stopli jízdu Autoskla

Talentovaní Keltové předvedli v play-off turnaje úchvatnou jízdu.

V sobotu 17. února pokračoval tradiční zimní turnaj v Praze na Palmovce v podobě Pražského míčku. Do akce se nejdříve vrhlo osm celků mladších žáků, mezi nimiž v základních skupinách zářilo pardubické Autosklo a brněnští Eagles. Z vítězství se ale po skvělé jízdě v play-off radovali Kelti z Berouna! O den později svůj turnaj odehráli starší žáci, o jejichž zápolení vás budeme brzy informovat v reportáži.

Starším žákům vládne Rakovník! Na podzim nepoznal ani jednou krutost porážky

Starší žáci z Rakovníku ztartili na podzim pouhé dva body za dvě výhry po nájezdech.

V hokejbalových klubech zimní příprava v plném proudu, a ne jinak je tomu u týmu starších žáků z HBC Rakovník. Ti se po podařeném podzimu poctivě chystají na jaro, kdy je čekají klíčové zápasy, jež rozhodnou o vítězi Ligy starších žáků. V devíti podzimních zápasech Rakovník ani jednou neprohrál, jen dvakrát ztratil body po výhře v prodloužení. To je spolu s nízkým počtem obdržených branek vyneslo na první místo ve skupině střed Ligy starších žáků. A tak doufají, že si vynikající formu přenesou i do jarní časti a do bojů o medaile!

Chci vyhrát extraligu mladšího dorostu, hlásí ofenzivní lídr Suchdolu David Braun

David Braun s číslem 55 na zádech je hrozbou každého oponenta.

Zimní příprava v klubech už běží naplno a nejinak je tomu i v Suchdolu nad Lužnicí, který se po vydařeném podzimu připravuje na jarní boje v extralize mladšího dorostu. Důkladně se chystá i lídr bodování týmu a skupiny B, David Braun. Suchdolu se na podzim dařilo, a to i díky posile z Blatné, mladý útočník mladším dorostencům na podzim pomohl 17 góly a 22 asistencemi ve 12 zápasech. Což je mimochodem i druhý nejvyšší bodový zisk v celé lize. To se projevilo i na umístění týmu na první příčce skupiny B.

Poděkujte svému oblíbenému trenérovi. Nominujte je do soutěže Díky, trenére!

Nominujte svého oblíbeného trenéra do dalšího ročníku Díky, trenére!

Je to tady! Začíná další ročník sportovně-společenské akce Díky, trenére, do níž spadá i hokejbal. Opět je možné na webové stránce Díky, trenére nominovat vaše oblíbené trenérky a trenéry ze všech možných sportovních klubů. Nejen, že jim poděkujete za jejich obětavou práci, ale zároveň je přihlásíte do soutěže o titul Trenér mládeže 2018, o finanční příspěvky na zahraniční stáže nebo příspěvky pro jejich kluby. Projekt za tři ročníky obdržel tipy na více než 3000 trenérů z 55 sportovních odvětví.

Přihlášky na Camp talentované mládeže jsou tady. Miluješ hokejbal? Tady nesmíš chybět!

O talentované hokejbalisty se starají ti nejlepší trenéři a trenérky.

Nesmírně populární Camp talentované mládeže bude letos u mladší kategorie hráčů do 15 let hlásit již dvanácté pokračování. Letní tréninkový tábor se pošesté otevře také pro starší hokejbalisty do 19 let. Rok co rok je o CTM v Litomyšli čím dál větší zájem, bude tak letos opět naplněna kapacita? Uchazeči se mohou na kemp přihlásit od 1. února od 20:00 – právě v tuto dobu bude otevřen registrační systém! „Každý rok vás zveme na super partu, výborné trenéry, nové zkušenosti, informace a krásné prostředí,“ zdůrazňuje jeden z trenérů na CTM Ondřej Almaši.

Pohybová příprava mládeže formou her je nesmírně důležitá. Přihlaste se na seminář!

Zábavné hry mohou při pohybovém rozvoji mladých hokejbalistů opravdu pomoci.

První únorová sobota přinese pro všechny mládežnické hokejbalové trenéry další nesmírně zajímavý seminář, který se zaměří na pohybovou přípravu mládeže formou zábavných her. Seminářem bude provázet zkušený kouč Ondřej Almaši a Jakub Mokříž. Stále zbývá volných 12 míst a trenéři se na základní škole Benešova v Pardubicích dočkají bohatých praktických ukázek. „Mladí hráči jsou a budou vždy důležitou součástí seminářů, právě oni trenérům předvádějí jednotlivé pohybové hry,“ prozrazuje Jakub Mokříž v rozhovoru.

MŠMT pozastavilo vyhlášení klíčových programů. Co to znamená pro hokejbalový svaz?

ilustrační foto

Nedávno dorazila na adresy všech sportovních svazů informace, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nevyhlásí v letošním roce neinvestiční programy pro činnost sportovních střešních organizací a svazů! Kvůli volbám a změně vedení MŠMT se programy připraví počátkem ledna. Podle České unie sportu to však významně zkomplikuje činnost sportovních svazů a organizací. Hned na začátku roku se tedy ocitnout bez peněz! Co na nastalou situaci říká předseda ČMSHb Martin Komárek a předseda České unie sportu Miroslav Jansta?

Partneři českého hokejbalu