Mládežnický hokejbal

All Stars podzimní části Extraligy juniorů: Čejka ovládl produktivitu, Foršt zavřel klec

Jan Čejka táhne hostivařský soubor za velmi úspěšnou sezonou.

Podzimní část Extraligy juniorů vyhrál Letohrad, který dodal do All Stars týmu dva hráče v podobě produktivního útočníka Davida Levého, či agilního beka Filipa Luxe pravidelně nastupujícího i za mužský extraligový celek Jelenů. Gólman Pavel Foršt pak předváděl proti těm nejtěžším soupeřům výtečné výkony, kdy například vynuloval právě letohradské hráče. Obránce Dobřan Tomáš Truchlý táhnul mladý talentovaný západočeský soubor a v přední linii se tradičně rozparádil hostivařský megatalent Jan Čejka či Richard Hurt z Plzně. Proč jsme vybrali právě tyto hráče? To se dozvíte v článku.

Semináře měly vysokou úroveň, vzpomíná na studium trenérské licence B Šůcha

Václav Šůcha si úspěšně prošel studiem trenérské licence B a doporučuje ho i ostatním koučům!

Pro ročník 2019 bude pro trenéry vyhlášený studijní program k zisku nejvyšší hokejbalové B licence. Studium je akreditováno u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a bude obdobně jako v minulých letech probíhat v rámci úzké spolupráce s TMS Českého olympijského výboru. Pro všeobecný vědecký základ sportovních her, lze tedy očekávat lektory zvučných jmen. „Přednášely zde opravdové kapacity napříč sportovním světem, počínaje světovou kapacitou Pavlem Kolářem, přes atletického a sportovního terapeuta Marka Yrjövuoriho, který působil v NHL i NBA Los Angeles k trenérům českých kolektivních sportů,“ upozorňuje zkušený mládežnický kouč Buldoků ze Stříbra Václav Šůcha.

Dorostenci Berouna přejeli domácí Plzeň! Pardubické týmy opět úřadovaly

Autosklo svého soupeře vůbec nešetřilo.

Přírodní podmínky pustily v západní divizi Extraligy dorostu do hry pouze dva týmy místo původních osmi. Ve východní divizi se muselo zrušit jen utkání mezi Letohradem a Brnem. Jediný zápas odehraný v Plzni však přinesl zajímavý výsledek, kdy se radoval Beroun. Ve druhé skupině se nejlépe dařilo pardubickému Autosklu, které vstřelilo patnáct branek. O čtyři méně pak vsítil Svítkov.

Junioři Autoskla udolali v derby vítěze podzimní části z Letohradu! Dařilo se hostům

Autosklo udrželo proti vedoucímu Letohradu čisté konto.

Nepříznivé počasí zrušilo v Extralize juniorů dva zápasy, zbylé čtyři se odehrály. Nejvyšší počet branek zaznamenal Hradec Králové, kterému však Česká Třebová byla rovnocenným soupeřem. Vyrovnané utkání odehrál také ve východočeském derby Letohrad s pardubickým Autosklem, hosté dokázali udržet čisté konto a zvítězili 2:0. Ve zbylých dvou utkáních braly výhru po stejném výsledku 4:1 týmy Plzně a Písku. Podzimní část nejvyšší mládežnické soutěže je tak u konce.

Společně táhnou Malenovice, ale zvládají i dlouhé přejezdy do Letohradu

V Malenovicích jsou Hradil s Brázdilem tahouny týmu.

Oba dva patří mezi opory svého týmu, Jan Brázdil a Ondřej Hradil hrají Extraligu dorostu v Malenovicích, kterým velkou měrou pomáhají v zisku bodů. Chtěli však nakouknou i o kategorii výše a nejbližší možností byl téměř tři hodiny vzdálený východočeský Letohrad, kam společně týden co týden dojíždějí. Malenovice však zůstávají jejich prioritou a rádi by se s nimi dostali do vyřazovacích bojů.

Dorostenci Autoskla a Kladna nadělili svým soupeřům deset branek

Ústečtí si na svém hřišti poradili s Prachaticemi 7:2.

Také dorostenci mají za sebou předposlední hrací víkend podzimní části. Probíhají boje o každý bod a hráči ukazují, že myšlenkami ještě v zimní přestávce nejsou. Svoji sílu ukázalo pardubické Autosklo a Kladno, oba dva týmy vstřelily svým soupeřům deset branek. Kelti se zastavili o jeden gól níže a jejich řádění odnesl Suchdol, který následně ve stejný den dostal ještě nálož od ALPIQU. Nejvyrovnanější zápas odehrál Kyjov s Heřmanovým Městcem, kde o vítězi rozhodlo až prodloužení.

Extraliga juniorů: Dobřany si vyšláply na Hradec, Autosklo svého soupeře nešetřilo

Pražské derby ovládl Kert Park.

Předposlední hrací víkend podzimní části má za sebou také Extraliga juniorů, která nabídla pouze pět zápasů. Největší střeleckou chuť ukázalo pardubické Autosklo, které si připsalo hned dvanáct přesných zásahů. Své soupeře převálcovaly také týmy Letohradu a Kert Parku, které daly shodně sedm branek. Vyrovnaný výkon naopak předvedly celky Dobřan a Hradce Králové, u nichž muselo rozhodnout až prodloužení.

45 minut na hřišti bez střídání? Pro Dostála žádný problém! Pak si naložil další zápas

Radim Dostál patří mezi největší dorostenecké talenty v České republice.

Minulý víkend se do Letohradu v rámci Extraligy dorostu vydala na utkání družina z Poruby. Ta se proti Jelenům představila se šesti hráči v poli a bez jediného střídání zvládl zápas obránce s útočnými choutky Radim Dostál. Paradoxem je, že v letošním ročníku současně naskakuje v kategorii výše za juniory právě z Letohradu. V jejich dresu se představil pár minut po předešlém duelu za Porubu, v němž strávil na hřišti 45 minut čistého času! „Byla to celkem sranda, z Poruby jsem zvyklý na takové vytížení,“ usmívá se Dostál, který vedl jako kapitán reprezentaci hráčů do 15 let na nedávném Světovém poháru.

Dorostenci Svítkova s Ústím přidali kromě vysoké výhry ještě čisté konto

Svítkov nepřipustil zaváhání a Kyjov porazil 7:0.

Extraliga dorostu: Ústečtí hokejbalisté přišli o tříbrankové vedení a z dvoudenního výjezdu si nakonec odvezli čtyři body. Lépe se dařilo Rakovníku, který si ze souboje se stejnými týmy přivezl bodů šest. O body okradl Hostivař Beroun, který si na poslední chvíli vynutil prodloužení, nakonec však padl po samostatných stříleních. Vysokou výhru slavil ve východní divizi také Svítkov, který si vyšlápl na Kyjov, ten tak i nadále čeká na první body.

Extraliga juniorů: Dvě čístá konta Letohradu a mocný hostivařský obrat

Písek si poradil s favorizovaným Autosklem po samostatných stříleních.

Hned ve třech utkáních udržely vítězné týmy čisté konto, dvakrát se z něj radoval Letohrad, který vede tabulku. Třetí jasné vítězství přidala Plzeň, která přidala k nule pět branek. Vyrovnané zápasy naopak odehrály celky Autoskla s Pískem a Mladé Boleslavi s KOVEM. V obou případech pětačtyřicet minut na zjištění vítěze nestačilo. Hostivař prohrávala rychle s Kladnem 0:2, ale nadechla se k obratu a nakonec zvítězila 5:2.