Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Boj o medaile se blíží! Do Kutné Hory zamíří tento víkend obě skupiny dorostenců

Největšími aspiranty na titul jsou u mladšího dorostu hráči Hostivaře!

Nadstavbové skupiny u mladších i starších dorostenců o tomto víkendu zaklaply své brány. Jasno tak už je o tom, pro které celky ještě sezona neskončila a tedy pro ty, které čeká o nadcházejícím víkendu cesta do Kutné Hory, kde se letos uskuteční Final 4 obou skupin mladých hokejbalistů.

MČR starších žáků je za rohem. Jak dopadly předchozí ročníky?

Letohrad bude znovu mířit na MČR s velkými ambicemi

Těsně před startem samotného vrcholu letošní hokejbalové sezony proběhne v Plzni a v Sušici závěrečný turnaj Mistrovství České republiky starších žáků. V západočeské metropoli se sejdou nejlepší mladí talenti, aby si to rozdali o medailová umístění. Ve stejném formátu již daná mládežnická soutěž vrcholí několik sezon a my se podíváme, jak se jednotlivým týmům v historii dařilo.

Mladší dorost Suchdola a Letohradu si to na dálku rozdá o postup do finálové čtyřky

Autoskláři vynulovali Suchdol, kterému tak zadělali na problémech v boji o postup do finále.

Rovněž v kategorii mladšího dorostu vyvrcholily boje ve čtvrtfinálové skupině, kde se už vykrystalizovala podoba finálové čtveřice. Tam si zajistil už s předstihem postup celek Hostivaře, další týmy musely třeba v minulém kole bojovat. Úspěšně to zvládly Plzeň a Pardubice, když po tříbodových výhrách už můžou spřádat plány na finálové boje. Boj na dálku o čtvrté postupové místo svedou týmy Suchdola nad Lužnicí a Letohradu. Jihočeši hostí Plzeň a Letohrad, který je na tom v tabulce o dva body lépe, přivítá Pardubice.

Starší dorostenci Mostu, Pardubic a Hradce mají jistotu finálového turnaje!

Starší dorostenci Svítkova svedli zajímavý souboj s Hostivaří.

Čtvrtfinálová skupina v extralize staršího dorostu dospěla ke svému vrcholu a trojice týmů už se může radovat z postupu na Final Four, tedy turnaj čtyř nejlepších mančaftů, které si to mezi sebou rozdají o mistrovský titul. Pardubice i Most zadělaly na postup už v předchozích zápasech, nyní je doplnil Hradec Králové, když doma v důležitém utkání udolal Plzeň 2:1. Ta bude o čtvrtou a poslední vstupenku mezi elitní čtyři bojovat na dálku s Kladnem. Mečouni hostí Most, Kladenští naopak jedou do Mladé Boleslavi. V tabulce je na tom o bod lépe Kladno, ale uvidíme – vše je otevřené!

Čtvrtfinálové boje v extralize mladšího dorostu vrcholí. Komu zbyde Černý Petr?

Hostivař ve svém domácím svatostánku udolala pardubické Autoskláře.

Jen dvě kola už zbývají sehrát do konce čtvrtfinálové skupiny v extralize mladšího dorostu. A právě ty rozhodnou o tom, komu v rukou zůstane pomyslný Černý Petr, tedy nepostupující páté místo v šestičlenné skupině. Situace se tak zamotala, že mezi druhým a pátým týmem v tabulce je jen tříbodový rozdíl. Je tedy o co hrát, a to je dobře! Přesně takové zápasy totiž mládežníci ke svému kariérnímu růstu potřebují. O poslední naději už přišlo Kladno porážkou 1:5 v Suchdole nad Lužnicí. Pardubice sehrály vyrovnaný duel s Hostivaří, leč těsně padly. Domácího prostředí pak k důležité výhře 3:1 nad Plzní využil Letohrad!

Východočeské derby ve čtvrtfinále staršího dorostu pro Pardubice, Kladno má naději

Starší dorostenci pardubického Autoskla zdolali v Tipsport areně královéhradecké piráty.

Čtvrtfinálová skupina v extralize staršího dorostu už spěje ke svému finiši. Také tabulka se začíná vybarvovat do postupující čtyřčlenné podoby, byť ještě není zdaleka nic jasného. Vítězství v předehrávce s Hradcem Králové si už postup zajistily Pardubice, a to stylově ve velké hale pardubické arény, dějišti blížícího se šampionátu. Na páté Kladno totiž celek z města perníku má už sedmibodový náskok, který je nedostižitelný. Velmi blízko je také šestnáctibodový Most, který už je takřka jednou nohou ve finálovém turnaji. Naopak tvrdě bojovat bude muset Hradec, Plzeň i Kladno.

Čtvrtfinále mladšího dorostu: Suchdol potrápil Hostivař, Jeleni slavili v nájezdech!

Letohradský gólman si takhle vyšlápl na kladenského střelce!

V poslední dubnový den se hrály tři duely čtvrtfinálové skupiny extraligy mladšího dorostu. Blízko překvapení byli hráči Suchdolu nad Lužnicí, když v Praze po dvou třetinách vedli o gól, avšak nakonec favorit z Hostivaře skóre otočil a i nadále je tak bez ztráty bodu v tabulce. Domácí prostředí uhájila Plzeň, která zdolala Pardubice 4:2 a v zrcadle tak otočila duel starších dorostenců, kdy doma byli úspěšní Pardubičtí. To na Kladně došlo k dělbě bodů. Středočeši nejprve prohrávali, pak třemi góly zase zvrátili stav na svou stranu, aby nakonec podlehli Letohradu v nájezdech.

Čtvrtfinále staršího dorostu: Tygři Hradec nepřekvapili, Pardubice spořádaly mečouny

Autoskláři si na domácí půdě smlsnuli na mečounech z Plzně.

Tři zápasy čtvrtfinálové skupiny v extralize staršího dorostu uzavřely dubnový program a už se pomalu blíží vyvrcholení této skupiny o postup do Final four – tedy do finálového turnaje čtyř nejlepších. Na Kladně se nedaleko zimního stadionu body dělily, mladíci Alpiqu neudrželi dvoubrankové vedení a museli se po samostatných stříleních spokojit jen se dvěma body. To v Mladé Boleslavi ukázali svou sílu hradečtí Piráti, když Tygry smetli góly ve všech třetinách a výsledkem 5:1. Zaskočit se nenechaly ani Pardubice, domácí hřiště v souboji s Plzní uhájily a po výhře 3:1 vedou tabulku a o bod před Hradcem.

Mladší dorostenci ve čtvrtfinále se staršími srovnali zápasový krok

Kladno vedlo v Pardubicích 3:0, ale nakonec padlo 3:4!

Pořádná porce zápasů čekala o uplynulém víkendu na extraligové mladší dorostence, a to zejména ve čtvrtfinálové skupině. Tam se totiž hrálo v oba víkendové dny, a tak je program zápasů v současné době se staršími kolegy termínově srovnán. Všechny mančafty mají odehráno totiž po šesti duelech. Jako nůž máslem zatím skrz čtvrtfinále procházejí hostivařští borci, kteří o své dominanci nenechali nikoho na pochybách ani tentokrát, když Plzeň rozstříleli 9:1 a Kladno přehráli 4:1.

Kladno s Mladou Boleslaví ve čtvrtfinále staršího dorostu zaskočily favority!

Kladenští dorostenci se rozjíždějí, jejich formu odnesl Hradec Králové.

Ještě zhruba měsíc budou probíhat boje ve čtvrtfinálové skupině extraligy staršího dorostu. Výjimkou nebyl ani uplynulý víkend, kdy byly sehrány z naplánovaného programu další tři zápasy. A došlo v nich k překvapením. Určitě se nečekala vysoká porážka 2:6 z pohledu Plzně v Mladé Boleslavi. Tygři si naopak připsali první vítězství a boj o první čtyřku tedy ještě nevzdávají. Podobně je na tom i Kladno, to zaznamenalo druhé vítězství, cenné body vybojovalo v Hradci Králové. Po dvou utkáních pak nabídly skupiny o umístění.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu