Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Dorostenci Suchdolu těsně porazili Beroun, Malenovice obraly o bod Svítkov!

Svítkov ztratil bod s Malenovicemi, zůstává však i nadále neporažený.

Slunečný říjnový víkend přinesl v Extralize dorostu sedm zápasů. Rakovník odehrál dobrou druhou třetinu proti Plzni a bral tři body. První vítězství letošního ročníku si připsala Blatná, která vyhrála díky první patnáctiminutovce. Malenovice mohly jako první v sezóně skolit neporažený Svítkov, nakonec s ním však prohrály v prodloužení. Týmy pardubického Autoskla a Brna udržely čisté konto.

Junioři Elby přerušili neporazitelnost Letohradu! Mladá Boleslav rozstřílela KOVO

Souboj o průběžné 1. místo v tabulce mezi Ústím a Letohradem přineslo dramatickou zápletku.

Nabitý víkend Extraligy juniorů přinesl ve většině zápasů jasné výsledky. Nejvyšší výhru si připsala Mladá Boleslav, která vstřelila KOVU hned čtrnáct branek a napravila sobotní prohru s Hradcem Králové. Východočeský celek mohl slavit naopak výhru v obou dnech. Prachatice všechen svůj střelný prach vystřílely již v sobotu a na neděli jim nic nezbylo. V nejvyrovnanějším utkání víkendu porazil Kert Park Hostivař a v souboji o 1. místo přetlačila ústecká Elba letohradské Jeleny, kteří poprvé v sezóně okusili hořkost porážky!

Klub na klíč? Prosek Moles se dál rozšiřuje! Cílem je vybudovat další silnou komunitu

Prosek Moles s Hostivaří spolu vzájemně spolupracují a rozšiřují hokejbalovou komunitu.

Ve všech různých větších i menších městech si funkcionáři klubu často stěžují, že ve velké konkurenci sportů mají problém rozšiřovat své řady. S tím nechoďte na Ondřeje Nováka z Hostivaře, který za podpory „historické organizace“ SHM Praha založil projekt v podobě tzv. klubu na klíč. Díky tomu vznikl Prosek Moles, jenž neustále rozšiřuje své řady a tím se zvětšuje hokejbalová komunita v hlavním městě! „Potenciál je na Proseku obrovský a netajím se názorem, že je díky lokalitě ještě větší než v Hostivaři,“ prozrazuje například v rozhovoru Ondřej Novák, předseda klubu HBC Hostivař a Prosek Moles.

Dorostenci Ústí dvakrát bez inkasované branky! Rakovník porazil Kladno v prodloužení

Ústeckým dorostencům se uplynulý víkend povedl a vyhoupli se na první místo tabulky.

Ústečtí hokejbalisté odehráli jedno utkání již v pátek 4.10., kdy jasně zvítězili nad pražskými Rebely, vítězství bez inkasované branky pak slavili také v neděli. Těsnou výhru získal Rakovník, jenž dovedl utkání s Kladnem do vítězného konce v prodloužení. Své první tři body do tabulky zaznamenalo Brno, které díky dobré první třetině porazilo Kyjov. Heřmanův Městec dlouho držel krok s Hostivaří, které však nakonec podlehl 1:3.

Junioři Prachatic oslavili první výhru! Hostivař odčinila výprask z minulého týdne

Obě utkání Kert Parku rozhodla minulý víkend až samostatná střílení.

V Extralize juniorů se odehrálo během prvního říjnového víkendu hned devět utkání. Nejlépe se dařilo Hostivaři, která slavila dvě tříbodové výhry. O bod méně si připsalo Ústí nad Labem, jež si poradilo na své půdě s Kert Parkem až po samostatných stříleních. První výhru v sezóně zaznamenaly Prachatice, které zvítězily nad týmem Dobřan. Západočeši naopak na první body v tabulce stále ještě čekají. Hned ve čtyřech utkáních padaly branky pouze na jedné straně.

Dorostenci Plzně si ve vyrovnaném utkání poradili s Kladnem po nájezdech!

Kladno ztratilo s Plzní vedení a prohrálo po samostatných stříleních.

V západní divizi Extraligy dorostenců se odehrála tři utkání, z nichž hned dvě skončila až po samostatných stříleních. V obou případech musely vítězné týmy dotahovat ztrátu, což se jim v závěru utkání podařilo, a nakonec získaly o bod více. Divize Východ nabídla pardubické derby, v němž se z tříbodové výhry radoval Svítkov! Malenovice v utkání s Hostivaří poprvé v letošním ročníku prohrály, ale předvedly opět velmi dobrý výkon. Ježci z Heřmanova Městce pak udrželi čisté konto.

Junioři Letohradu protáhli vítěznou šňůru na pět zápasů! KOVO otočilo utkání s Hradcem

Ústí na své půdě s Prachaticemi nezaváhalo.

Hned tři juniorské týmy si připsaly o minulém víkendu vysokou výhru. Nejvíce branek vstřelila Mladá Boleslav, která postupně zvyšovala svoje tempo. O branku méně dal Letohrad, který překvapivě slavil vysokou výhru na půdě Hostivaře a drží se na prvním místě tabulky bez jediné porážky. Na druhé příčce se nachází Ústí nad Labem, jež si poradilo na vlastním hřišti s Prachaticemi. Překvapivou výhru slavilo pražské KOVO, které s Hradcem prohrávalo, ale utkání ještě dokázalo otočit ve svůj prospěch!

Junioři Hradce zažili černý víkend, Boleslav překvapila pardubické Autosklo!

Autosklo se proti Mladé Boleslavi neprosadilo ani jednou.

Další nabitý víkend Extraligy juniorů dopadl nejlépe pro ústeckou Elbu DDM, která si připsala šest bodů. Po jasné výhře pardubického Autoskla pro něj přišla naopak druhý den porážka. Uplynulý víkend se vůbec nepodařil Hradci Králové, který nejprve padl ve východočeském derby vysokým rozdílem s Letohradem a pak také s Třincem. Na výhru se silnou Hostivaří sahaly Prachatice, jež však nezvládly poslední třetinu, a nakonec prohrály. Neporazitelnost zatím drží pouze Letohrad, který tak vede s dvanácti body celou tabulku.

Dorostenci Svítkova zdolali v dramatickém zápase Hostivař! KOVO se rozparádilo

Svítkov v napínavém duelu nakonec zvítězil nad Hostivaří 6:5.

Extraliga dorostu nabídla nabitý víkend. Nejvíce se dařilo pražskému KOVU, které vstřelilo hned dvanáct branek a jasně si poradilo s Brnem. Střelecky se však prosadily také další týmy. Čisté konto se podařilo udržet hned dvakrát Malenovicím, které se střetly s Přeloučí, s níž si v obou případech jasně poradily. Nejvyrovnanější zápas naopak odehrál Suchdol nad Lužnicí, který porazil Nové Strašecí až v prodloužení. Přestřelka se odehrála mezi Svítkovem a Hostivaří, úspěšnější nakonec byl pardubický tým, jenž se tak radoval ze skalpu loňského mistra.

Junioři Plzně ovládli derby, Letohrad stále stoprocentní a Autosklo udolalo Kert Park!

Kert Park dohnal dvoubrankovou ztrátu, na vítězství s Autosklem však nedosáhl.

Extraliga juniorů nabídla velmi nabitý víkend. Kladno odehrálo hned tři zápasy, protože si přidalo navíc utkání také v úterý. Nejvyšší výhru víkendu zaznamenal Letohrad, který si po Kladnu připsal výhru také nad Mladou Boleslaví, a to 8:1. Naopak hned dva zápasy rozhodla až samostatná střílení, v nichž bylo nakonec úspěšnější pardubické Autosklo a Hradec Králové. Jediným celkem, jenž dokázal udržet čisté konto byla Plzeň, která si v západočeském derby poradila s Dobřany.

Partneři českého hokejbalu