Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Starší dorostenci Plzně slaví s předstihem vítězství v základní části! Play-off se blíží

Starší dorostenci Plzně letos jedou na vlnách euforie.

Poslední víkendové kolo čeká na šestnáctku týmů Extraligy staršího dorostu. Mistrem základní části se stala Plzeň, která v letošním ročníku ztratila pouze tři body za vítězství po nájezdech a prohru v samostatných stříleních. Druhé místo mají jisté obhájci titulu z pardubického Autoskla, o přímý postup do čtvrtfinále ještě zabojuje páté Kladno, jež jeden zápas před koncem základní části ztrácí na čtvrtou Hostivař pouze jeden bod! Královéhradečtí piráti se podle všeho udrží na třetí pozici. Družiny, které se umístí na 5. – 12. místě čeká osmifinále stejně jako nedávno na týmy z mužské 1. Ligy.

Letohrad a Pardubice mají nakročeno na finálový turnaj! Plzeň se vzpírá Suchdolu

Letohrad neztratil v letošním ročníku ani bod. Kyjov se snaží o postup do semifinále.

Extraliga mladšího dorostu letos opět trochu pozměnila formát a ze tří kvalifikačních skupin se do „play-off“ probojuje celkem devět týmů, tedy první tři z každé skupiny. Vítězové základních skupin automaticky postupují na finálový turnaj, kde je doplní dva první celky ze semifinálového turnaje, jehož se zúčastní družiny na druhých až třetích místech kvalifikačních skupin. Jediným celkem, který v letošním ročníku ještě neprohrál, je obhájce titulu z Letohradu! Pardubické Autosklo pak ve skupině A ztratilo jen dva zápasy po nájezdech a kráčí střemhlav za přímým postupem do finále.

Extraliga mladšího dorostu vstupuje do poslední třetiny duelem v Pardubicích

Dokáže Svítkov doma překvapit a obrat o body Hostivař?

První dubnový den se naše redakce poprvé v letošním roce vydá na Extraligu mladšího dorostu, a to konrétně do pardubického Svítkova, kde se uskuteční jediný nedělní duel v této kategorii. Na východ Čech cestuje Hostivař, která je jasným favoritem, a bude tak zajímavé sledovat, zda domácí prostředí Pardubickým alespoň částečně nebude hrát do karet.

Favorité brali výhry, jen starší dorostenci Dobřan našly na svého soupeře recept

Hostivař v utkání se Stříbrem nezaváhala.

Další nabitý víkend má za sebou také Extraliga staršího dorostu. Většina utkání přinesla jasné výsledky s velkým množstvím gólů. Vyrovnané utkání odehrála Olomouc s Českou Třebovou a Dobřany s Kladnem. V obou případech o vítězi rozhodla jediná branka. Hned čtyři týmy udržely čisté konto, ke kterému přidaly mnoho branek. Nejvíckrát do černého pálil Písek, který zvítězil na svém hřišti proti Novému Strašecí 12:0.

Souboje prvních celků ve prospěch mladších dorostenců Autoskla, Plzně a Letohradu

Kert Park uhájil před Českými Budějovicemi třetí příčku.

Ve všech třech skupinách se o uplynulém víkendu proti sobě postavily první dva celky. Hned ve dvou případech si k cenné tříbodové výhře připsal tým i čisté konto. Tabulkám Extraligy mladšího dorostu tak nyní vévodí družstva Autoskla, Plzně a dosud jediného neporaženého Letohradu. Důležité byly také souboje o třetí místo, v nichž byly úspěšnější týmy Mladé Boleslavi a Kert Parku, které svoji pozici uhájily.

Světový šampionát v Kanadě? Další velký milník, kterého chci dosáhnout! hlásí Šuhaj

Matěj Šuhaj se na juniorském MS v Anglii v roce 2016 prezentoval sebejistými výkony.

Téměř za tři měsíce naplno vypukne mistrovství světa juniorů v Kanadě, kam se chystá i národní výběr hráčů do 18 let. V jeho širší nominaci se stále nachází talentovaný gólman z Blatné Matěj Šuhaj, jenž v letošním ročníku nastupuje za starší dorostence suverénní Plzně. „Kluci jsou dobře sehraní a lepí jim to. Je to jeden z hlavních důvodů, proč se daří,“ prozrazuje například v rozhovoru Šuhaj, který na tak mladý věk už třetím rokem střeží také seniorskou klec týmu TJ Blatná Datels.

Dva týmy Extraligy mladšího dorostu udržely čistý štít, Letohrad stále neporažen

Kladno recept na první pardubické Autosklo nenašlo.

Stejně jako u starších kolegů nepřinesla ani Extraliga mladšího dorostu nabitý víkend. Tato kategorie je rozdělena do tří kvalifikačních skupin, ve kterých se celkem odehrálo pouze šest utkání. Plzeň s Autosklem udržely čistá konta, jasná vítězství zaznamenaly také týmy Letohradu a Malenovic. Body naopak po těsné výhře 2:1 uhájily celky Českých Budějovic a Poruby.

Starší dorostenci Hradce Králové a Hostivaře excelovali!

Po bezbrankové první třetině vyhrála nakonec Hostivař nad Českou Třebovou 7:1.

Oproti předchozím nabitým víkendům starší dorostenci tentokrát spíše odpočívali. Odehrála se totiž pouze tři utkání, ve kterých se hned dvakrát představila Olomouc. Ve hře o body tak bylo pouze pět celků z šestnácti. Nejlépe se dařilo týmům Hradce Králové a Hostivaře, které své soupeře jasně porazily. Soupeři s nimi dokázali držet krok pouze v první třetině. Ze dvou zápasů si Olomouc připsala jednu výhru, když porazila Chomutov díky dvěma brankám z přesilových her.

Růže mezi trním. V extralize mladšího dorostu řádí Martina Landová

Martina Landová potrápila v dresu národního týmu juniorek chlapecké protějšky.

Extraliga mladšího dorostu je v plném proudu a v kvalifikační skupině B se nejvíce daří jihočeskému Suchdolu nad Lužnicí. Ten má v týmu velmi talentovanou hokejbalistku Martinu Landovou, která je nesmírně produktivní a mezi střelci se dělí o třetí místo! Nadaná útočnice touží po úspěchu na finálovém turnaji, a navíc se uchází o reprezentační dres juniorek U20, jež se na přelomu června a července představí na Světovém poháru v Přerově a Zlíně. „Je to veliká motivace,“ nezastírá Landová.

Mladší dorostenci Plzně udolali Kert Park až po nájezdech, Letohrad stále neporažen

České Budějovice si poradily s Kovem hned dvakrát během jednoho dne.

Mladší dorostenci mají za sebou další nabitý víkend, hned ve dvou případech odehrály týmy proti sobě dvě utkání v jeden den. V prvním případě byly dvakrát úspěšné České Budějovice, v tom druhém to byl Letohrad. Oba týmy navíc udržely jednou čisté konto. Pouze v jednom případě musela o vítězi rozhodnout samostatná střílení. Utkání hrané už ve středu nakonec vyhrála Plzeň.

Partneři českého hokejbalu