Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Projekt „První školní den? První trénink hokejbalu!“ Kluby se dočkají vydatné podpory

Náborový projekt nabízí vhodné sportovní vyžití dětí, které hledají s rodiči kroužky po škole.

Náborový projekt s několikaletou tradicí nesoucí název „První školní den? První trénink hokejbalu!“ bude v roce 2019 obohacen o školní předměty s tématikou Světového poháru juniorů a juniorek v hokejbale a je tak návazností na úspěchy celků na mezinárodních akcích v roce 2019. Kluby mohou získat k letákům navíc rozvrhy a sešity, obě položky jsou připraveny v chlapecké a dívčí verzi. Neváhejte a přihlaste se do projektu, který do klubových základen může přivést nové talenty. Uzávěrka přihlášek je 14.8.2019!

Campy v Litomyšli jsou u konce: Moc jsme si to užili, shodují se hráči

Hráči se na campu zaměřili také na osobní souboje.

Stejně jako v předchozích letech ukončila campy v Litomyšli skupinka nejstarších hráčů. Mladíci do devatenácti let se sešli v menším počtu než jejich mladší kolegové. Pětidenní camp absolvovalo 48 hráčů a 9 brankářů. Náplň se však oproti předchozím kategoriím nelišila a také na starší hokejbalisty čekal náročný program, jenž si však podle slov účastníků pořádně užili a naučili se novým věcem.

Den šestý: Síly ubývají, ale hráči přesto poslední nabitý den zvládli

V rámci kondiční přípravy cvičili hráči s medicinbalem.

Konec campu talentované mládeže do třinácti let se velmi rychle blíží ke konci. Na hráče čeká už jen poslední den složený ze dvou tréninkových jednotek. Ve čtvrtek se hokejbalisti specializovali na starty z různých poloh a cvičení s medicinbalem. Na hřišti se starší zaměřili na herní situace 1:1 s různými obměnami, a mladší poté na herní situace 1:1 se střelbou a přihrávkami. Večer následovala tombola o hodnotné ceny.

Den pátý: Program okořenil videorozbor a fotbalový turnaj

Hráči na hřišti trénovali osobní souboje.

Po volnějším středečním programu na Campu talentované mládeže se ve čtvrtek 25.7. hráči vrhli opět do plného tréninku. Tradičně je čekaly dvě tréninkové jednotky na hřišti a dvě na kondici. V rámci kondice se hokejbalisté zaměřili na posílení středu těla, rychlost a výbušnost. Na hřišti si naopak trenéři připravili cvičení na vedení osobního souboje jeden na jednoho. Během večera si všichni zahráli fotbalový turnaj a pustili se do videorozboru.

Volnější program na Campu v Litomyšli nalil hráčům novou krev do žil!

Celé dopoledne strávili hráči na hřišti, kde hráli různé zábavné hry.

Jako každý rok patří středa zábavnému programu, který slouží k regeneraci a načerpání nových sil. Dopoledne si trenéři připravili pro hráče zábavné sportovní hry, při nichž si však chlapci zaposilovali a rozhodně se neflákali. Odpočívající část přišla odpoledne, kdy necelá osmdesátka hokejbalistů vyrazila na přilehlé koupaliště. Ve čtvrtek 25.7. se už všechno vrátí opět do starých kolejí a na hráče čeká čtyřfázová příprava!

Den třetí: Slunečný den na CTM v Litomyšli přinesl opět náročný program plný smíchu

I přes náročnost kempu si ho hráči užívají s úsměvem.

Také úterní program Campu talentované mládeže nabídl čtyři tréninkové jednotky. Ve velkém teple absolvovali mladí hokejbalisté dvě kondiční přípravy na přilehlém fotbalovém stadionu, kde bylo pro většinu hráčů největším problémem skákání přeš švihadlo. Přes velké překvapení přes něj někteří skákali poprvé. V rámci hokejbalové přípravy měli hráči opět cvičení na stanovištích, aby se dostali vícekrát do hry a pilovali převážně přihrávky, střelbu a práci s míčkem na holi.

Den druhý: Na chlapce čekaly v Litomyšli hned čtyři tréninkové jednotky!

Hráči se druhý den zaměřili na herní činnost jednotlivce.

Hned druhý den měli chlapci z kategorie do třinácti let na Hokejbalovém campu mládeže v Litomyšli náročný program. Trenéři si pro každou skupinu připravili čtyři tréninky, dva na hřišti a dva na přilehlém atletickém stadionu v rámci kondiční přípravy. Hráči se na zimním stadionu zaměřili na herní činnosti jednotlivce, konkrétně na vedení balónku a přihrávky. Na atletickém stadionu došlo k procvičení frekvenční rychlosti a koordinace.

Den první: Camp talentované mládeže 2019 odstartoval naplno!

Hned první den čekal na chlapce trénink na hrací ploše.

V neděli vystřídala rekordní počet hokejbalistek skupina mladších hráčů, pro které odstartoval jejich týdenní camp. Hned ze začátku je čekaly dvě tréninkové jednotky, kromě hokejbalového tréninku šlo také o kondiční přípravu. Tréninky sice začaly zlehka, aby kluci po pauze osahali hokejky, ale i tak po nich trenéři chtěli odvést naprosté maximum. Na řadu přišly úvodní pokyny, po nichž následoval spánek před náročným týdnem plným tréninků.

Je to pro mne výzva a zároveň nová zkušenost, říká o změněné roli Mokříž

Jakub Mokříž bude nově udělovat pokyny v rámci kondiční přípravy.

Stejně jako v loňském roce se i tentokrát mohou účastníci Campu talentované mládeže těšit na Jakuba Mokříže, který se však jako trenér v letošním roce přesune ze hřiště na kondiční přípravu. Jedná se o méně oblíbenou část letního campu, ale trenéři se ji snaží pro kluky udělat zábavnou formou, což v našem rozhovoru slibuje i Mokříž, který však dodává, že to bude náročné. Sám hokejbal aktivně hraje, takže ví, že je to potřeba. V příštím ročníku hokejbalové extraligy by měl opět obléknout dres pardubického Autoskla.

Camp talentované mládeže a Hokejbalový kemp žen už klepou na dveře!

Účastníci loňského ročníku CTM.

Druhá půlka července bude opět patřit v Litomyšli hokejbalu, kde se po roce uskuteční tři tradiční celorepublikové kempy. Na hokejbalistky navážou nejprve mladší hráči a vše uzavřou ti z kategorie do devatenácti let. Kapacity jsou již tradičně od úplného začátku naplněné a na trenéry čeká velké množství účastníků, kteří na sobě chtějí pracovat i během letních prázdnin. Naše redakce u toho nebude chybět a skrze web i sociální sítě se vám bude snažit přinášet aktuální informace! 

Partneři českého hokejbalu