Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Letohrad na podzim jako jediný nepřišel ani o bod, derby pro Kert Park a Autosklo!

Hráči Malenovic porazili Porubu na jejím hřišti.

Stejně jako v ostatních kategoriích je i v Extralize mladšího dorostu podzimní část za námi. O posledním víkendu byla ukončena v osmi zápasech, v nichž bylo k vidění pražské a pardubické derby. V obou případech se z výhry radovali hosté, tzn. Kert Park a Autosklo. To se společně s týmem Suchdolu a Letohradu usadilo na prvním místě tabulky, na kterém přečká zimní přestávku. Zápasy znovu odstartují 18. února. Je nezbytně nutné zdůraznit, že jediným dosud neporaženým celkem bez ztráty jediného bodu je obhájce titulu SK Hokejbal Letohrad!

Východočeské derby starších dorostenců se rozhodovalo na začátku druhé třetiny

Mrazivé počasí doprovázelo poslední extraligový zápas v letošním roce na východě Čech

Na závěr podzimní části Extraligy staršího dorostu v letošním roce bylo na první prosincové nedělní odpoledne naplánováno také východočeské derby mezi Pardubicemi a hostujícím Hradcem Králové. Bilance obou soupeřů byla před posledním utkáním v roce 2017 poměrně vyrovnaná, Autoskláři však nakonec menší roli favorita dokázali potvrdit a vybojovat velice cenné tři body!

Poslední zápas kola v letošním roce! Míříme na východočeské derby staršího dorostu

Pardubice nebo Hradec?! Který z celků staršího dorostu lépe uzavře letošní ročník?

První prosincový víkend přináší kromě chladného počasí také závěr mládežnických soutěží pro letošní rok. Takže i  Extraligu staršího dorostu, ve které je na programu dokonce atraktivní východočeské derby. Mírnými favority budou hráči domácích Pardubic, kterým se v průběhu podzimu vedlo jen o trošku lépe než Hradeckým. Dá se tak očekávat zajímavý a vyrovnaný duel, kde bude rozhodovat každá maličkost!  

Mladší dorostenci Kladna a Malenovic úřadovali, k vidění byly i vyrovnané duely

Letohrad s Kyjovem třikrát prohrával, ale nakonec dokázal zvítězit.

Zima už klepe na dveře a podzimní část Extraligy mladšího dorostu se tak blíží ke svému konci. Během následujícího víkendu mají před sebou celky poslední zápasy. V těch minulých se nejlépe dařilo týmům Kladna a Malenovic, které vstřelily shodně devět branek. V jednom případě musela o vítězi rozhodnout samostatná střílení, v nichž byli úspěšnější hráči Českých Budějovic.

Dorostenec Čapek vládne prvoligovým gólmanům a drží Písek v nejvyšších patrech

Vít Čapek patří mezi stabilní mládežnické reprezentační gólmany.

Gólman HC ŠD Písek Vít Čapek dlouho kraloval brankářským statistikám v Extralize staršího dorostu, než ho vystřídal Martin Hrabětínek z Pardubic. Nutno ovšem dodat, že odchytal v podstatě dvojnásobek utkání než jeho nejbližší konkurenti a celkově absentoval jen ve dvou zápasech svého mužstva. Soupeřům v podstatě nedovolí skórovat a jeho tým má jednu z nejlepších obran v lize, v počtu obdržených branek se řadí na druhé místo spolu s Plzní, i to je velká zásluha gólmana Čapka.

Kanonáda Plzně, výhra Písku nad Hradcem, taková byla Extraliga staršího dorostu

Autosklo se i díky výhře nad týmem Dobřan drží na druhém místě.

Předposlední hrací víkend podzimní části přinesl v Extralize staršího dorostu devět zápasů, a to ještě další tři byly odloženy. Několik týmů tak čekala dvě utkání, a tři z nich si dokázaly připsat vítězství v sobotu i v neděli. Nejvyšší vítězství celého víkendu si připsala Plzeň, která svému soupeři vstřelila hned šestnáct branek. Nejtěsnější utkání proběhlo naopak mezi Českou Třebovou a Ústím nad Labem. O vítězi musela rozhodnout až samostatná střílení.

Mladší dorostenci Poruby bojují ve své první sezoně i s mistryní světa v sestavě!

Mladší dorost se prezentuje statečnými výkony v extraligové skupině C.

Tuto sezonu se na hokejbalové mapě extraligy mladšího dorostu objevil nový tým. A to TJ Sokol Poruba, který posílil nepříliš početné zastoupení mužstev z Moravy a Slezska. Po několika letech bez dorosteneckých týmů se tak na scénu vrací tradiční tým ze severu Moravy.

Plzeňští mladší dorostenci porazili Suchdol, Autosklo uhájilo proti Hostivaři první místo

Autosklo porazilo Hostivař vysoko 6:1.

Většinu týmů z Extraligy mladšího dorostu čekaly minulý víkend dva zápasy. Ve hře tak bylo velké množství bodů. Dvě vítězství si připsaly celky Svítkova, Plzně, Prachatic a Letohradu. Cenný skalp svého oponenta vybojovali hráči Plzně, kteří jako první obrali o body silný Suchdol! Posledním neporaženým týmem celé soutěže tak zůstává Letohrad, na který nenašly recept ani druhé Malenovice.

Starší dorostenci Hostivaře přetlačili silný Hradec, Plzeň s Karvinou slaví dva skalpy

Hostivař s Hradcem třikrát prohrávala, nakonec však brala vítězství.

Prodloužený víkend přinesl v Extralize staršího dorostu velké množství zápasů. Průběžně během všech tří dnů se jich odehrálo devět. Týmy Plzně a Karviné si připsaly dvě vítězství, a i díky tomu se plzeňští mečouni drží na čele tabulky. Nejvyšší výhru si připsal Písek, který vstřelil Stříbru hned patnáct branek. Dvě utkání skončila rozdílem jediné branky!

Daniel Černý: člen hradeckého útočného komanda touží po titulu a juniorském MS

Daniel Černý patří k nejvýraznějším tvářím v nejvyšší dorostencké soutěži.

Piráti z Hradce Králové zatím okupují čelo tabulky extraligy staršího dorostu, své soupeře většinou drtí jednoho za druhým a ztratili jen dva zápasy. Jedním z tahounů týmu je i 18letý forvard Daniel Černý. Ten vede bodování své družiny a je druhý v celé extralize starších dorostenců a snaží se prosadit i v A-týmu Hradce. Svým soupeřům v jedenácti utkáních nastřílel 12 gólů a přidal 11 nahrávek. Je členem úderné formace pirátů ve složení Černý, Šimůnek, Hlavatý, která děsí obrany celé ligy.

Partneři českého hokejbalu