Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Finálový turnaj si vybojovali mladší dorostenci Mladé Boleslavi a Plzně!

Mladoboleslavští Tygři skončili ve kvalifikační skupině A až na třetím místě, finálový turnaj si ale vybojovali!

Celý víkend 2. – 3.6. se ve sportovním centru Pěšinky ve Světlé nad Sázavou konal semifinálový turnaj Extraligy mladšího dorostu za účasti šesti týmů. Ty bojovaly o dvě vstupenky na finálový turnaj, jenž se odehraje příští víkend 9. – 10.6. na stejném místě. Ze dvou tříčlenných skupiny vzešli čtyři semifinalisté a obě série hrané na jedno vítězné utkání přinesly nesmírně vyrovnané duely, v nichž o vítězi musela rozhodnout prodloužení. Dvěma vyvolenými se nakonec stali mladoboleslavští Tygři a mečouni z Plzně.

Semifinálový turnaj Extraligy mladšího dorostu poskytne jen dvě vstupenky do finále!

Hostivař i Mladá Boleslav budou v tvrdé konkurenci bojovat o místenku ve finálovém turnaji.

Kromě mužských soutěží se do svého finiše řítí také mládežnické ligy a vzhledem k letošnímu formátu bude nesmírně důležitou fázi hostit stadion ve Světlé nad Sázavou. Semifinálový turnaj Extraligy mladšího dorostu svede do Světlé týmy, které se v základní části umístily ve svých skupinách na druhém a třetím místě a ve dvou skupinách po třech si to rozdají o zbylá dvě volná místa ve finálovém turnaji.

Základní část Extraligy mladšího dorostu je u konce, startuje semifinále

Svítkov si na závěr letošního ročníku vyšlápl v derby na pardubické Autosklo.

Je dobojováno! Extraliga mladšího dorostu má za sebou základní část a nyní ji čekají dva turnaje ve Světlé nad Sázavou. Nejprve semifinálový, na který postoupily celky ze druhých a třetích míst svých kvalifikačních skupin. Hned o týden později pak finálový, který bude patřit třem vítězům skupin, k nimž získají vstupenku další dvě družstva ze semifinále. Už za čtrnáct dní tak budeme znát medailisty mezi mladšími dorostenci. Už teď je jasné že šanci o ně zabojovat má Autosklo, Suchdol a Letohrad obhajující titul z loňského ročníku!

Finále je tady! O titul v Extralize staršího dorostu se popere Plzeň s Autosklem

Hostivař se statečně rvala s vítězem základní části z Plzě.

Je dobojováno! Semifinále Extraligy staršího dorostu je za námi. Známe tak postupující dvojici do finále, kam se podívají celky Plzně a pardubického Autoskla. První dva týmy po základní části tak potvrdily svoji kvalitu a nyní se v nejtěžších bojích utkají proti sobě. Celky Hostivaře a Hradce Králové tak končí už po třech semifinálových zápasech, když nedokázaly na svého soupeře najít recept. Piráti berou bronzové medaile. Finále startuje v sobotu 2. června od 16:00 hod.

Extraliga mladšího dorostu finišuje, čeká ji poslední hrací víkend

Letohrad díky vítězství 8:0 nad Kyjovem ukončil sezonu bez jediné porážky.

Extraliga mladšího dorostu má za sebou předposlední víkend základní části. Karty pro vyřazovací boje jsou už téměř rozdány, jediné, co se ještě může měnit, je pořadí ve skupině B na prvních dvou příčkách. Suchdol má však o utkání více a dá se tedy předpokládat, že z první příčky postoupí on. Nejvíce se dařilo Letohradu, který si připsal dvě výhry a ukončil základní část bez jediné porážky a ztráty bodu!

Plzeň s Autosklem krůček od finále! Hostivař a Hradec mají nůž na krku

Hráče Hradce Králové čeká na jejich hřišti zápas o všechno.

Semifinále play off Extraligy staršího dorostu má za sebou první dvě utkání. V obou případech se domácí celky ujaly dvouzápasového vedení ve své sérii, která se tak nyní přesouvá na druhé hřiště, kde budou mít šanci týmy Hostivaře a Hradce Králové dohnat ztrátu. Celky Plzně a pardubického Autoskla mohou naopak už v sobotu postoupit do finále. Obě utkání startují shodně ve 14:00 hod.

Svítkovská jízda nenašla přemožitele! Ambiciózní Autosklo bramborové

Pardubický Svítkov slaví zasloužený titul, v Příbrami totiž dominoval!

Uplynulý víkend patřil v Příbrami bojům starších žáků o titul ve své kategorii. Od pátku do nedělního odpoledne viděli přítomní diváci zajímavé zápasy a především napínavé souboje o první místa ve skupinách. Tento zápas ale jakoby pardubickým Autosklářům odebral elán v boji o cenné kovy, po konečné druhé příčce ve skupině se totiž už Východočeši nedokázali vrátit na vítěznou vlnu a nakonec odjeli s nepopulární bramborovou medailí. To naopak druhý celek z Pardubic slaví, jeho jízdu totiž ani jeden ze soupeřů nedokázal zcela zastavit!  

Atraktivní příbramské boje o první místa ve skupinách! Slavil Svítkov a pražské Kovo

Kovo vs. Pardubice! Skupinový souboj, který bavil.

Prodloužený víkend patří v Příbrami bojům v kategorii starších žáků, kteří na konec své letošní sezony soupeří o cenný primát. Skupinové boje, které proběhly v pátek a v sobotu, nabídly hodně atraktivní podívané a přítomní příznivce hokejbalu bavily především střety o první místo v tabulce. Karty jsou však nyní už rozdány a v neděli brzy ráno už startují dva semifinálové duely, na které navážou zápasy o umístění a poté souboj o cenné kovy!

Hned na začátku jsme nechtěli postoupit od stolu, upozorňuje trenér Písku

Plzeň i přes chybu pokračuje nadále v play off.

Vzhledem k tomu, že Plzeň nasadila v sérii s Pískem hráče, kteří byli v trestu z předchozích duelů, došlo ke kontumaci jednoho utkání a za stavu 2:2 se musel odehrát pátý rozhodující duel. Ten však přesvědčivě vyhráli hráči Plzně 6:0, a tak zůstává složení postupujících celků stejné. V semifinále se tak představí týmy Plzně s Hostivaří a v pikantním východočeském derby celky Autoskla s Hradcem. O následujícím víkendu tak s týdenním zpožděním odstartuje další kolo vyřazovacích bojů.

Semifinálové souboje starších dorostenců startují! V Pardubicích se rozhoří derby

Autosklářům se proti Hradci Králové dlouhodobě daří. Prolomí piráti nelichotivou sérii?

Play off Extraligy staršího dorostu pokračuje v sobotu 19.5. semifinálovými sériemi. Plzeňští vítězové základní části vyzvou čtvrtou Hostivař, jež si ve čtvrtfinále smlsla na Kladnu. Na půdě pardubického Autoskla se rozhoří vskutku ožehavé východočeské derby. Hradec Králové se v repríze loňského finále, které skončilo vítězstvím Pardubic, pokusí o vendetu. Mezi čtyřmi nejlepšími dorosteneckými celky už těžko budeme hledat favority, Autosklo a Plzeň jsou však díky lepšímu postavení po základní části v menší výhodě.

Partneři českého hokejbalu