Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Junioři Plzně ovládli derby, Letohrad stále stoprocentní a Autosklo udolalo Kert Park!

Kert Park dohnal dvoubrankovou ztrátu, na vítězství s Autosklem však nedosáhl.

Extraliga juniorů nabídla velmi nabitý víkend. Kladno odehrálo hned tři zápasy, protože si přidalo navíc utkání také v úterý. Nejvyšší výhru víkendu zaznamenal Letohrad, který si po Kladnu připsal výhru také nad Mladou Boleslaví, a to 8:1. Naopak hned dva zápasy rozhodla až samostatná střílení, v nichž bylo nakonec úspěšnější pardubické Autosklo a Hradec Králové. Jediným celkem, jenž dokázal udržet čisté konto byla Plzeň, která si v západočeském derby poradila s Dobřany.

Ve východní divizi Extraligy dorostu střílely branky pouze vítězové! Kelti udolali Kladno

Kelti vybojovali v prodloužení proti Kladnu o bod více.

Oproti prvnímu hracímu víkendu v Extralize dorostu přinesl ten druhý už větší množství zápasů. Nejvíce se dařilo Svítkovu, jenž vstřelil hned sedmnáct branek. Dobrý výkon předvedly také další tři týmy ve východní divizi, kterým se podařilo dát sedmnáct branek dohromady a dokázaly udržet čisté konto. V západní divizi se naopak odehrály velmi vyrovnané duely, dva skončily rozdílem jedné branky, a jeden z nich muselo dokonce rozhodnout až prodloužení, v jehož rámci se radovali Kelti, kteří srazili na kolena Kladno.

Svitavy se těší z hokejbalové haly! Zastřešením se otevírají nové možnosti

Takto vypadá vizuál nové hokejbalové haly ve Svitavách!

Před začátkem všech soutěží jsme vás na sociálních sítích redakce hokejbal.cz informovali o tom, že se Svitavy těší z výstavby nové hokejbalové haly. Zastřešený svatostánek bude oficiálně otevřen v říjnu. První hala pro hokejbal na východě Čech bude jednoznačně hojně využívána. „Zastřešením se otvírají nové možnosti pro pořádání akcí i v horších klimatických podmínkách. Již nyní je velký zájem reprezentací o campy a turnaje. Je to dáno i přijatelnou dojezdovou vzdáleností z Čech i Moravy,“ nepochybuje předseda klubu TJ Sršni Svitavy Zdeněk Beneš.

Domácí celky Extraligy dorostu nenechaly svým soupeřům žádné body

Autosklo nedovolilo v utkání s Přeloučí žádné zaváhání.

Kolotoč nového ročníku 2019/20 se rozjel opět naplno také v Extralize dorostu. V západní divizi však do hry vstoupily pouze dva týmy, z nichž úspěšnější bylo Kladno, které si s nováčkem soutěže z Blatné nakonec poradilo díky třem gólům ve druhé periodě utkání. Jasná vítězství si připsala obě pardubická mužstva, která se svými oponenty neměla slitování. Těsnou výhru slavil také Heřmanův Městec, jenž rozhodl o své výhře nad pražským KOVEM až v závěru utkání.

Junioři Hradce předvedli obrat a porazili loňského vítěze! Dva týmy s čistým kontem

Kladno rozhodlo o své výhře až ve třetí třetině.

Až na Mladou Boleslav vstoupily do nového ročníku hned během prvního víkendu všechny celky Extraligy juniorů. Nejlépe se dařilo týmům Hradce Králové a Hostivaře, které vstřelily shodně pět branek. Ani jedno vítězství se však nerodilo jednoduše. Hradec musel dohánět třígólovou ztrátu z první třetiny. Jediným mužstvem, jenž vyloupil soupeřovo hřiště, byl Letohrad, který v utkání s Třincem navíc udržel čisté konto!

Hrát v barvách reprezentace je snem každého hráče, zdůrazňuje Jan Škurla

Jan Škurla patří do širšího výběru reprezentace hráčů do 18 let připravující se na MS ve Švýcarsku.

Reprezentace do 18 let má za sebou kvalitně obsazený SpeedDeer Český pohár v Jičíně, kde se umístila na posledním 8. místě, ale dojmy z turnaje byly pozitivní. Součástí širšího výběru národního týmu je i ústecký Jan Škurla, jenž obdivuje nejen amerického šikulu z Chicaga, kterým je Patrick Kane, ale také ústeckého hokejbalistu Vojtu Červinku. Student Gymnázia v Ústí nad Labem, který si ve svém volném čase rád zahraje florbal, se rozpovídal v rozhovoru nejen o SpeedDeer Českém poháru a reprezentaci, ale také o tom, jak se kuriózně upekl střídavý start do druholigových Beranů. Talentovaný útočník v minulém roce zažil úspěšný ročník, kdy se mu podařilo vyhrát Extraligu juniorů a letos jsou jeho cíle neméně velké!

Extraliga juniorů nabídne podobný formát jako mužská nejvyšší soutěž

Ústí nad Labem by mělo s Plzní opět tvořit největší adepty na mistrovský titul!

Již tento víkend startují všechny soutěže Českomoravského svazu hokejbalu. Do akce se vrhnou i junioři, jejichž soutěž se zúžila na 13 týmů, o to více se ale nabízí možnost atraktivnějších a vyrovnanějších duelů. Extraliga juniorů se bude hrát stylem každý s každým jednou doma a jednou na venkovní půdě. Následuje play off v klasickém formátu, jako tomu bylo už v loňském ročníku. Již tuto sobotu 7.9. startuje prvních 6 duelů, volno mají mladoboleslavští Tygři. Na obhajobu titulu si brousí zuby hráči z Ústí nad Labem, jejichž mistrovská sestava doznává pouze malých změn.

Memoriál Libora Topolánka vyhráli kladenští junioři! Do poslední chvíle nebylo jasno

Středočeši sice na turnaji jednou prohráli, i tak si díky dvěma výhrám zajistili prvenství!

V sobotu 31.8. se na závěr letních prázdnin uskutečnil silně obsazený turnaj juniorů na půdě pražského Kert Parku. Premiérový ročník Memoriálu Libora Topolánka vyhrálo Kladno, které si zlaté medaile z turnaje na Lužinách zajistilo až v úplně posledním utkání proti Plzni, jež si zpátky na západ Čech nakonec odvezla bronzové medaile. Domácí celek hlavního kouče Karla Manharta skončil těsně pod vrcholem na 2. místě a nepopulární čtvrtou příčku bral Letohrad. Pořadatelé zorganizovali výtečný turnaj, na kterém rozdali i čtyři individuální ceny.

Přišlo nám pěkné gesto, aby to byl právě Memoriál Libora Topolánka, říká Kuna

Libor Topolánek patřil mezi nejlepší hokejbalisty na světě!

O posledním prázdninovém víkendu se uskuteční na hřišti Kert Parku přípravný turnaj pro juniory. Do Prahy zavítá čtveřice celků, která uctí na Memoriálu památku tragicky zesnulého Libora Topolánka. S nápadem věnovat turnaj tomuto bývalému hráči přišel předseda klubu David Kuna. Do zápasů vstoupí se svými svěřenci také Karel Manhart, jenž bere turnaj hlavně jako závěrečnou přípravu, která mu ukáže ještě drobné nedostatky.

Hokejbalový spolek Liberec pomohl dobré věci a Lišky i nadále budují a nevzdávají se!

Hokejbalisté v Liberci podpořili těžce popálené děti, které statečně prochází životem!

Minulý víkend se pod Ještědem uskutečnil charitativní hokejbalový turnaj, jenž pomohl popáleným dětem z organizace Avalone. Hokejbalový spolek z Liberce tak hodil stranou výsledky a pomohl potřebným. Na severu Čech se i nadále snaží co nejvíce propagovat hokejbal a budovat liščí líheň. Hlavní organizátor zmiňovaného turnaje, trenér nadaných libereckých hokejbalistů a předseda hokejbalového spolku Jiří Dušek dává našemu sportu první poslední a do budoucna plánuje stavbu nového svatostánku. „Hřiště je alfa a omega celé naší situace v Liberci. Kdo bojuje může prohrát, kdo nebojuje už prohrál – tím se budeme řídit!“ hlásí odhodlaně zapálený hokejbalista.

Partneři českého hokejbalu