Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jan Čejka táhne hostivařský soubor za velmi úspěšnou sezonou.
Jan Čejka táhne hostivařský soubor za velmi úspěšnou sezonou. (autor: HBC Hostivař)

All Stars podzimní části Extraligy juniorů: Čejka ovládl produktivitu, Foršt zavřel klec

Datum: 10. 12. 2018
Autor: redakce
Sdílej přes:

Podzimní část Extraligy juniorů vyhrál Letohrad, který dodal do All Stars týmu dva hráče v podobě produktivního útočníka Davida Levého, či agilního beka Filipa Luxe pravidelně nastupujícího i za mužský extraligový celek Jelenů. Gólman Pavel Foršt pak předváděl proti těm nejtěžším soupeřům výtečné výkony, kdy například vynuloval právě letohradské hráče. Obránce Dobřan Tomáš Truchlý táhnul mladý talentovaný západočeský soubor a v přední linii se tradičně rozparádil hostivařský megatalent Jan Čejka či Richard Hurt z Plzně. Proč jsme vybrali právě tyto hráče? To se dozvíte v článku.


Brankář:

Foršt Pavel (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice)


Pardubický strážce svatyně odchytal nejvíce utkání ze všech gólmanů v podzimní části Extraligy juniorů. Postavil se do dvanácti zápasů, v nichž obdržel v průměru pouze 1,17 gólů za jedno klání a procentuální úspěšnost svých zákroků vyšponoval na 93,89%! Foršt si navíc připsal i nejvíce vychytaných čistých kont, a to ne proti jednoduchým oponentům. V posledním podzimní kole dokonce vynuloval vítěze podzimu z Letohradu, a i když se drží na 2. místě brankářských statistik, tak předváděl opravdu nejlepší výkony a místo v nejlepším týmu první poloviny soutěže si jednoznačně zaslouží. Jeho progres je znát i díky několika odchytaným duelům v mužském A týmu v CROSSDOCK Extralize. Tento strážce svatyně by měl být jedním z nejvážnějších adeptů pro reprezentační dres nově se tvořící dvacítky.

Obránci:

Truchlý Tomáš (TJ Snack Dobřany)


Dobřanský pravoruký obránce prezentující se sebejistou hrou se jen těsně letos v červenci neprobojoval do konečné nominace pozdějších juniorských mistrů světa hráčů do 20 let. Psychicky ho to ale nepoložilo a v podzimní části táhnul mladý talentovaný tým z Dobřan. Do jarní části vstoupí z pozice desátého nejproduktivnějšího hráče Extraligy juniorů, což není na beka ani trochu špatný počin, ba naopak! Z deseti odehraných duelů si připsal 16 kanadských bodů za 7 gólů a 9 asistencí. Nebýt tohoto hráče, který se častokrát prezentuje dalekonosnou přesnou střelou jako když kopne kůň, tak by Dobřany možná nebyly ve hře o play off. Takhle se nachází na 11. příčce a na postupové osmé místo ztrácí 6 bodů, což je ztráta, která se dá stáhnout, navíc když bude Truchlý ve své uhrančivé formě.

Lux Filip (SK Hokejbal Letohrad)


Obratný defenzivní specialista letohradské družiny se značnými útočnými choutky je neodmyslitelnou součástí Jelenů. Své soupeře doslova přivádí k šílenství, když jim vypíchne míček prakticky kdekoliv v obranném pásmu, a ještě umí střelhbitě zaútočit. Juniorský vicemistr světa hráčů do 18 let z nedávného šampionátu v Kanadě odehrál v podzimní části 11 zápasů, protože nastupuje i v základní sestavě za letohradský mužský A tým v CROSSDOCK Extralize. Z oněch jedenácti duelů si připsal 9 kanadských bodů za 2 trefy do černého a 9 gólových pasů svým souputníkům. V juniorce Letohradu se hlavně musí starat o obranné povinnosti, ale v početních převahách řídí hru elitní formace. Lux pro další dva roky spadá do kategorie hráčů U20, takže se bude rvát o místo na dalším juniorském šampionátu v týmu reprezentační dvacítky.

Útočníci:

Levý David (SK Hokejbal Letohrad)


Když hrajete proti Davidu Levému a proběhne kolem vás, přijde vám, že se vedle vás prohnala velice hlučná lokomotiva. Levý je bývalým biatlonistou, takže oplývá neskutečným fyzickým fondem, a i když hraje hokejbal teprve nějaké tři roky, zařadil se mezi nejlepší juniorské hokejbalisty v republice. Když Jelenům v podzimní části Extraligy juniorů teklo do bot a ty největší hvězdy chyběly kvůli povinnostem v mužské extralize, přihlásil se o slovo právě Levý, jenž nasázel nespočet branek v přesilových hrách, ale hrozil i v oslabeních. Nakonec z toho je po první polovině soutěže 5. místo v kanadském bodování, když si ve 13 zápasech připsal 12 gólů a 6 asistencí! Celkem se tak může pyšnit 18 body. Osloví v budoucnu reprezentaci U20, do níž věkově spadá? Takto rychlého a kondičně nadupaného hráče, navíc produktivního, rozhodně na velké hrací ploše využijete.

Čejka Jan (HBC Hostivař)


Jeden z nejmladších hráčů nastupujících v Extralize juniorů předvedl opět své typické bodové řádění. Z Čejky je prakticky hotový hráč, který umí zcela sám strhnou vývoj zápasů na stranu své mateřské Hostivaře. I když v podzimní části odehrál jen 9 duelů, tak se napevno usadil na čele kanadského bodování celé juniorské extraligy, když si připsal obdivuhodných 25 kanadských bodů za 13 úspěšných zásahů do soupeřových klecí a 12 nahrávek. Pražský forvard je komplexním plejerem mužské výsostné výkonnosti. Nejenomže se stal nejproduktivnějším hráčem podzimní části, ale i nejlepším střelcem. Uhlídat tohoto borce? Téměř nemožné, své o tom ví snad všechny družiny v nejvyšší mládežnické soutěži.

Hurt Richard (HBC Plzeň)


Plzeňští mečouni ukončili podzim na výtečné 2. pozici těsně za vítězným Letohradem. Západočeský soubor nastřílel v první polovině soutěže nejvíce branek, celkem se z gólu radoval osmapadesátkrát. Snad největší zásluhu na plzeňském řádění měl útočník Richard Hurt, který se umístil na 3. místě kanadského bodování extraligy, ale spíš šance pro své spoluhráče připravoval! Král nahrávačů podzimní části se pyšní 18 přesnými pasy, což je ze 13 zápasů úchvatné číslo. K tomu všemu přidal ještě pět přesných zásahů mezi soupeřovy tyče a posbíral tak v konečné součtu 23 bodů, což je stejně, jako zisk druhého v pořadí Jiřího Vaniše z Hostivaře. Plzeňský tvořivý forvard je pro plzeňský celek důležitou součástí.

Partneři českého hokejbalu