Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Talentovaní hokejbalisté kategorie U13 končí svoji týdenní dřinu.
Talentovaní hokejbalisté kategorie U13 končí svoji týdenní dřinu. (autor: Mládežnický hokejbal )

Camp talentované mládeže míří do finiše. Opět jsem se posunul, je přesvědčen Jiří Rod

Datum: 03. 08. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Nadaní hokejbalisté mladší kategorie hráčů do 13 let mají za sebou předposlední den letního tréninkového tábora v Litomyšli. Hráči podstoupili náročnými tréninkovými jednotkami, v jejichž rámci využili nespočet zajímavých pomůcek a na konci pátečního dne si užili i nemalou legraci, kdy se těšili z turnaje minihokejbalu a večer se vrhli na předem secvičená zábavná představení. Následně přišlo na řadu vyhlášení tomboly, v níž byl jako hlavní cena umístěn oficiální reprezentační dres. Následuje sobotní dopolední program, po němž se hokejbalisté z různých koutů republiky vydají směr domů.

Předposlední den na kempu v Litomyšli přinesl dvoufázovou přípravu v útrobách zimního stadionu a došlo i dvě kondiční tréninkové jednotky. „Na kondičce jsme měli trochu vydýchací způsob tréninků a na hřišti mě to dost bavilo, ale musím přiznat, že mi určitá cvičení moc nešla,“ přiznává Jiří Rod. „Byl jsem totiž přeřazen z mladší do starší skupiny a na druhém tréninku kondice jsme dělali zábavnou jógu,“ pokračuje v popisu předposledního programu na CTM Jiří Rod z Kladna.

Druhý trénink na zimním stadionu v plné hokejbalové zbroji byl pro hráče dost náročný, avšak nesmírně přínosný, protože využili důležitou tréninkovou pomůcku, aby se ve své výkonnosti zase posunuli o několik kroků dál. „Druhý trénink na zimní stadionu jsme se zaměřovali na cvičení pro posilnění stehen a práci s hokejkou zároveň na bosu a na úplný závěr dne jsme odehráli turnaj v minihokejbalu, který byl moc super,“ prozrazuje s velkou radostí v hlase talentovaný hokejbalista kladenského ALPIQU.

Všem svým kamarádům z hokejbalu bych kemp v Litomyšli stoprocentně doporučil


Jiří Rod si svými poctivými výkony a precizním provedením cvičeních na předchozích trénincích vysloužil přeřazení z mladší do starší skupiny. „Moc mě to potěšilo, prakticky celý kemp jsem si to přál,“ nezastírá technicky zdatný šikula, jenž oplývá skvělým přehledem v práci s hokejkou a balónkem. A co říkal na zajímavou tréninkovou pomůcku v podobě „půlkruhu“ bosu? „Na trénincích v Kladně někdy bosu používáme a je to sice náročné, ale pro hokejbal určitě dobré,“ nepochybuje Jiří Rod.

Po vyčerpávajícím programu na sportovištích města Litomyšl přišel zasloužený odpočinek, večeře a zábavné scénky v režii samotných aktérů na Campu talentované mládeže. Hráči si po pokojích nacvičili vtipné scénky, za něž byli hodnoceni a odměňování mohutným potleskem. „Taková představení mě moc baví, ale z deseti procent trpím trémou, která ale brzy opadne. Užil jsem si to moc, vystupování před lidmi mi nedělá problémy,“ překvapuje svoji profesionální odpovědí nadaný hráč ze středních Čech Jiří Rod.

Camp talentované mládeže v Litomyšli pro mladší skupiny hráčů kategorie U13 se chýlí ke konci a všichni pevně věříme, že si hráči odvezou zpátky domů a do svých klubů spoustu cenných zkušeností. „Všem svým kamarádům a spoluhráčům z hokejbalu bych kemp v Litomyšli stoprocentně doporučil. Myslím si, že mě hodně posílil v driblinku s míčkem, ve střelbě hlavně z bekhendu. Už jsem na kempu počtvrté a neustále mi to dává více a více zkušeností,“ upozorňuje Rod.  

Fotogalerie:

CTM – 03.08.2018 

Partneři českého hokejbalu