Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Filip Lux vlevo si tréninky na hřišti užíval, technika mu rozhodně není cizí.
Filip Lux vlevo si tréninky na hřišti užíval, technika mu rozhodně není cizí. (autor: Mládežnický hokejbal.)

Camp v Litomyšli mě obohatil o mnoho nových poznatků, těší Filipa Luxe

Datum: 05. 08. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Na konci července se do Litomyšle sjela početná skupina nadaných hokejbalistů kategorie do 19 let, v níž nechyběl ani obránce letohradských jelenů Filip Lux. Ten si v minulém ročníku CCM Extraligy připsal v 15 letech premiéru mezi muži v nejvyšší soutěži a na CTM se rozhodl vyrazit zdokonalit své dovednosti a zlepšit rezervy. „Nejvíce mě bavily tréninky na hřišti, byly sice náročné, ale pestré,“ upozorňuje šestnáctiletý talent, jehož snem je juniorský šampionát v Kanadě!

Na přelomu července a srpna se uskutečnil pětidenní Camp talentované mládeže starší kategorie hráčů do 19 let. Tréninky pod vedením zkušených trenérů daly hráčům jistě mnoho nových poznatků. „Vzpomínat na camp budu určitě rád, bylo super být tam s těmi lidmi a zároveň si každý den zahrát hokejbal. Trenéři nám vždycky navíc dávali různé rady, což určitě obohatilo moje zkušenosti,“ nepochybuje talentovaný obránce z Letohradu Filip Lux.

V Litomyšli se hráči setkali s tvrdou dřinou zdokonalující jejich vývoj, ale i se spoustou zábavy. Tréninkové dávky byly však alfou a omegou celého campu. „Tréninky na hřišti mě hodně bavily, i přesto, že byly často náročné, tak mě ale dost obohacovaly a byly prostě a jednoduše super,“ prozrazuje s nadšením ve tváři Lux. „Musím přiznat, že mi úplně nešel kruhový trénink s hokejkami,“ culí se bleskově rychlý agilní hokejbalista.

Na campu v Litomyšli jsem byl již podruhé a už se těším na příští!

Na letním tréninkovém táboru v Litomyšli se prezentovali se svými tréninkovými jednotkami i trenéři mládežnických národních týmů. Byly jejich tréninky náročné a na co především zaměřené? „Nemyslím si, že by tréninky s reprezentačními trenéry byly úplně oproti těm ostatním náročnější a odlišnější. Zaměřené byly určitě na koncovku a dovednosti jednotlivce,“ nastiňuje Filip Lux, jenž patří pro nadcházející juniorské mistrovství světa v Kanadě mezi adepty na dres reprezentační osmnáctky.

Jednotlivým hokejbalistům, kteří se mílovými kroky blíží seniorské úrovni, muselo na campu jistě dojít, na čem ve svém sportovním vývoji musí nejvíce zapracovat a v čem naopak vynikají. Jak na tom asi byl letohradský Lux? „Myslím si, že spíš než zjistil na čem pracovat, tak jsem si to jen potvrdil,“ praví upřímně nedávný extraligový mistr s mladším dorostem jelenů.

Litomyšl nabízela hráčům pestré a leckdy speciální tréninky. „Většina tréninků na hřišti se obsahem lišila těm klubovým,“ prozrazuje Lux. „Samozřejmě jsem se zase z tréninků naučil něco nového a nabyl nových zkušeností v mnoha ohledech,“ říká s potěšením v hlase Filip Lux. „Na campu v Litomyšli jsem byl již podruhé a už se dost těším na příští!“ hlásí.

Mladší dorost není výzvou, v Poličce bych se mohl posunout dál

Filip Lux zažil v minulém ročníku CCM Extraligy premiéru mezi muži v nejvyšší soutěži za Letohrad v pouhých 15 letech! Nakonec naskočil do šesti duelů a podílel se například v první obranné dvojici na skalpu silného Kladna. Všechny tyto zkušenosti by mu tak mohly pomoci k nominaci na juniorský šampionát v Kanadě. „Je to můj velký sen. Byl bych opravdu šťastný, kdybych znovu dostal šanci si za muže zahrát extraligu a ukázat se reprezentačním trenérům,“ přeje si nyní „už“ šestnáctiletý technický hračička Filip Lux.

Letohradský klub mu vyřídil i střídavé starty do kádru prvoligového mistra z Poličky. Ve druhé nejvyšší soutěži může být právě na očích i reprezentačnímu trenérovi Martinu Davídkovi, jenž vede berounské Kelty. Byl i tohle důvod, proč pro střídavý start kývnul? „Upřímně tohle můj důvod úplně nebyl. Spíše pro mě není mladší dorost výzvou, a tak bych se chtěl posunout ještě dále, což by v Poličce byla ideální šance!“ zdůrazňuje ambiciózní hokejbalista z podhůří Orlických hor. 

Partneři českého hokejbalu