Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Vojtěch Moravec, bratr staršího Šimona (juniorský mistr světa 2018), patří mezi nejtalentovanější dorostence v republice!
Vojtěch Moravec, bratr staršího Šimona (juniorský mistr světa 2018), patří mezi nejtalentovanější dorostence v republice! (autor: Jana Nekolová)

Celou sezonu dřeme na titul a doufám, že se to povede, hlásí Vojtěch Moravec

Datum: 20. 05. 2019
Autor: Roland Baxa, Filip Červinka
Sdílej přes:

Hráč, který táhne dorostenecký celek pardubických Autosklářů k titulu. Plejer, který dokázal bodovat i v extralize juniorů a mužů! To je talentovaný forvard Vojtěch Moravec z Pardubic, jenž svými výkony poutá pozornost trenérů vyšších kategorií, ale taky pozornost reprezentačních koučů. Tento talent českého hokejbalu na sobě pracuje každým dnem, ať už individuálně v posilovně nebo na hřišti. „Chci se probojovat na mistrovství světa do Švýcarska,“ nezastírá Moravec, který disponuje nejvyšším počtem kanadských bodů napříč oběma divizemi Extraligy dorostu!

Nejdůležitější je tým! Těší nás přímý postup na finálový turnaj


Teprve v srpnu mu bude 17 let. Na svůj mladý věk je nesmírně vyspělým hráčem, který si ve 4 zápasech okusil i nejvyšší mužskou soutěž. V dresu Autosklářů si navíc připsal první dva kanadské body za dvě asistence. Pravidelně pak naskakuje i za extraligové juniory útočící na zlatý hattrick. Tu největší prioritu má ale jeho věková kategorie. Mezi dorostenci si v letošní sezoně připsal už 68 kanadských bodů za 42 branek a 26 asistencí během 20 odehraných zápasů. „Mohlo by to být určitě ještě o něco lepší, ale spokojenost tam je,“ zamýšlí se velmi skromně nad svými výkony Moravec. „Nejvíce důležité je, že jsme první v tabulce a máme jistý finálový turnaj,“ upozorňuje však.

Jak už bylo zmiňováno, tak se Vojtěch Moravec kromě dorostenecké extraligy také objevuje v zápasech jak juniorské, tak seniorské extraligy. Mezi juniory odehrál za celou sezonu včetně play off 6 duelů, v nichž posbíral shodný počet bodů. Mezi dorosteneckou extraligou a juniorskou či dokonce i mužskou nejvyšší soutěží musí být ale enormní rozdíly. „Hlavní rozdíl je samozřejmě rychlost. Máte na vše o hodně méně času a méně prostoru oproti dorostu,“ vypočítává hlavní rozdílové atributy.

Pro juniorské mistrovství světa udělám vše


Dorostenci pardubických Autosklářů okupují po 26 odehraných zápasech v desetičlenné divizi Východ 1. místo. Pardubice vyhrály 24 duelů, v jednom padly po prodloužení a poprvé v sezoně ztratily všechny body minulý víkend s Letohradem, který je udolal na své půdě 3:2. Autoskláři se ale i tak pyšní nejvíce body ze všech 20 celků hrajících Extraligu dorostu. Hlavní cílem tak musí být jednoznačně titul! „Naší prioritou je rozhodně vyhrát titul. Dřeme na to celou sezonu a doufám, že se nám to povede,“ pevně věří Vojtěch Moravec.

Motivací každého hráče je určitě reprezentace. Moravec spadá do kategorie U18, tudíž bojuje o účast na dalším juniorském mistrovství světa, jež se uskuteční na začátku července v roce 2020 v malebném švýcarském městečku Visp. „Chtěl bych se příští rok probojovat do Švýcarska na mistrovství světa juniorů,“ má jasno pardubický ostrostřelec. „Konkurence bude obrovská, ale udělám vše pro to, abych se tam dostal,“ slibuje Vojtěch Moravec.

Volný čas vyplňuji regenerací a jinými sporty


Ti nejlepší hokejbalisté zařazují do své činnosti kromě tréninků na hřišti i individuální jednotky. Jak asi vypadá tréninkový týden nejproduktivnějšího hráče v dorostenecké extralize? „V pondělí, středu a pátek máme tréninky s týmem na hřišti. A individuální trénink mám v úterý a ve čtvrtek, kdy se snažím nejvíce cvičit se svojí váhou, především na hrazdě. O víkendu pak mám zápasy,“ nechává Moravec nakouknout pod pokličku svého nabitého týdne.

Hokejbal se stává čím dál více oblíbeným sportem s většími nároky na přípravu. Mnoho plejerů v mnoha klubech prakticky přistupuje k našemu sportu s vůlí a tréninkovými dávkami profesionálních sportovců. Na volný čas ale rozhodně čas zbývat musí. „Volný čas trávím většinou regenerací, cvičením nebo nějakým jiným sportem,“ prozrazuje nezdolný dříč a aktivní mladík, jenž v budoucnu může patřit mezi největší hokejbalové persony nejen v České republice. Nesmí ale polevit!

Partneři českého hokejbalu