Lukáš Novotný se na výhře proti Hostivaři podílel třemi brankami!
Lukáš Novotný se na výhře proti Hostivaři podílel třemi brankami! (autor: Ondřej Novotný)

Cenné vítězství dorostenců Svítkova. A teď na to navázat, přeje si střelec Novotný

Datum: 04. 04. 2018
Autor: Ondřej Novotný

Extraliga mladšího dorostu v neděli, tedy prvním dubnovým dnem, vstoupila do třetí části základní části své letošní sezony. Bylo to tak trochu i duelem v pardubickém Svítkově, kde se domácí celek postavil Hostivaři, která přijížděla v roli jasných favoritů. Východočeši však předvedli skvělý výkon a i díky hattricku Lukáše Novotného se nakonec radovali domácí. „Věřili jsme, ale nečekali, že by se nám to mohlo povést,“ měl po zápase radost šťastný autor třech tref.

Pomohl rychlý sled branek na přelomu prvních dvou třetin

Úvod celého zápasu se povedl jednoznačně lépe domácím, protože už ve třetí minutě přidával druhou branku Svítkova a svoji první do sítě Hostivaře Lukáše Novotný a rázem to tak bylo v rukou Východočechů. „Tým táhnul za jeden provaz, šlo vidět, že jsme moc chtěli vyhrát, takže jsme moc rádi, že se nám to skutečně povedlo. Pomohli nám ale také hráči z vyšších soutěží, třeba Vojta Novotný nebo Radek Adámek,“ říkal po utkání Lukáš Novotný, jenž se v průběhu dalších minut také hodně podepsal pod vývoj konečného výsledku.

Přitom Hostivař cestovala do Pardubic v roli favorita, narazil na sebe totiž druhý celek, jenž dotírá na další tým z Pardubic, Autosklo, a druhý od konce, tedy Svítkov. Při zápase se však karty otočily a po první třetině se šlo do kabin za stavu 3:1, protože se domácím na snížení Pražanů ještě do první sirény podařilo odpovědět. „Určitě to byla důležitá branka, dodala nám klid na hokejky do dalšího pokračování,“ kvitoval Novotný.

A pak to začalo. Svítkov nejprve do tříbrankového vedení posílal právě Lukáš Novotný a už v devatenácté minutě to bylo 5:1! „Vyhecovali jsme se, chtěli jsme uspět, ale i na hostech byla jejich kvalita hodně vidět. Hlavně ke konci zápasu, kdy nám rozhodně nechtěli dát nic zadarmo,“ měl jasno autor letošních sedmnácti kanadských bodů, ve kterých hraje roli i nedělní zápas, protože ve třetí části přidal i třetí branku a završil tak hattrick. „Jsem moc spokojený, věřili jsme, ale nečekali, že by se nám to mohlo povést, abychom Hostivař porazili. A moje tři branky? Kluci v lajně mi moc pomohli,“ usmíval se po vítězství 7:3.

Svítkov měl stále o co hrát

A tak se Svítkov dokázal dotáhnout na celek Keltů, kteří mají před Východočechy už jenom jeden bod náskoku. Pardubice sice s patnácti body zůstávají v sedmičlenné skupině A šestí, pátí Kelti 2008 mají ale na svém kontě tedy šestnáct bodů a tento malý bodový rozestup tak slibuje ještě napínavý souboj mezi těmito celky, možná až do konce základní části. „Pokusíme se v dalších zápasech navázat na výkon proti Hostivaři. Zároveň tedy nasbírat co nejvíce bodů a třeba se ještě posunout v tabulce,“ uzavírá po cenné výhře Lukáš Novotný z mladších dorostenců Svítkova.

---------

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Hostivař 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. M. Bláha (Dlouhý), 3. L. Novotný, 13. Birta, 18. L. Novotný (Kubát, Procházka), 19. Rakovský (M. Bláha), 43. L. Novotný (V. Novotný), 45. V. Novotný (Dudík) - 9. Vaniš (Bůžek), 30. Bůžek (Vaniš), 41. Kucharčík (Vaniš).