Autosklo vytěžilo o víkendu dvě těsné výhry.
Autosklo vytěžilo o víkendu dvě těsné výhry. (autor: Pavel Foršt)

Čtyři čistá konta, takový byl další víkend v Extralize staršího dorostu

Datum: 14. 03. 2018
Autor: Anna Kuželová

Extraliga staršího dorostu měla na programu svá utkání všechny tři dny. Celkem se odehrálo devět zápasů, ve kterých byly v pěti případech úspěšnější domácí celky. Nejvyšší vítězství vytěžila Plzeň, která své klání ovládla 12:0. Čisté konto udržely další tři týmy, Dobřany, Kladno a Písek. Vyrovnané zápasy odehrálo Autosklo, které v obou případech zvítězilo o jediný gól, a i díky tomu má na vedoucí Plzeň stále těsnou dvoubodovou ztrátu.

Dobřany udržely čisté konto

Už v pátek se proti sobě postavily týmy Dobřan a Chomutova. Favoritem utkání na základě postavení v tabulce byli domácí, kteří svoji úlohu potvrdili. Chomutovští prohrávali po první třetině 2:0 a stejný výsledek platil také po druhé patnáctiminutovce. Pak ale Dobřany vstřelily další tři branky, a vyhrály tak 5:0.

Chomutovu se nepodařilo skórovat ani v sobotu

Vedoucí Plzeň přivítala na svém hřišti předposlední Nové Strašecí, které k ničemu nepustila. Podařilo se jí udržet čisté konto a sama přidala dvanáct branek. „Dalo by se říci, že šlo o pohodové utkání, kde dostali především prostor hráči, kteří toho na jaře zatím moc neodehráli. Celý zápas šlo víceméně o dobývání soupeřovy branky a o tom, kolik proměníme brankových příležitostí,“ zhodnotil utkání trenér Plzně Tomáš Semera.

Dalším týmem, který udržel nulu, je Kladno, jež se utkalo se Stříbrem. Po první třetině byl sice výsledek ještě těsný 1:0, ale následně se domácí hráči rozstříleli a zvítězili 9:0. Jihlava hostila Karvinou, která o své výhře rozhodla hlavně ve druhé třetině, v níž vstřelila tři branky. Jihlava jí tak nakonec podlehla 2:7.

Těsný výsledek přinesl duel mezi Autosklem a Českou Třebovou. Pardubický celek vyhrál 5:4, ale o výsledek se musel ve třetí třetině bát, protože hosté se v ní teprve pořádně rozehráli. V závěrečné patnáctiminutovce vstřelili všechny své branky. „Máme za sebou poněkud černý víkend. I když jsme získali 6 bodů, s hrou nemůžeme být spokojeni. V sobotu se Česká Třebová prezentovala chodícím hokejbalem a my jsme se bohužel přizpůsobili. Po ospalém výkonu jsme se dostali do pětibrankového vedení a vše vypadalo, že povinné 3 body zůstanou doma. Pět minut před koncem si kluci byli tak jistí výsledkem, že se úplně vykašlali na bránění a Třebová toho využila čtyřmi slepenými góly. Nepamatuji si, že by se tým dokázal takto vypnout. Jak říkám, ostudný výkon,“ nebyl i přes výhru spokojený trenér Autoskla Jiří Doležal.

Severočeský trip začínali Švantláci v Chomutově u posledního týmu tabulky a chtěli hned od úvodní buly ukázat, kdo bude pánem na hřišti, a to se jim dařilo.  Hned ve druhé minutě otevřel skóre Čadil, za necelou minutu přidal další gól Šimůnek a bylo jasné, kdo bude diktovat tempo utkání. První třetina skončila 5:0. Obraz hry se neměnil ani po změně stran, hosté se jen předháněli v tom, kdo zahodí větší šanci, i tak přidali v této časti tři branky. Do poslední třetiny vstoupili hosté s přáním dát soupeři deset gólu, ale to se jim nepodařilo, a tak zápas skončil 0:9.

Týmy Písku a Autoskla úspěšné i podruhé

Autosklo si připsalo jednobrankové vítězství i v neděli, kdy porazilo Karvinou 2:1. „V neděli v Karviné jsme již hráli o něco lépe, avšak stále to nebylo ono. Domácí srdnatě bojovali a po nepotrestaném faulu se dostali do přečíslení dva na jednoho, které zkušeně využili. Dalo nám velkou práci otočit zápas v náš prospěch. Čeká nás teď spousta práce. V defenzivní činnosti jsme propadali jako na začátku sezony a útok byl v obou zápasech komplikovaný a málo nebezpečný. Musíme si přiznat, že oba zápasy jsme vyhráli se štěstím,“ byl si vědom Jiří Doležal.

V souboji pražských celků byla úspěšnější Hostivař, která se utkala na svém hřišti s Kovem. V každé třetině vstřelila po dvou brankách, Kovo dalo naopak celkově pouze dva góly, a podlehlo tak svému soupeři 2:6.

V neděli čekal Písek těžší oříšek, a to přímý soused v tabulce ústecká Elba DDM. Od úvodní buly nenechávali domácí nikoho na pochybách, že chtějí, aby body zůstaly doma, ale naráželi na konsolidovanou obranu hostí v čele s Čapkem. Hosté hrozili spíše střelami z dálky, ale tím moc domácího Landta neohrozili. V jedenácté minutě přišlo zbytečné vyloučení Rychlíka, a když už se zdálo, že hosté oslabení přečkají, prošla brankovištěm vysoká nahrávka Stupky a Škurla ze vzduchu poslal míček za Čapkova záda. Domácím narostla tímto gólem křídla a začínali v zápase dominovat, ale i zbytečný faul na druhé straně ve čtyřiadvacáté minutě je v rozletu zabrzdil. V pětadvacáté minutě našel Malecha zpoza branky naběhnutého Rychlíka, který střelou mezi betony domácího brankáře srovnal.

Domácí se těžko dostávali do tempa, na hřišti přibylo potyček a tím pádem i vyloučených, což domácí rozhodilo a nemohli se dostat do pohody. Dvě minuty před koncem využil Malecha zaváhání obránců na modré čáře. Proběhl mezi nimi a bekhendovým blafákem se nemýlil. Hosté si pozornou obranou již nenechali cenné vítězství vzít a o své výhře rozhodli gólem do prázdné branky. „V sobotu to byl zápas na jednou branku o vítězi rozhodla první třetina pak se již zápas jen dohrával. V neděli to bylo jiný kafe. Hráči hráli velmi obětavě, bylo jedno, kdo padne do střely, bojovali a odměnou jim je vítězství. Domácí ve druhé části vypadli z tempa a toho se nám i se štěstím podařilo využít, máme velmi cenné tři body,“ mohl být spokojený písecký Vít Čapek.

Výsledky:

Pátek 9.3.2018:

TJ Snack Dobřany vs. HSÚ Wolves Chomutov 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Sobota 10.3.2018:

HSÚ Wolves Chomutov vs. HC ŠD Písek 0:9 (0:5, 0:3, 0:1)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 5:4 (2:0, 1:0, 2:4)
SK Jihlava vs. HbK Karviná 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
HBC ALPIQ Kladno vs. HC Buldoci Stříbro 9:0 (1:0, 5:0, 3:0)
HBC Plzeň vs. HBC Nové Strašecí 12:0 (4:0, 3:0, 5:0)