Autosklo si poradilo s Hostivaří a patří mu první místo.
Autosklo si poradilo s Hostivaří a patří mu první místo. (autor: alfa-pripravka.rajce.idnes.cz)

Dobřany a Třinec se radují z první výhry v Extralize mladšího dorostu!

Datum: 11. 10. 2017
Autor: Anna Kuželová

Další víkend a další zápasy v podání mladších dorostenců. Největší počet zápasů odehrálo Ústí, které se představilo hned ve třech zápasech. Cenný skalp Hostivaře si připsalo Autosklo, které se díky výhře i nadále drží v čele tabulky. Svoji skupinu vede také Suchdol a Letohrad. Skupina C je však zatím vyrovnaná a první tři celky mají na svém kontě stejný počet bodů.

Skupina A – Autosklo ubránilo Čejku a z Prahy si přivezlo výhru

Nabitý víkend zažili mladší dorostenci Ústí nad Labem. V sobotu odehráli hned dvě utkání na hřišti Berouna a ani v jednom případě nebyli úspěšní. Prohráli 1:10 a 0:7, Kelti si tak v tabulce značně polepšili a vyhoupli se na třetí příčku. Ani nedělní utkání nevykouzlilo ústeckému týmu úsměv na tváři. Ve druhé třetině se proti Boleslavi sice dostal do vedení, poté se však ke slovu dostali hosté, kteří Elbu DDM k ničemu většímu nepustili a porazili ji 10:2. Trápení Severočechů tak trvá dál. „Z dnešního zápasu si odvážíme tři body a jsme za ně velice rádi. Většinu zápasu jsme měli více ze hry, ale jelikož jsme v první polovině zápasu laxně zahazovali jednu brankovou příležitost za druhou, tak jsme soupeře pustili do snadného vedení. Ve zbytku utkání jsme zpřesnili zakončení a utkání otočili ve svůj prospěch. Bohužel utkání dost ovlivnilo deštivé počasí, které se podepsalo na kvalitě hry obou mužstev, a tak je hlavně důležité, že všichni dohráli ve zdraví,“ zhodnotil utkání trenér Boleslavi Lukáš Nevosad.

Autosklo si vyšláplo na silnou Hostivař, kterou porazilo 4:3. „Již po skončení utkání s Kladnem, jsme se připravovali na zápas proti Hostivaři. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché klání a Hostivař proti nám nastoupí v plné síle, tedy i s Honzou Čejkou. Od úvodního buly bylo na soupeři znát, že je zdravě namotivován a jejich aktivita byla ve třicáté vteřině odměněna gólem. O dvě střídání později pro nás bylo ještě hůře. Nabuzený Honza Čejka vlétl do souboje s naším kapitánem Nikolasem Langrem a po likvidačním úderu kolenem na koleno, pro Nikiho zápas skončil. K našemu překvapení rozhodčí zákrok netrestali (i trenér Hostivaře potvrdil, že se jednalo o jasný faul). Následně jsme nuceně promixovali sestavu a srovnali se soupeřem krok,“ popisuje kouč Autosklářů Michal Šimek.

„Na konci první třetiny svítil na tabuli stav 2:2. V druhé části se pokračovalo v silovém, ale kombinačním hokejbalu. Nejlépe by celé utkání popsalo heslo „každý chvilku, tahal pilku“. I proto byl po druhé periodě stav vyrovnán 3:3. Do třetí části jsme vstoupili s tím, že si odvezeme všechny body domů. Nadále však pokračovalo velmi vyrovnané utkání. Pět minut před koncem se na nás usmálo štěstí, když se nám podařilo vstřelit branku na 4:3. Závěr utkání jsme odehráli z taktického hlediska bezchybně a nedovolili jsme Hostivaři vyrovnat stav utkání. V zápasu jsme vsadili na osobní stráž Honzy Čejky, které se chopil Martin Janeček. Svoji úlohu splnil na 110 % a ofenzivního borce soupeře ubránil. Celému týmu patří obrovské díky za bojovný výkon,“ byl s výkonem spokojený trenér Autoskla Michal Šimek.

Svítkovští hráči nedokázali najít recept na to, jak překonat kladenského brankáře. Oproti tomu vstřelil ALPIQ v každé třetině po jednom gólu a po konci utkání se mohl radovat z výhry 3:0.

Skupina B – Suchdol stále drží první místo

Kert Park se představil na vlastním hřišti proti Českým Budějovicím. Povedl se mu dobrý nástup do zápasu, kdy se dostal do dvoubrankového vedení. Do konce utkání přidal ještě dalších šest branek, a Pedagog tak jasně porazil 8:3. „Po slušném výkonu z minulého kola jsme si asi mysleli, že to půjde samo. Ale než jsme se rozkoukali, bylo to 2:0. Dvakrát jsme stačili snížit soupeřův náskok, ale pokaždé jsme hned v krátké době inkasovali laciné góly. Nevycházelo nám nic, co jsme si před zápasem řekli, ani gólman Tomášek, který v minulém zápase vychytal nájezdy, neměl svůj den,“ řekl zklamaně po utkání trenér Budějovic Vratislav Malecha.

Dobřany si vybojovaly první letošní výhru. Na svém hřišti dokázaly porazit KOVO 7:2, a na rozdíl od soupeře se můžou radovat z prvních bodů za vítězství. V dalším utkání se proti sobě postavily celky z horních pater tabulky. Do Plzně zavítal Suchdol, kterému se utkání podařilo, vybojoval plný počet bodů, a i nadále se drží v čele tabulky. „Suchdol jsem před sezonou považoval za největšího favorita skupiny a dnes to potvrdil. Měli jsme dobrý start a dostali jsme se i po zásluze do vedení. O tom, že jsme na body nedosáhli, rozhodla především druhá třetina. Ztratili jsme ten správný herní rytmus a soupeř, s několika výraznými osobnostmi, trestal naše zaváhání. Od půlky třetí třetiny jsme se opět dostali do vyšší kvality hry a v závěru chybělo málo, abychom skóre ještě srovnali,“ mrzela po zápase plzeňského trenéra Josefa Kadaněho těsná prohra.

Skupina C – V souboji o první místo úspěšnější Letohrad

Čelo tabulky skupiny C je velmi vyrovnané, hned tři družiny mají na svém kontě devět bodů a dělí je tak pouze rozdílné skóre. Dva první týmy se spolu utkaly o vedoucí příčku. Malenovice přivítaly Letohrad a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Jako první šly do vedení Malenovice, Letohrad však dvěma brankami otočil skóre ve svůj prospěch. Domácí dokázali velmi rychle vyrovnat, ale další branky vstřelili už jen hosté, kteří vyhráli 4:2 a dostali se díky tomu na první příčku.

Podle konečného výsledku si jasné vítězství zapsali hráči Kyjova, kteří si poradili se Svitavami 4:0. Když se však podíváme na střely, tak o pět více jich měl domácí celek, který však nedokázal překonat hostujícího brankáře, jenž si připsal na své konto nulu. První výhru slaví Třinec, který jasně přestřílel celek Brna. Po výhře 4:2 si tak připsal do tabulky první body a odlepil se ode dna tabulky!