Ústečtí si na svém hřišti poradili s Prachaticemi 7:2.
Ústečtí si na svém hřišti poradili s Prachaticemi 7:2. (autor: Tomáš Laibl)

Dorostenci Autoskla a Kladna nadělili svým soupeřům deset branek

Datum: 28. 11. 2018
Autor: Anna Kuželová

Také dorostenci mají za sebou předposlední hrací víkend podzimní části. Probíhají boje o každý bod a hráči ukazují, že myšlenkami ještě v zimní přestávce nejsou. Svoji sílu ukázalo pardubické Autosklo a Kladno, oba dva týmy vstřelily svým soupeřům deset branek. Kelti se zastavili o jeden gól níže a jejich řádění odnesl Suchdol, který následně ve stejný den dostal ještě nálož od ALPIQU. Nejvyrovnanější zápas odehrál Kyjov s Heřmanovým Městcem, kde o vítězi rozhodlo až prodloužení.

Divize západ

Pouze týmy Rakovníku a Plzně odehrály vyrovnané utkání

Hned dvě utkání v jeden den odehrálo Kladno a Suchdol nad Lužnicí. Druhý jmenovaný se nejprve představil v Berouně, kde na svého soupeře nestačil 9:2. „Zápas se vyvedl. Kromě druhé třetiny, kdy jsme vypadli z herní pohody. Ale splnili jsme si náš cíl pro tento zápas. Zisk tří bodů a velký počet vstřelených gólů. Proto hodnotím zápas celkem pozitivně a těšíme se na příští nedělní zápas proti Plzni, který ukončí podzimní část sezony,” upozornil trenér Keltů Miroslav Fortuník.

ALPIQ naopak svoje první utkání odehrál proti Hostivaři, která přicestovala ke svému soupeři plná sil a porazila ho 1:7 z pohledu domácí družiny. „Utkání jsme začali nezodpovědně a několikrát nás musel podržet náš brankář. Bylo důležité, že první góly v utkání jsme vstřelili my a uklidnili se. Od stavu 3:1 jsme již soupeři nedali šanci,“ byl si vědom kouč pražského celku Jiří Vaniš.

V půl třetí odpoledne se už týmy střetly spolu a náladu po prohraném utkání si spravilo Kladno. Tentokrát to bylo ono, kdo vstřelil velké množství branek. Po první třetině sice vedli jednobrankovým rozdílem hosté, pak však otěže zápasu přebrali domácí a během půl hodiny dali svému soupeři devět branek.

Rakovník hostil lídra tabulky a překvapivě to byl on, kdo šel jako první do vedení. Plzeň však dvěma brankami otočila skóre a odvezla si těsnou výhru 1:2. „Vstup do zápasu byl solidní. Při hře v plném počtu hráčů to byl vyrovnaný zápas, protože Rakovník má kvalitu, kterou prokázal už u nás. Po velké chybě v naší přesilové hře se soupeř dostal do vedení. Hráči byli trpěliví, postupně pracovali a zápas otočili,“ mohl nakonec být spokojený lodivod Plzně Michal Edl.

Jako tabulkově horší tým vstupovala do utkání také Elba DDM, která však dokázala proti pátým Prachaticím vybojovat všechny tři body. Branky si rozdělila rovnoměrně do všech částí hry, Prachatice dokázaly skórovat pouze dvakrát, když se v obou případech prosadil Jiří Štěpánek. Ústí však vstřelilo gólů hned sedm a svému soupeři vrátilo zářijovou porážku.

Výsledky:

SK Kelti 2008
vs. SK Suchdol nad Lužnicí 9:2 (3:0, 3:2, 3:0)
HBC ALPIQ Kladno vs. HBC Hostivař 1:7 (0:1, 0:1, 1:5)
HBC Rakovník vs. HBC Plzeň 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Prachatice 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
HBC ALPIQ Kladno vs. SK Suchdol nad Lužnicí 10:2 (1:2, 4:0, 5:0)

Divize východ

Kyjov na první výhru těsně nedosáhl

Vysokou výhru si připsaly Malenovice, které se stále nacházejí na čtvrtém místě tabulky, ale na třetí Letohrad mají velkou ztrátu. Tentokrát si poradily, díky velmi dobré druhé třetině, s Třincem 7:1. „Zápas nám vyšel, dali jsme rychlé góly a soupeř jediné co dělal, tak tvrdě a někdy až zákeřně dohrával souboje a čím více jsme skóre navyšovali, tím nebezpečnější zápas pro nás byl. Naštěstí to nakonec všichni zvládli relativně zdraví. Soupeře jsme přejeli rozdílem třídy,“ těšilo trenéra Malenovic Adama Kovaříka.

První letošní bod do tabulky si připsal Kyjov, který dotáhl ve druhé třetině dvoubrankovou ztrátu a soupeře z Heřmanova Městce už k ničemu dalšímu nepustil. To však platilo pouze v základní hrací době. Ježci byli opět úspěšnější v prodloužení, ve kterém slavili výhru 3:2. Druhé místo v tabulce drží Svítkov, který tentokrát porazil Porubu 4:2, ale o vítězství musel zabojovat až v závěrečné části, v níž si třemi góly vystřelil tři body.

Jasnou výhru naopak slavilo Autosklo, které si šlo za vítězstvím už od první třetiny, ve které vstřelilo pět branek. Brno se sice nevzdávalo, dvěma brankami vysokou prohru 2:10 odvrátit nedokázalo. V Letohradu padaly branky v první a poslední části. V obou třetinách se trefily oba dva týmy, ale domácím se dařilo přeci jen více. Pět přesných zásahů do branky Svitav znamenalo tři body do tabulky.