Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Autosklo svého soupeře vůbec nešetřilo.
Autosklo svého soupeře vůbec nešetřilo. (autor: Jana Nekolová)

Dorostenci Berouna přejeli domácí Plzeň! Pardubické týmy opět úřadovaly

Datum: 06. 12. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Přírodní podmínky pustily v západní divizi Extraligy dorostu do hry pouze dva týmy místo původních osmi. Ve východní divizi se muselo zrušit jen utkání mezi Letohradem a Brnem. Jediný zápas odehraný v Plzni však přinesl zajímavý výsledek, kdy se radoval Beroun. Ve druhé skupině se nejlépe dařilo pardubickému Autosklu, které vstřelilo patnáct branek. O čtyři méně pak vsítil Svítkov.

Divize Západ

Kelti si připsali cenný skalp Plzně


Beroun si na závěr podzimní části připsal cennou výhru, když porazil první Plzeň na její půdě 5:2. „Zápas nám nevyšel tak, jak jsme si představovali. První dvě branky Berouna jsme mu připravili na zlatém podnosu a celý zápas dotahovali. Měli jsme pasáže, kdy jsme soupeře zatlačili, bohužel z tlaku vždy přišel gól soupeře (nedáš/dostaneš). Myslím, že Beroun si odvezl všechny body zaslouženě,“ sportovně přiznal trenér Plzně Michal Edl.

„Poslední utkání v Plzni nám vyšlo dle představ. První pětka vedená kapitánem Márou Krbcem se postarala o všechny naše góly. Ostatní plnili, co jsme od nich očekávali. Napadání hráčů, jejich přebírání a důsledná obrana. Trpělivou hrou jsme si vytvářeli šance a dovedli utkání k vítěznému konci. Chci pochválit celé mužstvo za dobrou přípravu na utkání a už se těšíme na jarní boje,” je už teď natěšený na pokračování soutěže kouč Keltů Martin Davídek.

Výsledky:


HBC Plzeň vs. SK Kelti 2008 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Divize Východ

Čisté konto pro Porubu, Ježci zaskočili Malenovice


Malenovice vstupovaly do utkání jako tabulkový favorit, ale svoji roli potvrdit nedokázaly. Domácí Ježci vstřelili po třech brankách v první a třetí třetině, soupeři dovolili skórovat pouze jednou a zvítězili zaslouženě 6:1. „K zápasu nemám moc co dodat, udělali jsme chybu v obuvi a od začátku bylo jasné, že nemáme na klouzavém povrchu šanci. Domácí svou výhodu bravurně využili, předvedli týmový výkon a zaslouženě vyhráli. Podzim jsme tak nezakončili podle představ, ale naděje umírá poslední a na jaře budeme ještě bojovat, co to půjde,“ říká odhodlaně malenovický kouč Adam Kovařík.

Kyjov neslavil vítězství ani v posledním utkání podzimu, na své půdě hostil Porubu, proti které se mu nepodařilo prosadit. Soupeř naopak mířil do černého osmkrát. Přes deset gólů se dostaly hned dva celky. Svítkov vletěl na Svitavy, které musely jedenáctkrát lovit míček ze své sítě. V závěru vstřelily alespoň branku útěchy. Ještě o čtyři góly více vstřelilo Autosklo, které svůj brankostroj nastartovalo už v osmnácté vteřině. Z hattricku se radovali tři hráči, Vojtěch Moravec se zastavil až na pětce.

Výsledky:


Ježci Heřmanův Městec
vs. HBC Malenovice 6:1 (3:1, 0:0, 3:0
HBK Kyjov vs. TJ Sokol Poruba 0:8 (0:2, 0:4, 0:2)
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. TJ Sršni Svitavy 11:1 (2:0, 5:0, 4:1)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Enviform Třinec 15:1 (7:0, 4:1, 4:0)

Partneři českého hokejbalu