Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kladno porazilo Beroun na jeho půdě těsně 2:1.
Kladno porazilo Beroun na jeho půdě těsně 2:1. (autor: Archiv: skkelti.cz)

Dorostenci Malenovic si zastříleli, Hostivař zažila vítězný návrat

Datum: 15. 11. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Jediným výsledkově vyrovnaným zápasem v dalším kole Extraligy dorostu byl duel mezi Berounem a Kladnem, který skončil rozdílem jediné branky. Zbytek utkání vyzněl jasně ve prospěch vítězných týmů. Ve východní divizi hned čtyři týmy udržely čisté konto. Nejvíce branek vstřelily Malenovice, které se zastavily na desítce, o gól méně pak dalo pražské KOVO.

Divize Západ

Kladno se díky těsné výhře přiblížilo Berounu


První domácí porážku zaznamenalo Ústí nad Labem, které nestačilo na Plzeň. Plzeňští si tak se svým soupeřem v letošním ročníku poradili i podruhé a zvítězili 3:1. „Vstup do zápasu nám po dlouhé cestě vyšel na výbornou, bohužel po tom jsme se úplně odmlčeli. Až do inkasované branky nehráli, jen jsme se účastnili zápasu. Po inkasované brance jsme se opět nakopli a zápas vyhráli. Budeme pracovat na tom, abychom takové výpadky neměli. Na ose týmu je vidět, že jí to není lhostejné,“ upozornil plzeňský trenér Michal Edl.

Po dvou týdnech se představila také Hostivař, která vybojovala tři body, a i nadále se drží na čele tabulky. Rakovníku dovolila skórovat pouze v první třetině a porazila ho 4:1. „Jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli tak, jak jsme ho zvládli. Hráli jsme s velkou chutí a disciplinovaně, což bylo v nervózním utkání rozhodně potřeba. Celé mužstvo zaslouží pochvalu,“ vzkázal svým svěřencům Jiří Vaniš. Na plný bodový zisk dosáhlo po dvou porážkách také KOVO, které hostilo Suchdol nad Lužnicí. Do utkání výborně vstoupilo, protože už po první třetině vedlo 4:0, postupně přidalo další góly a celkově zvítězilo 9:4.

Těsnou prohru zaznamenal Beroun, který se střetl s Kladnem. ALPIQ rozhodl o svojí výhře v první patnáctiminutovce, kdy zaznamenal své dva přesné zásahy. Berounští se ještě snažili v závěru s utkáním něco udělat, ale na vyrovnání to nestačilo a soupeři podlehli 1:2. „Do utkání s Kladenskými jsme, na rozdíl od jiných zápasů, nevstoupili dobře. Nedostatečný důraz v osobních soubojích zapříčinil, že jsme hned v úvodu zápasu prohrávali o dvě branky. Největším problémem však stále zůstává přechod středního pásma, který je z mého pohledu ve většině případů opravdu tragický. Malou uklidňující náplast nám nalepil v posledních vteřinách Matěj Taufer po proměněném trestném střílení, jinak byla naše hra směrem dopředu tentokrát naprosto bezzubá,” byl zklamaný nehrající brankář Berouna Jakub Günther

Výsledky:


Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Plzeň 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
HBC Rakovník vs. HBC Hostivař 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
TJ KOVO Praha vs. SK Suchdol nad Lužnicí 9:4 (4:0, 3:2, 2:2)
SK Kelti 2008 vs. HBC ALPIQ Kladno 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Divize Východ

Pět utkání, čtyři nuly, Poruba potrápila Autosklo


Ve východní divizi se opět po týdnu představily všechny týmy, ale ve čtyřech zápasech se trefoval pouze jeden celek. Výjimku tvořilo utkání mezi Kyjovem a Letohradem, kde se prosadily obě strany. Kyjov však jedinou svoji branku vstřelil v úvodní části, což na vítězství nestačilo. Letohrad své zásahy rozložil rovnoměrně, a celkové skóre nakonec bylo 1:4.

Ze tří bodů se radoval druhý Svítkov, který hostil v rámci pikantního východočeského derby Heřmanův Městec. Třemi brankami ve druhé třetině dal jasně najevo, kdo je v utkání favoritem. Hosté si odvezli porážku 4:0. Ještě o gól více vstřelil Třinec, který zajížděl na hřiště Brna. Domácím navíc nedovolil skórovat a domů se vracel s dobrou náladou.

Až ve třetí třetině rozhodlo o svých třech bodech Autosklo, které nakonec porazilo Porubu 2:0. „K těžkému utkání s ostravskou Porubou odcestovala oslabená sestava. Od počátku zápasu jsme byli mírně aktivnějším týmem. Velké problémy nám dělal rychlý přístup domácích a neposedný míček, který hráčům na asfaltu opravdu „nelepil“. Naši smůlu v zakončení prolomil po sedmi vteřinách třetí třetiny Martin Kubíček. Přibližně v půlce třetí části přišla naše dvě zbytečná vyloučení a soupeř dostal možnost početní převahy 5 proti 3 trvající necelou minutu. Domácí nic moc nevymysleli a když jsme hráli již ve čtyřech, přišlo potrestání z hole Martina Kubíčka. Utkání jsme pak zkušeně dohráli. Musím pochválit torzo, které vycestovalo do Ostravy za přístup a bojovnost,“ smekl před svými svěřenci pomyslný klobouk trenér Michal Šimek.

Nejvyšší vítězství pak slavily Malenovice, které nedovolily Svitavám skórovat a porazily je 10:0. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale vysoká výhra se nerodila vůbec jednoduše, soupeř od začátku dobře bránil. Dali jsme dva góly v první části, ale soupeř neskládal zbraně a my museli dál trpělivě čekat na své šance a od konce druhé třetiny jsme už utkání ovládali. Konečně se nám povedlo zase zvítězit a zápas jsme si užili,“ mohl být nakonec spokojený lodivod Malenovic Adam Kovařík.

Výsledky:


HBC Malenovice
vs. TJ Sršni Svitavy 10:0 (2:0, 3:0, 5:0)
HBK Bulldogs Brno vs. HBC Enviform Třinec 0:5 (0:2, 0:2, 0:2)
TJ Sokol Poruba vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. Ježci Heřmanův Městec 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
HBK Kyjov vs. SK Hokejbal Letohrad 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Partneři českého hokejbalu