Plzeňští starší dorostenci se proti Písku místy dost natrápili, i tak ale potvrdili roli favoritů. (autor: Tereza Štípková)

Dorostenci Plzně překvapení nepřipustili a udolali statečně vzdorující Písek

Datum: 06. 05. 2018
Autor: Filip Červinka

Vítěz základní části Extraligy staršího dorostu v podobě Plzně, vstupoval do čtvrtfinálové série play off proti Písku v roli jasného favorita. Jihočeský soubor však plzeňské mečouny hned v prvním duelu překvapil v jejich krytém svatostánku a po vítězství 3:1 se překvapivě ujal vedení v sérii. Mečouni se ale vzepřeli a ve druhém i třetím klání své oponenty z Písku jasně přestříleli. Ve čtvrtém duelu se svěřenci Víta Čapka natahovali po vítězství a vyrovnání série, Plzeň je ale nakonec o gól udolala a míří si za svým cílem, a to je jednoznačně titul.

1. zápas: HBC Plzeň vs. HC ŠD Písek 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

2. zápas: HBC Plzeňvs. HC ŠD Písek 8:2 (4:0, 2:0, 2:2)

3. zápas: HC ŠD Písek vs. HBC Plzeň 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Za stavu 1:1 nastoupili písečtí dorostenci proti favoritovi soutěže s odhodláním ještě více potrápit Mečouny. A také úvod utkání tomu odpovídal, jelikož se domácí bez respektu pustili do soupeře, jenž měl na začátku utkání problémy s disciplínou a tím nabídl domácím několik přesilových her. Ty ale jihočeský soubor nedokázal využít, a tak platilo nedáš dostaneš, kdy si v čase 10:08 po vhazování ve svém pásmu domácí špatně rozebrali své hráče a před Čapkem se ocitl osamocený Vobruba s Hurtem, který nabídnutou příležitostí nepohrdl - 0:1. Domácími tato branka hodně otřásla a dá se říci, že do konce utkání se již nevzpamatovali. V prostřední části hosté přidali ještě tři branky a určili ráz utkání. Poslední třetina se odehrála jen z povinnosti, hosté ještě uzavřeli konečný stav zápasu na 0:5 po zakončení Lokajíčka.

4. zápas: HC ŠD Písek vs. HBC Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Hosté měli mečbol na postup do semifinále a chtěli ho využít. Podle toho také vypadal jejich vstup do utkání. Plzeňští dominovali zejména v pohybu bez míčku, kdy jejich náběhy domácí jen s vypětím všech sil zachytávali. Hra se odehrávala více v domácím obraném pásmu a domácí hrozili jen z náhodných protiútoků, a když se zdálo, že první třetina skončí bez branek, prosadil se na brankovišti Votípka - 0:1. Ve druhé části se začalo na hřišti přiostřovat a trestné lavice se plnily. V čase 20:52 byl vyloučen Rychlík na 2+2 minuty za hru vysokou holí, a když už se zdálo, že domácí přesilovou hru ubrání, tak šest sekund před jejím koncem zvýšil skóre dorážkou Vobruba - 0:2.

Do poslední třetiny vstoupili domácí hráči Písku s vědomím, že už není na co čekat a musí přidat, pokud si nechtějí ukončit sezonu, ale velkou překážkou jim byla nepřesná muška a nedůraz na brankovišti. Pokud ve druhé třetině bylo hodně vyloučených, tak v poslední třetině jich bylo ještě více, přibylo malých i velkých šarvátek, a tak se hra rozdrobila a více se vylučovalo než hrálo. V čase 42:33 vykřesal šanci jihočeskému souboru Pechlát svojí brankou na 1:2, ale ani následnou přesilovkou umocněnou odvoláním Čapka z branky ke kýženému vyrovnání nevedlo, a tak do semifinále postoupila favorizovaná Plzeň.

Dobré pasáže na takového soupeře jako je Plzeň nestačí

Písek se však nemá rozhodně za co stydět. Narazil na něj nejlepší dorostenecký tým současnosti a Jihočeši ho dost potrápili. „Čekal nás ve čtvrtfinále nejtěžší možný soupeř. V prvním utkání, jsme domácí zaskočili, a pak již nikoliv. Nedokázali jsme navázat na první zápas, měli jsme spíše dobré pasáže ve zbývajících zápasech než abychom to odehráli jako celek, a to na soupeře nestačilo. Je kvalitativně někde jinde než jsme my,“ přiznává hlavní kouč píseckých starších dorostenců Vít Čapek st.

Mečouni z Plzně se natrápili především v prvním a ve čtvrtém utkání, kdy se Písek prezentoval dobrou hrou podpořenou o výtečné výkony gólmana Čapka. „I přesto si myslím, že jsme je potrápili. Hráčům je potřeba poděkovat nejen za tuto sérii, ale i za celou sezonu,“ vysekává svým svěřencům poklonu Vít Čapek st. „Je potřeba pogratulovat i soupeři k postupu a popřát mu hodně štěstí v dalších bojích,“ dodává lodivod jihočeské družiny.