Matěj Votípka v bílém dresu na buly vystřelil Plzni postup do semifinále hattrickem! (autor: Tereza Štípková.)

Dorostenci Plzně zvládli 5. rozhodující duel s Pískem a míří do semifinále!

Datum: 14. 05. 2018
Autor: Filip Červinka

Na týden muselo být oproti původním předpokladům pozastaveno play off Extraligy staršího dorostu, protože se naprosto suverénní vítězové základní části nejvyšší dorostenecké soutěže provinili ve čtvrtfinále proti Písku nasazením hráčů, kteří byli v trestu z předchozích duelů. Nakonec bylo ale kontumováno pouze jedno utkání ve prospěch písecké družiny (psali jsme ZDE) a za stavu 2:2 na zápasy se tak šlo do pátého rozhodujícího klání. V kryté plzeňské hale se odehrála jednoznačná partie ve prospěch favorizovaných Západočechů, jenž museli zažívat pořádně krušné období.

Starší dorost plzeňských mečounů musel během play off řešit velikou nepříjemnost, v Písku nasadil hráče v trestu a kvůli tomu týmu hrozil i konec sezony. Situace nakonec dopadla kontumací třetího duelu a v sobotu musel být sehrán pátý zápas. Jeho úvod se nesl v absolutní režii domácího celku, který se už ve 4. minutě radoval z dvougólového vedení po brankách Ulče a Vobruby. Do konce úvodní patnáctiminutovky už ale žádný další gól nepadl a Písek byl stále ve hře.

Začala prostřední část a Plzeň se opět chopila otěží zápasu, o čemž i svědčí konečné zúčtování střeleckých pokusů za utkání. Nejaktivnějším střelcem byl ve druhé periodě Matěj Votípka, který během čtyř minut dvakrát rozvlnil síť za gólmanem Čapkema mečouní se rázem těšili ze čtyřbrankového vedení. Závěrečná třetina pak přinesla další dva góly v režii plzeňských hráčů. Votípka dosáhl na hattricka mečouni tak oslavili postup mezi čtyři nejlepší dorostenecké týmy. V semifinále narazí na Hostivař, která po základní části obsadila 4. místo.

5. rozhodující zápas čtvrtfinále:

HBC Plzeň vs. HC ŠD Písek 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Ulč T. (Drož), 4. Vobruba (Drož), 18. Votípka (Majer, Vobruba), 22. Votípka (Vobruba, Majer), 33. Votípka, 38. Drož (Hurt).
Střely: 26:14, vyloučení: 5:4, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 1:0, diváků: 46, rozhodčí: Pleško, Ptáček.

Konečný stav série:
3:2.

Průběh série: 1:3, 8:2, 0:5 k., 2:1, 6:0.

HBC Plzeň: Hrubý - Ulč D., Ulč T., Kovářík, Štípek, Šilhán, Jirka - Vobruba, Majer, Votípka, Hurt, Drož, Bočan, Salfický, Svoboda, Rosič.

HC ŠD Písek: Čapek - Sýkora, Janoušek, Hokr, Procházka, Tampier, Novotný - Rychlík, Daněk, Jiří, Duchoň, Neruda, Malecha, Sládek, Pechlát, Šuhaj, Štěpánek, Čadil.

Utkání zhodnotil hlavní trenér Plzně, Tomáš Semera: „Výkonem jsme dali zapomenout na tu patálii z Písku. Byla to pro nás velká facka.