Jindřichův Hradec potrápil vedoucí Hostivař. (autor: hbc-hostivar.rajce.idnes.cz)

Extraliga dorostu: Autosklo poprvé prohrálo, pořadí na čele neměnné

Datum: 24. 10. 2018
Autor: Anna Kuželová

Další víkend Extraligy dorostu přinesl dvě čistá konta. Týmy Plzně a Svítkova ukázaly, že jsou právem na čele tabulky, svým soupeřům daly deset, respektive třináct branek. Nejvyrovnanější utkání přineslo naopak střetnutí Letohradu s pardubickým Autosklem. Oba týmy bojují o čelo tabulky a už dopředu bylo jasné, že se dá očekávat vyrovnaný duel. Šťastnější byl nakonec Letohrad, který zvítězil v prodloužení.

Divize Západ

Plzeň svému soupeři načepovala desítku

Na své první body do tabulky čeká Jindřichův Hradec, kterému se do cesty postavila první Hostivař. Dvě třetiny byli domácí vyrovnaným soupeřem, takže rozhodla druhá patnáctiminutovka, ve kterém se pražský celek trefil čtyřikrát do černého, a hlavně díky tomu zvítězil 6:3. Vyrovnaný zápas proběhl mezi Prachaticemi a Rakovníkem. Domácí tým se dostal ve druhé třetině do dvoubrankového vedení, které mu nakonec k vítězství stačilo. Rakovník sice v závěru ještě zahrozil, ale prohru 2:1 už odvrátit nedokázal.

Ze tří bodů se radoval také Beroun, který nedovolil KOVU skórovat. Berounským Keltům se podařilo udržet čisté konto, a díky vítězství 2:0 se nacházejí na třetím místě tabulky. „Z mého pohledu jsme byli po celý zápas jasně lepším týmem. Jen to chtělo větší klid v zakončení, abychom navýšili skóre. V obranné fázi jsme hráli výtečně, za to je potřeba hráče pochválit,“ mohl být spokojený kouč Keltů Miroslav Fortuník.

Hned desetkrát se prosadili hráči Plzně, kteří nezaváhali a jasně si poradili se Suchdolem. „Zápas jsme zvládli velice dobře. Velice dobře proto, že jsme si na můj vkus hráli, a to jsem hráčům vytknul. Kaňkou jsou dva obdržené góly, které byly zbytečné a lajdácké. V dobrém světle se ukázali hráči starších žáků, které doplnila Míša Radová. Tento útok hrál jednoduše a účelně. Od druhé třetiny jsem se zápas snažil pojmout jako trénink určitých věcí, které bychom měli do zápasu promítnout. Pozitivní také bylo, že v zápase hráli všichni tři brankáři, jelikož Jakub Šlechta nastoupil v útoku,“ upozornil trenér Plzně Michal Edl.

Výsledky:

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec vs. HBC Hostivař 3:6 (2:1, 0:4, 1:1)
TJ KOVO Praha vs. SK Kelti 2008 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
HBC Prachatice vs. HBC Rakovník 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
HBC Plzeň vs. SK Suchdol nad Lužnicí 10:2 (4:0, 2:0, 4:2)

Divize Východ

Svítkov potvrdil roli lídra tabulky

Malenovice čekala během víkendu hned dvě utkání. V sobotu mohli být hráči spokojení, protože si poradili s Kyjovem 6:1. „Neměli jsme úplně dobrý pohyb a přizpůsobili jsme se hře soupeře, nakonec jsme si však v odpočinkovém tempu došli pro výhru o pět branek, ale soupeř kladl především první dvě třetiny tuhý odpor,“ byl si vědom lodivod Malenovic Adam Kovařík. Nedělní zápas byl pro Malenovice úplně jiný, se Svítkovem prohrály 13:2. „Nepovedlo se nám snad vůbec nic a Svítkov nás sfoukl jako svíčku. Možná snad druhá třetina byla dobrá, ale jinak to byla bída a utrpení. Soupeř zaslouženě vyhrál rozdílem několika tříd,“ ví trenér Malenovic.

Jasné vítězství slavila Poruba, která porazila Brno 7:0. Ještě o branku více vstřelil Třinec, který uštědřil Kyjovu druhou prohru víkendu. Třinečtí hokejbalisté zvítězili na půdě svého oponenta 8:2. Souboj tabulkových sousedů vyzněl lépe pro Svitavy, které našly recept na Heřmanův Městec. Ten se snažil dohnat ztrátu ve třetí třetině, ale prohru 2:4 už odvrátit nedokázal.

Velmi těsnou porážku zaznamenalo Autosklo, které se představilo ve východočeském derby v Letohradu. Domácí dokázali zvítězit až v prodloužení 4:3. „Do Letohradu jsme odjížděli s vědomím, že nás čeká tuhý boj na asfaltu, čemuž jsme chtěli přizpůsobit hru. Chtěli jsme se hodně tlačit do zakončení a hrát zodpovědně dozadu, což se nám většinu zápasu dařilo. V první třetině jsme se také dostali do vedení. Bohužel jsme zaspali začátek druhé třetiny, a to nás stálo vedení. Zbytek zápasu jsme už pouze dotahovali ztrátu. Bylo vidět, že hráči nejsou na tuto situaci zvyklí, a tak jsme chvíli hledali ztracené sebevědomí. V závěru zápasu se nám podařilo vyrovnat a dotáhnout tedy zápas do prodloužení, ve kterém byl nakonec šťastnější soupeř. S bodem můžeme být spokojení. Navíc mě velmi těší předvedený výkon, od kterého se můžeme odrazit do dalšího zápasu. Na závěr nezbývá soupeři než pogratulovat,“ vzkázal sportovně trenér Autoskla Jakub Třináctý.

Výsledky:

HBC Malenovice
vs. HBK Kyjov 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4:3 pp (1:2, 2:0, 0:1 – 1:0)
TJ Sokol Poruba vs. HBC Bulldogs Brno 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Malenovice 13:2 (5:0, 1:1, 7:1)
HBC Kyjov vs. HBC Enviform Třinec 2:8 (0:2, 1:3, 1:3)
Ježci Heřmanův Městec vs. TJ Sršni Svitavy 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)