Autosklo jasně ukázalo, kdo je v Pardubicích pánem. (autor: Štefan Havran)

Extraliga dorostu: Beroun se drží na vítězné vlně a už počtvrté neinkasoval

Datum: 01. 11. 2018
Autor: Anna Kuželová

Prázdninový víkend přinesl více zápasů v západní divizi, kde se nejlépe dařilo Plzni, která vstřelila pět branek, a navíc udržela čisté konto. Nejvyrovnanější utkání se naopak odehrálo mezi Kladnem a pražským KOVEM, kde domácí rozhodli o svém vítězství až na poslední chvíli. V divizi východ potvrdily svoje postavení v tabulce týmy Autoskla a Letohradu, které si poradily se svými soupeři 6:2, respektive 4:2.

Divize Západ

Ve všech případech slavily domácí celky

Hned čtyři dny podzimních prázdnin nabídly zápasy dorostenců. Už v pátek se proti sobě postavila Plzeň s Prachaticemi. Domácí dali jasně najevo svoji převahu a utkání vyhráli jasně 5:0. O den později se na půdě vedoucí Hostivaře představilo Ústí, které stále čeká na první venkovní výhru. Body si ale nepřipsalo ani tentokrát, protože domácím podlehlo 4:1. „Zápas pro nás nebyl vůbec jednoduchý. Sice jsme brzy vedli, ale soupeř se následně zkonsolidoval a pečlivou obranou nás nepouštěl do vyložených šancí. Jsme rádi, že máme další tři body, i díky našemu brankáři Marku Drahošovi, který si odbyl úspěšnou premiéru v dorostenecké kategorii,“ vyzdvihl výkon gólmana trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

„Utkání bylo z naší strany špatně odehrané, Hostivař nás přehrála kvůli našim častým chybám v obraně. Musím však říct, že byly pasáže, kdy jsme přehrávali i my ji, ale bohužel jsme toho nevyužili,“ neskrýval zklamání obránce hostů Jáchym Hrdlička.

Nejtěsnější výsledek přineslo měření sil Kladna a KOVA. Hosté se sice dostali v prostřední třetině do dvoubrankového vedení, ale ALPIQu stačilo tři minuty před koncem čtyřicet sekund, aby si vynutil prodloužení. To o vítězi nerozhodlo a v samostatných stříleních byli nakonec úspěšnější domácí, přesněji řečeno Nicolas de Fin, který zkompletoval hattrick a rozhodl o dvou bodech pro svůj tým. Plný počet bodů putoval do Suchdola, kde se střetly poslední dva týmy. Jindřichův Hradech se prosadil až ve třetí třetině, naproti domu domácí si postupnými krůčky došli pro vítězství 4:1.

Čisté konto se podařilo udržet berounským hráčům, kteří neinkasovali již čtvrtý zápas v řadě! S Rakovníkem si tentokrát poradili 3:0. „Jsme rádi za tři body. Oproti minulému zápasu jsme zase o kousíček zlepšili naši hru. Branek v závěru mohlo být i víc. Kluci bojovali a vítězství je zasloužené a důležité. Teď v týdnu dobře potrénujeme a marodi se snad uzdraví. Chceme dobře zvládnout listopadové zápasy,“ upozorňuje trenér Kletů Miroslav Fortuník.

Své druhé utkání odehrálo v úterý Ústí i Kladno. Elba DDM si zpravila chuť, když nastoupila na soupeře hned v první třetině, ve které vstřelila tři branky. Hosté zkraje třetí patnáctiminutovky snížili, když rychle překvapili střídajícího brankáře, více branek se jim však vsítit nepodařilo. Po konci utkání tak na tabuli svítilo konečné skóre 5:1.

Výsledky:

HBC Plzeň
vs. HBC Prachatice 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HBC Hostivař vs. Elba DDM Ústí nad Labem 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HBC APLIQ Kladno vs. TJ KOVO Praha 3:2 ss (0:0, 0:2, 2:0 – 0:0)
SK Kelti 2008 vs. HBC Rakovník 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC ALPIQ Kladno 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Divize Východ

Hálek rozhodl hattrickem pardubické derby

Obrovskou chuť předvedly Svitavy, které se představily na brněnském hřišti. Čtrnáct branek rozložily souměrně mezi všechny třetiny, to se povedlo také Brnu, které však vstřelilo v každé části pouze jednu a prohrálo 3:14. Postavení v tabulce se podařilo potvrdil Letohradu, který hostil Heřmanův Městec. Hosté se snažili ještě v závěru zabojovat, ale Jeleni je k žádné větší akci nepustili a zaslouženě zvítězili 4:2. Pouze o branku více vstřelila Poruba, která porazila Třinec. Ten se sice dostal dvakrát do vedení, ale ani v jednom případě ho nedokázal udržet a svému soupeři podlehl 3:4.

Z Pardubického derby vyšlo jako vítěz Autosklo, které se po výhře 6:2 drží na čele tabulky. „Po těžkém utkání s Letohradem nás čekal další silný soupeř v podobě Svítkova. Kluci a holky byli z počátku zápasu hodně svázaní/nervózní a čekali, co soupeř vymyslí. To se nám vymstilo a soupeř se po našem zaváhání v obranném pásmu dostal do vedení. Gól nás paradoxně nakopl. Naše zvýšená aktivita přinesla úspěch v podobě dvou branek, díky kterým jsme se dostali do vedení. Když už jsme vyhlíželi konec první třetiny, přišla naše druhá chyba v zápase. Po špatném přebrání hráčů se Svítkovu podařilo vyrovnat. Do druhé části jsme vstoupili opět aktivně. Hráli jsme kombinační, pohledný hokejbal, plný pohybu, a i díky dalším gólům Míry Hálka, se dostali do vedení 4:2. Do poslední třetiny jsme hráče nabádali, aby se soustředili na obrannou činnost a nenechali se rozhodit. To všichni plnili do posledního puntíku. Celý tým si šel za svým cílem a tím byly tři body v tomto utkání. To se nám povedlo a dvěma brankami v poslední části se dostali do vedení 6:2, které už hráči nepustili. Musím smeknout před výkonem celého týmu, kdy v naší sestavě nebyl nikdo, kdo by vynechal jediný souboj, sprint, střídání… Závěrem musím pochválit i rozhodčí, kteří drželi otěže zápasu pevně v rukách. Veškeré náznaky a provokace byly odchyceny v prvopočátku a díky jejich přístupu se konec zápasu nezvrhl v nesmyslnou řež,“ byl spokojený trenér Autoskla Michal Šimek.

Výsledky:

HBC Bulldogs Brno vs. TJ Sršni Svitavy 3:14 (1:4, 1:4, 1:6)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC JTEKT Svétkov Stars Pardubice 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
SK Hokejbal Letohrad vs. Ježci Heřmanův Městec 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
HBC Enviform Třinec vs. TJ Sokol Poruba 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)