Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Beroun si připsal během víkendu hned dvě vítězství.
Beroun si připsal během víkendu hned dvě vítězství. (autor: Adéla Zavadilová)

Extraliga dorostu přinesla jasné výsledky, Beroun se o víkendu radoval hned dvakrát!

Datum: 18. 10. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Dorostenci odehráli v rámci dvou skupin dvanáct zápasů, které přinesly většinou jasné výsledky. Hned pět celků nedovolilo svému soupeři skórovat, a Berounu se to podařilo dokonce dvakrát. Nejvyšší vítězství si připsalo Brno, pro které to byla první výhra v sezoně. Naopak nejvyrovnanější utkání odehrály Malenovice s Letohradem, kdy se hosté radovali až v prodloužení.

Divize Západ

Berounští za celý víkend neinkasovali


V sobotu se odehrálo jediné utkání, ve kterém se proti sobě postavily celky Berouna a Prachatic. Úspěšnější byli domácí, kteří zvítězili 3:0. „Zápas proti Prachaticím byl bojovný. Hned v první třetině se nám povedlo odskočit soupeři o dva góly a tím jsme se uklidnili. Ve druhé třetině jsme si pojistili vedení a zápas dovedli do vítězného konce. Bereme tři body a jsme za to rádi,“ řekl trenér Keltů Miroslav Fortuník. Ještě o dva góly více vstřelil Beroun v neděli proti Ústí a ani tentokrát neinkasoval. „V utkání proti Ústí nad Labem jsme byli jasně lepším týmem. Do zápasu jsme vstoupili aktivní hrou v útočném pásmu, kde jsme odehráli většinu času. Soupeř se dostával do šancí velmi sporadicky. V tomto utkání si občas naši hráči vzpomněli na systémové věci, které po nich požadujeme, ale nejsou ještě plně zautomatizovány,“ mohl být částečně spokojený Fortuník.

Dva zápasy v jeden den odehrálo Kladno proti Jindřichovu Hradci. V obou případech byli spokojenější domácí, kteří v rozmezí čtyř hodin získali šest bodů. První měření sil odehrál ALPIQ s čistým kontem a zvítězil 4:0. V tom druhém se střelecky prosadili také hosté, ale Kladno přidalo o branku více a konečné skóre bylo 5:1.

Další, v pořadí čtvrtá nula, svítila na tabuli v Rakovníku, kam zavítalo KOVO. Domácí hráči nenašli na pražského brankáře recept a zůstali bez vstřelené branky. Naproti tomu se soupeř trefil dvakrát a slavil svoji čtvrtou tříbodovou výhru. Hned deset branek padlo v Suchdolu nad Lužnicí, kde se představily Prachatice. Ty si spravily chuť po sobotní porážce a soupeři nasázely hned sedm branek. Po vyrovnané první třetině udeřili hosté, kteří ve druhé patnáctiminutovce vstřelili čtyři branky a rozhodli o svém vítězství 3:7.

Souboj prvních dvou celků proti sobě postavil Hostivař a Plzeň. Úspěšnější byli pražští hokejbalisté, kteří zvítězili 4:2. „Plzeň jsme od začátku zaskočili naší aktivní hrou. Podařilo se nám rychle odskočit na rozdíl dvou, respektive čtyř gólů a bylo po zápase. Třetinu a půl jsme hráli velice slušně, pak už se zápas spíše jen dohrával,“ přiznal trenér Hostivaře Jiří Vaniš. „Měli jsme špatný vstup do zápasu, i když jsem na to hráče připravoval. Ve druhé třetině jsme se o trochu zlepšili, ale soupeř nepolevil. Ve třetí třetině se nám podařilo snížit, ale na víc už nebylo. Soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil. Pozitivně hodnotím cíle druhé a třetí třetiny a proměněnou přesilovou hru,“ našel klady plzeňský lodivod Michal Edl.

Výsledky:


SK Kelti 2008
vs. HBC Prachatice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC Prachatice 3:7 (2:2, 1:4, 0:1)
HBC Rakovník vs. TJ KOVO Praha 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
HBC ALPIQ Kladno vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
HBC Hostivař vs. HBC Plzeň 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
SK Kelti 2008 vs. Elba DDM Ústí nad Labem 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
HBC ALPIQ Kladno vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Divize Východ

Brno slaví první výhru


Velmi vyrovnaný zápas proběhl mezi Malenovicemi a Letohradem, kde o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, v tom byli nakonec úspěšnější hosté, kteří si odvezli dvoubodovou výhru 3:4. „Odehrálo se velice pěkné a napínavé utkání. Možná i trošku proti předpokladům jsme sebrali Letohradu bod, a to hlavně díky tomu, že každý z hráčů nevypustil ani vteřinu zápasu. Měli jsme dobrý pohyb a soupeře jsme dostali několikrát pod tlak. V prodloužení jsme chybovali a bonusový bod získal soupeř, ale i s tím panuje u nás spokojenost,“ neskrýval nadšení Adam Kovařík.

Hned šest branek vstřelilo pardubické Autosklo, které navíc proti Heřmanově Městci udrželo čisté konto. „Nedělní utkání proti ježkům, nebylo z naší strany vůbec dobré. Hráči nepředvedli ani 50 % svých herních možností a zápasem jsme se spíše protrápili. Je to pro nás zdvižený ukazováček, že takto to dál nejde. Věřím, že k dalším zápasům všichni přistoupí mnohem zodpovědněji,“ nebyl i přes vítězství spokojený pardubický Michal Šimek.

Z nuly na svém kontě se mohla radovat také Poruba, která se představila na hřišti Svitav. O svém vítězství rozhodla už třemi brankami v první třetině, konečné skóre nakonec bylo 0:5 z pohledu domácího souboru. Ze své první výhry v sezoně se mohlo radovat Brno, které se střetlo s Kyjovem. Tomu vstřelilo hned osm branek a soupeře pustilo k přesnému zakončení pouze jednou. Neporazitelnost si naopak zatím drží Svítkov Stars, na které nenašel recept ani Třinec, který prohrál na svém hřišti 1:4.

Výsledky:


HBC Malenovice vs. SK Hokejbal Letohrad 3:4 p (0:1, 2:0, 1:2 – 0:1)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. Ježci Heřmanův Městec 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
HBK Bulldogs Brno vs. HBK Kyjov 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)
TJ Sršni Svitavy vs. TJ Sokol Poruba 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
HBC Enviform Třinec vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Partneři českého hokejbalu