Letohrad dal zapomenout na nepovedený vstup do sezóny a smetl Kyjov. (autor: David Kerschbaum)

Extraliga dorostu přinesla tři vyrovnaná utkání, která rozhodl pouze jeden gól

Datum: 19. 09. 2018
Autor: Anna Kuželová

Obě divize v Extralize Dorostu přinesly celkem deset utkání. Nejlépe se dařilo Třinci, který vstřelil patnáct branek. Tři týmy dokázaly udržet čistá konta, ale v případě Svítkova se jednalo o nejvyrovnanější utkání, protože pardubičtí hráči zvítězili pouze 1:0, kdy se jejich protivník v podobě heřmanoměsteckých Ježků prezentoval srdnatým bojovným výkonem. Kladno rozhodlo v utkání s Berounem o svém vítězství až v prodloužení a získalo tak dva body.

Divize Západ

Prachatice získaly v jednom dni šest bodů!

Už v sobotu nastoupila Elba DDM ke svému prvnímu letošnímu utkání na hřišti Plzně, kde tušila, že ji nečeká vůbec lehký zápas. Výsledek 6:0 mluví jasně ve prospěch plzeňských hráčů, ale Ústečtí byli často vyrovnaným soupeřem. „Oproti Jindřichově Hradci byl vstup do zápasu velice dobrý. Vedení 2:0 po první třetině nás uklidnilo. Druhá třetina mi přišla z naší strany nekvalitní, tak jsem klukům do té třetí stanovil týmový cíl, který splnili a za to jsem rád. Některé věci jsou pro kluky nové, a proto na nich budeme dále pracovat,“ přiblížil Michal Edl.

Hned v neděli čekal Severočechy další zápas, tentokrát na půdě Prachatic. Ani tentokrát se jim nezadařilo a z dvoudenního výjezdu nepřivezli žádné body. Po první třetině byl sice výsledek vyrovnaný 1:1, což platilo také po třiceti minutách, ale v závěru vstřelily Prachatice hned dva góly a za výhru 3:1 získaly tři body. Velmi rychle nastoupily také k dalšímu utkání, kdy se střetly s Jindřichovým Hradcem. Tentokrát vstřelily dvojnásobek branek, zvítězily 6:1 a po úspěšné neděli mají na svém kontu šest bodů.

Stejným výsledkem skončilo také utkání mezi Suchdolem a KOVEM, kdy se z vítězství radoval opět domácí celek. O branku méně vstřelila Hostivař, která však dokázala udržet proti Rakovníku čisté konto.„Dnes bychom potřebovali na vstřelení gólů alespoň házenkářské branky, a ještě k tomu prázdné. Ale i takové zápasy jsou a musíme kluky pochválit za trpělivost a neutuchající snahu dovést utkání do vítězného konce,“ zhodnotil zápas trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

Nejvyrovnanější výsledek tak přinesl duel Kladna s Berounem, který skončil až po prodloužení. V tom byl úspěšnější Alpiq, který zvítězil 3:2. „Těžký soupeř na začátek sezóny a vyrovnaný zápas z obou dvou stran! Sportovní štěstí se protentokrát přiklonilo na stranu domácích. Vzhledem k našim častým nepřesnostem a chybám máme v tréninku na čem pracovat, protože letos očekáváme hodně vyrovnané zápasy se všemi soupeři,“ řekl po utkání trenér Keltů Miroslav Fortuník.

Výsledky:

HBC Plzeň vs. Elba DDM Ústí nad Labem 6:1 (2:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
12. Banýr (Zíka, Sýkora), 15. Svoboda (Deja, Miksan), 19. Svoboda (Slabihoudek, Svoboda), 32. Pavlík (Deja, Svoboda), 32. Miksan (Banýr), 35. Banýr.

HBC Prachatice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
1. Stětina, 36. Fojtů (Fidler, Stěpánek), 37. Stětina (Mašek) – 2. Lahovský (Bečvář, Tůma).

HBC Prachatice vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)

SK Suchdol nad Lužnicí vs. TJ KOVO Praha 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

HBC Hostivař vs. HBC Rakovník 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
5. Vaniš D. (Šťastný), 41. Svoboda, 42. Kucharčík (Trávníček), 44. Kucharčík (Srp), 45. Šťastný (Hroch).

HBC ALPIQ Kladno vs. SK Kelti 2008 3:2 pr. (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)
25. de Fin (Drechsler), 36. de Fin (Gutwald, Fík), 50. Šimek (Rychlý) – 17. Suk (Krbec), 21. Krbec (Patzenhauer).

Divize Východ

Třinec se gólově rozparádil, Svítkov se natrápil s Ježky

O jednu branku lépe se dařilo Malenovicím, které jen těsně porazily Svitavy. I když střely jasně mluví ve prospěch domácích, hosté hlavně díky výborné druhé třetině dokázali se soupeřem udržet krok, nakonec však prohráli 5:4. „Byl to pro nás těžký zápas a já jsem rád, že jsme ho zvládli. Soupeř byl dobře připraven, a byť jsme první třetinu ovládli, tak od druhé periody to bylo naprosto vyrovnané. Hráči zápas odbojovali, a díky tomu jsme mohli 38 vteřin před koncem rozhodnout,“ mohl být po utkání spokojený kouč Malenovic Adam Kovařík.

Přes deset gólů se dostal Letohrad, jenž vyprovodil ze svého hřiště Kyjov, vítězstvím 12:3. Ještě více branek vstřelil Třinec, jehož řádění odneslo Brno. Už po první třetině vedl 6:0 a postupně se dostal až na patnáct branek. Brněnským se podařilo ještě v závěru alespoň zkorigovat výsledek na konečných 15:3. Naopak nejvyrovnanější utkání divize východ se odehrálo v Heřmanově Městci, kam zavítal Svítkov Stars. Hosté byli střelecky jasně lepší, ale proměnit se jim podařilo pouze jednu z celkových jednačtyřiceti střel, ta jim však nakonec k vítězství stačila.