Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Svítkov nedal Letohradu šanci a už po první třetině vedl 5:0.
Svítkov nedal Letohradu šanci a už po první třetině vedl 5:0. (autor: Štefan Havran)

Extraliga dorostu se rozjela naplno, Letohrad poražen po 34 zápasech!

Datum: 12. 09. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Od nové sezóny došlo k přejmenování soutěží a kategorie dorostu bude už tak pouze jedna. Ta je také nově rozdělena pouze do dvou skupin, a to do Divize Východ a Západ. Svoji soutěž rozehrálo během druhého zářijového víkendu šestnáct celků z celkových dvaceti, čtyři týmy tak na svůj start ještě čekají. Jasná vítězství přinesla východní skupina, ve které padlo velké množství branek. Nejlépe se ze všech družstev dařilo Autosklu, jež vstřelilo hned patnáct gólů.

Divize Západ

Nováček z Rakovníka porazil Kladno


V sobotu se v prvním utkání Divize Západ střetly celky Jindřichova Hradce a Plzně. Úspěšnější byli Plzeňští, kteří nezaváhali a zvítězili 7:2. „Vstup do zápasu jsme neměli podle mých představ. Asi to bylo způsobeno nedostatkem herní praxe. Přeci jen rozdíl mezi staršími žáky a dorostem je znát. Od druhé třetiny přišlo zlepšení, a pak už jsme jen zvyšovali náskok. Některé z gólových akcí byly pohledné. Čeká nás s týmem kus práce, ale věřím, že jsme jako celek správně nastaveni,“ je odhodlaný plzeňský trenér Michal Edl.

Pouze rozdílem jediné branky skončilo utkání mezi Rakovníkem a Kladnem, šťastnějším celkem byl domácí Rakovník, který tak vstoupil do Extraligy dorostu vítězně. První hrací víkend přinesl hned pražské derby, v němž na hřišti Kova nastoupila Hostivař, která zvítězila 4:1. „Do sezóny jsme chtěli vstoupit nejen vítězstvím, ale také dobrým výkonem. Obojí se nám povedlo, jsme spokojení. Na druhou stranu, sezóna bude dlouhá a nesmírně vyrovnaná, takže není čas na to, abychom usínali na vavřínech,“ je si vědom trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

Výsledky:

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec vs. HBC Plzeň 2:7 (1:1, 1:4, 0:2)
TJ KOVO Praha vs. HBC Hostivař 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
HBC Rakovník vs. HBC ALPIQ Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Divize Východ

Hned tři týmy pokořily deset branek


Velkou natěšenost do nového ročníku ukázaly hned tři celky. Svítkov Stars si poradil s Letohradem vysoko 10:3. „Do prvního zápasu jsme šli s jasným cílem vyhrát. Tento úkol jsme splnili hlavně v první třetině, kterou jsme ovládli 5:0. Po excelentní první části jsme bohužel na začátku té druhé polevili a soupeř začal hrozit, ale většinou mu stál v cestě brankář Šídlo, který kontroloval svůj výborný výkon po celý zápas. Kluci a holky se ale dokázali vzpamatovat a po vyhrocené třetí periodě, kdy se hra zbytečně kouskovala, jsme si po zásluze všechny body nechali doma ve Svítkově. Chválím celý tým hlavně za první třetinu a poděkování patří i fanouškům, kterých přišlo mnoho,“ byl spokojený trenér pardubického celku David Mlateček.

Poruba pokořila Malenovice, kterým vstřelila ještě o branku více. Svého soupeře vyprovodila domů vítězstvím 11:4. Nejvíce se však činilo Autosklo, které se představilo na hřišti Kyjova, kde udrželo premiérové čisté konto, a navíc vstřelilo patnáct branek. „První utkání nové sezóny odehrál tým dorostu v Kyjově. Soupeř proti nám postavil tým složený z žáků a žen. Od počátku zápasu, až do jeho konce, jsme hráli v obranném pásmu Kyjova. Srdnatě bránící domácí tým měl problém se dostat za půlící čáru, natož k ohrožení naší brány. Skoré se postupně navyšovalo, až na konečných 15:0. Pokud bych měl něco z utkání vyzdvihnout, tak přístup domácích hráčů a hráček. I přes velký herní rozdíl se snažili držet s našimi hráči krok. Při obdržené brance nikdo nikomu nic nevyčítal. Nezbývá než jim popřát hodně sil do dalších utkání,“ řekl závěrem sportovně Michal Šimek.

Naopak vyrovnané utkání odehrálo Brno s Heřmanovým Městcem. O branku lepší byl nakonec hostující celek, který zvítězil těsně 3:2. Vítězství si připsaly také Svitavy, jež narazily na Třinec. Góly na scénu přišly až po bezbrankové první třetině a celkově jich nakonec padlo devět. Svitavy zvítězily 6:3.

Výsledky:

HBC JTEKT Svítkov Stars Padubice vs. SK Hokejbal Letohrad 10:3 (5:0, 2:2, 3:1)
HBK Kyjov vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0:15 (0:2, 0:4, 0:9)
HbK Bulldogs Brno vs. Ježci Heřmanův Městec 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
TJ Sršni Svitavy vs. HBC Enviform Třinec 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)
TJ Sokol Poruba vs. HBC Malenovice 11:4 (5:1, 3:1, 3:2)

Partneři českého hokejbalu