Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Autosklo předvedlo v utkání s Kyjovem velkou střeleckou chuť.
Autosklo předvedlo v utkání s Kyjovem velkou střeleckou chuť. (autor: Jana Nekolová)

Extraliga dorostu: Týmy Autoskla a Plzně si pořádně zastřílely, derby ovládl Svítkov

Datum: 07. 11. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

První listopadový víkend přinesl v Extralize dorostu opět velkou dávku zápasů. Na druhé místo se v divizi východ vyhoupl Svítkov, který si dokázal poradit ve východočeském derby s Letohradem. Ve druhé divizi zůstává pořadí na čele nezměněné. Vyrovnané utkání odehrály Prachatice s Kelty a Třinec se Svitavami. Oba tyto zápasy skončily rozdílem jednoho gólu. Své přesně namířené zbraně ukázalo Autosklo, které se trefilo do černého hned dvanáctkrát!

Divize Západ

Matěj Deja pomohl hattrickem k vítězství Plzně


Jasnou převahu ukázali o víkendu plzeňští hokejbalisté, kteří se utkali s Jindřichovým Hradcem. Tomu od začátku jasně ukázali, kdo je na hřišti domácím týmem a v celkovém součtu ho porazili 10:1. „Zápas byl od začátku v našich rukou a postupně jsme navyšovali brankový účet. První polovina zápasu nebyla podle mých představ, byla to z naší strany individuální plácaná, ale po time-outu přišlo zlepšení a víra ve své schopnosti a schopnosti spoluhráčů. Hráči si musí uvědomit, že rozhodnutý zápas je nejlepším tréninkem na nácvik činností. Myslím, že se to ve třetí třetině povedlo, i když tomu napomohl unavený soupeř. Kaňkou je zbytečný trest 10 min. a obdržené branka,“ je si vědom trenér Plzně Michal Edl.

Vítězství mohli slavit také berounští hráči, kteří vyrazili na jih Čech do Prachatic. Utkání bylo velmi vyrovnané, šťastnější však byli nakonec hosté, kteří zvítězili těsně 4:3. „Utrpěli jsme vítězství, zaznělo v kabině po utkání a já se s tímto názorem musím plně ztotožnit. Dobře rozehrané utkání jsme si komplikovali zbytečnými fauly a již tradičními chybami v rozehrávce. Hned několikrát jsme soupeři naservírovali gólovou příležitost na stříbrném podnose. Zapracovat musíme bezpochyby také na důrazu v předbrankovém prostoru, ze kterého jsme inkasovali všechny tři branky. Jako pozitivum musím zmínit dobře sehranou přesilovou hru, která se nakonec stala klíčovým momentem utkání,“ upozornil brankář Keltů Jakub Günther.

Tři body do tabulky si připsal kladenský ALPIQ, který v souboji s Rakovníkem v rámci středočeského derby zvítězil 4:1. I když výsledek vypadá jasně, tak utkání bylo vyrovnané. Domácí rozhodli o svém vítězství až dvěma brankami v závěru. Rakovník se však prosadil pouze ve druhé patnáctiminutovce, což bylo na vítězství málo.

Výsledky:


HBC Plzeň
vs. TJ Olymp Jindřichův Hradec 10:1 (2:0, 3:0, 5:1)
HBC Prachatice vs. SK Kelti 2008 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
HBC ALPIQ Kladno vs. HBC Rakovník 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Divize Východ

Pardubické celky vládnou tabulce východní divize


Druhá divize nabídla v neděli hned pět utkání, ve kterých se představily všechny týmy. Nejlépe se dařilo Autosklu, které vyprovodilo Kyjov výsledkem 12:0, a i nadále se drží na čele tabulky. Svého soupeře převálcoval také Heřmanův Městec, který rozhodl o své výhře nad Brnem hlavně ve druhé třetině, v té totiž vstřelil čtyři branky a celkově zvítězil 8:1. Souboj o druhé místo tabulky ovládl Svítkov, který vybojoval tři body na hřišti Letohradu. Nejvyrovnanější průběh nabídl duel mezi Třincem a Svitavami. Konečný výsledek 4:3 nakonec hovoří ve prospěch domácích, kteří si ho vybojovali hlavně v první třetině.

Další souboj tabulkových sousedů ovládla Poruba, která porazila Malenovice 5:3. „Zápas se nám od první minuty dařil a byli jsme lepším týmem. Dokázali jsme si vypracovat dvoubrankové vedení, a hrálo se nám dobře. Bohužel jsme v oslabení své vedení ztratili a ve třetí třetině inkasovali čtvrtý gól, na který jsme už reagovat nedokázali. Soupeř utkání skvěle odbojoval, a byť dle mého názoru prohrál lepší tým, tak soupeři patří náležitě gratulace, protože zápas odehrál v sedmi lidech. My se musíme poučit, protože další taková ztráta už bude fatální,“ upozorňuje trenér Malenovic Adam Kovařík.

Výsledky:


Ježci Heřmanův Městec
vs. HBK Bulldogs Brno 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)
HBC Enviform Třinec vs. TJ Sršni Svitavy 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)
HBC Malenovice vs. TJ Sokol Poruba 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBK Kyjov 12:0 (6:0, 1:0, 5:0)
SK Hokejbal Letohrad vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Partneři českého hokejbalu