Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Pražské derby ovládl Kert Park.
Pražské derby ovládl Kert Park. (autor: Pavlína Šachová)

Extraliga juniorů: Dobřany si vyšláply na Hradec, Autosklo svého soupeře nešetřilo

Datum: 28. 11. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Předposlední hrací víkend podzimní části má za sebou také Extraliga juniorů, která nabídla pouze pět zápasů. Největší střeleckou chuť ukázalo pardubické Autosklo, které si připsalo hned dvanáct přesných zásahů. Své soupeře převálcovaly také týmy Letohradu a Kert Parku, které daly shodně sedm branek. Vyrovnaný výkon naopak předvedly celky Dobřan a Hradce Králové, u nichž muselo rozhodnout až prodloužení.

Vedoucí celky zvítězily stejným výsledkem


Pražské derby mezi KOVEM a Kert Parkem se odehrálo už v pátek 23.11. a hosté jasně ukázali svoji dominanci. Převahu předvedli hlavně v závěrečné patnáctiminutovce, kdy vstřelili čtyři branky a celkově zvítězili 7:0. „Na KOVU jsme se vrátili k poctivé hře. Tým hrál celých pětačtyřicet minut zodpovědně, plnili jsme si taktické pokyny a soupeře jsme jasně přehráli. Byl to Hokejbal a ten hrálo i KOVO,“ byl s výkonem svého týmu z Kert Parku spokojený Karel Manhart.

Stejný výsledkem skončilo také utkání mezi Novým Strašecím a Letohradem, kde také naplno bodovali hosté. „Proti Novému Strašecí jsme chtěli udržet třetí nulu v kolonce inkasovaných gólů za sebou, první třetinu byli ale lepší domácí, kteří využívali naší lehkovážnosti při zakládání útoků a ležérního přístupu všech hráčů. Díky bohu jsme ale proměnili jednu z mála šancí a soupeř si vylámal zuby na Davidu Manučarjanovi v brance,“ ocenil výkon muže s maskou trenér Letohradu Filip Červinka.

„Po důraznější domluvě jsme se napevno od druhé třetiny chopili otěží zápasu, tlačili se více do branky soupeře a z toho pramenily góly. Soupeř se ale ani na vteřinu nevzdal a musím před ním smeknout, hezky nás potrápil. Za tři body jsme nakonec nesmírně vděční a takový začátek utkání se nám proti týmům z horní poloviny tabulky příště nemusí vyplatit! Musíme na tom zapracovat. V derby s Pardubicemi na závěr podzimní části to bude jiný vítr,“ je si vědom lodivod jelenů Červinka.

Dvanáct přesných zásahů z holí Autoskla


Ještě vyšší vítězství si připsalo Autosklo, které na půdě České Třebové zvítězilo jasně 12:1. „Zápas připomínal hru kočky s myší. Dařilo se nám naprosto všechno. Na gólech se podepsali téměř všichni hráči, což nás těší. Soupeř statečně bojoval i za značně nepříznivého stavu, což mu je ke cti. Teď se již ale musíme připravit na dalšího "asfaltového" soupeře - vedoucí Letohrad. Doufám, že jsme se teď nevystříleli a že nějaké góly jsme si schovali i na poslední podzimní zápas,“ doufá kouč pardubického celku Jiří Doležal.

První tříbodovou výhru proti ústecké Elbě DDM zaznamenala Hostivař. Jedinou branku dokázalo Ústí vstřelit ve třetí třetině za stavu 0:4 a to bylo proti pražskému celku málo. Žádný další gól ani jeden z týmů už nepřidal a utkání skončilo 1:4.

Nejvyrovnanější utkání celého víkendu nabídl duel mezi Dobřany a Hradcem. I když se domácí dostali v první třetině do dvoubrankového vedení, žádnou další branku už nepřidali, naopak Hradec v závěru srovnal a vynutil si prodloužení, v tom už však byly opět úspěšnější Dobřany, které zvítězily 3:2. „Hráli jsme doma a po dlouhé době chtěli bodovat. Sice na to, abychom byli takhle kurážní, nejsme ideálně ročníkově poskládáni, ale jednou jsme do toho šli, tak proč to nezkusit. Lepší jsme byli pouze první třetinu. Pak už Hradec válcoval, leč stačil pouze dorovnat skóre z 2:0 na 2:2. V prodloužení si moji kluci urvali výhru a bodík navíc do naší kabiny. Za srdnatý výkon musím mladý tým pochválit, kluci to poctivě odmakali, plnili zodpovědně své úkoly a odměnou nám jsou tedy dva body. Nade vše vynikl výborný Michal Hrubý v naší brance,“ hýřil spokojeností trenér Václav Šlehofer.

Výsledky:


TJ KOVO Praha vs. HC Kert Park Praha 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)
TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:12 (1:4, 0:3, 0:5)
TJ Snack Dobřany vs. HBC Hradec Králové 1988 3:2 p (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)
Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Hostivař 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
HBC Nové Strašecí vs. SK Hokejbal Letohrad 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)

Partneři českého hokejbalu