Kert Park dohnal ztrátu a v prodloužení nakonec slavil.
Kert Park dohnal ztrátu a v prodloužení nakonec slavil. (autor: Pavlína Šachová)

Extraliga juniorů: Kert Park předvedl mocný obrat, hrály se dost vyrovnané zápasy

Datum: 31. 10. 2018
Autor: Anna Kuželová

Reprezentační pauza se o minulém svátečním víkendu netýkala nejvyšší mládežnické soutěže. Během studeného a propršeného víkendu, který navíc přinesl podzimní prázdniny, se odehrály pouze čtyři zápasy v Extralize juniorů. Hned dva z nich však byly velmi vyrovnané. Kert Park rozhodl o svém vítězství v prodloužení, Písek dokonce až po samostatných stříleních. Zbylé dva zápasy spolu sehrály týmy Stříbra a Nového Strašecí.

Písek uhájil těsnou výhru

V dalším kole extraligy juniorů přivítal Písek favorita z Plzně. Loňský finalista této soutěže ukazoval, že to bude on, kdo bude určovat tempo hry. Domácí pozornou obranou nepouštěli hosty do velkých šancí, a když se do nich dostali, byl domácí brankář na místě. Obraz hry se nezměnil ani po změně stran, domácí pozorně bránili a hosté si často nevěděli s pozornou obranou rady. První gólová šance přišla v jednadvacáté minutě, kdy se prosadila Plzeň. Hostům narostla křídla a měli místy až drtivý tlak. Písečtí však dokázali srovnat z nařízeného trestného střílení. Další branky už fanoušci neviděli, a tak musela o vítězi rozhodnout až samostatná střílení, ve kterých byli úspěšnější domácí. „Jsme rádi za každý bod se soupeřem jako je Plzeň. Ta měla sice více ze hry, ale podařilo se nám držet jejich střelce na uzdě. Někdy nám přálo i štěstí, ale tak to někdy je. Nájezdy jsou loterie a nám to tentokrát vyšlo. Naši hráči hráli obětavě a odměnou je jim vítězství,“ byl spokojený písecký Vít Čapek.

„Vzhledem k deštivému počasí jsem tušil, že utkání moc hokejbalové krásy nepřinese. V zápase jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany a být ve všech herních atributech co nejvíce precizní. To se nám do poloviny zápasu dařilo a po zásluze jsme vedli 1:0. Pak jsme ale udělali několik chyb v krátkém sledu a byli za to potrestáni proměněným trestným střílením a pětiminutovým trestem. Oslabení jsme ubránili, avšak dopředu už jsme ve třetí třetině nic moc nepředvedli. Nájezdy byly z naší strany velice špatné,“ neskrýval zklamání trenér Plzně Tomáš Semera.

Stříbro slavilo hned dvakrát

Buldoci měli po sedmi zápasech na svém kontě pouze jednu výhru, během soboty si ale připsali hned šest bodů. V rozmezí necelých čtyř hodin totiž slavili dvě vítezství. Na svém hřišti se utkali s Novým Strašecím, který na první body zatím čeká. V obou případech vstřelilo svému soupeři po jedné brance, což bylo na oslavu málo. Stříbro se naopak trefilo čtyřikrát, respektive pětkrát a hned dvakrát mělo důvod k radosti.

Těsný výsledek naopak přineslo měření sil Kert Parku s Dobřany. Domácí šli jako první do vedení, ale Dobřany třemi góly v prostřední části otočily skóre na svoji stranu. V závěrečné patnáctiminutovce to však byli opět domácí, kdo se radoval z branek a muselo se jít do prodloužení. I poslední slovo řekl Kert Park, který nakonec získal bonusový bod.