Kert Park má za sebou už dvě utkání, v prvním porazil Kladno.
Kert Park má za sebou už dvě utkání, v prvním porazil Kladno. (autor: Pavlína Šachová)

Extraliga Juniorů odstartovala! Slovo dostalo už i prodloužení 4 na 4

Datum: 12. 09. 2018
Autor: Anna Kuželová

Pod novým názvem odstartovala nejvyšší soutěž staršího dorostu, která je od letošního roku nově Extraligou Juniorů. První utkání se odehrálo už první víkend v září, další čtyři pak o týden později, ale několik týmů na start svojí soutěže stále čeká. Na prvním místě tabulky najdeme aktuálně Elbu DDM, která má však tři body stejně jako další dva týmy a v popředí se drží jen díky lepšímu skóre, protože si na úvod řádně zastřílela. Tříbodové vítězství má na svém kontě také Plzeň a Kert Park.

Kert Park začal vítězně

Hned první zářijový víkend odstartovaly celou Extraligu Juniorů celky Kert Parku a Kladna. Ze zisku prvních bodů se radoval domácí tým, který zvítězil 3:2. „Odehráli jsme dobré utkání, na našich hráčích byla viditelná chuť po vítězství. Ve hře jsme měli sice i slabší momenty, ale šlo o první mistrovské utkání. Tři body jsou na začátek výborné, musíme však neustále pracovat a na Plzeň se zase dobře připravit,“ zhodnotil svoji premiéru na lavičce Kert Parku kouč seniorských i juniorských mistryň světa Karel Manhart.

Hned první kolo přišlo na řadu prodloužení

O týden později se už zapojilo dalších sedm týmů. Z vysoké výhry se radovalo Ústí, které na svém hřišti porazilo Stříbro 9:2. Naopak další dvě sobotní utkání základní hrací doba nerozhodla a na řadu tak přišlo poprvé v sezóně prodloužení. Písek přivítal na svém hřišti tým České Třebové. To, že to byl první zápas sezóny, bylo známo po celý zápas. Skóre se měnilo až po změně stran, kdy dvojnásobnou přesilovku využil hostující Řehák. Domácími tato branka velmi zamávala a těžko se dostávali do hry, až v šestadvacáté minutě vyrovnal Ondřej Muchl, jenž si tak osladil po roce návrat na hřiště po vleklém zranění.

Další branky padaly až v závěrečné části. Nejdříve opět hosté využili brejk a ke konci utkání se naskytla domácím ještě přesilová hra, kterou navíc umocnili odvoláním brankáře. Osmnáct sekund před koncem ji dokázali využít a vyzkoušeli si tak novinku letošní sezóny, prodloužení. Bod navíc si nakonec vystřelil domácí tým. „Bylo vidět, že se jednalo o první utkání sezóny. Z naší strany to nebyl moc povedený výkon. Hosté hráli velmi pozorně v obraně a měli nebezpečné brejky. Na konci zápasu nám přálo štěstí,“ byl si vědom trenér Písku Vít Čapek.

Utkání mezi Hostivaří a Letohradem musela rozhodnout až samostatná střílení, ve kterých se lépe dařilo domácímu celku, jenž si tak připsal o bod víc. Svého soupeře porazil 4:3. „Těžký soupeř na začátek sezóny! Dle našeho očekávání vyrovnaný zápas, a i přes to, že jsme ztratili dvoubrankové vedení, tak dva body bereme. Vzhledem k nepřesnostem a chybám máme na čem pracovat, protože letos očekáváme hodně vyrovnané zápasy se všemi soupeři,“ nechal se slyšet trenér Hostivaře Ondřej Novák.

Plzeň se svého soupeře nezalekla

Ke svému už druhému utkání nastoupil Kert Park proti Plzni a na její půdě se mu vůbec nedařilo. Branku vstřelil pouze v úvodní třetině, a domů se tak vracel po porážce 5:1. „Do Plzně jsme jeli s tím, že nás čeká těžké utkání, to se také potvrdilo. V začátku jsme působili trochu zakřiknutě, což ale trvalo jen pár střídání. Od půli první třetiny jsme se vrátili k aktivní hře, kterou jsme předváděli doma v prvním kole, a to nám přineslo vedení v utkání. Škoda neubráněné přesilovky soupeře, kde jsme po chybě v poslední minutě první části inkasovali. Druhá třetina rozhodla o výsledku zápasu. Inkasovali jsme hned v úvodu a soupeř využil další své dvě přesilovky a tím odskočil na tři branky. Do závěrečné části jsme šli s tím, že se pokusíme utkání ještě zdramatizovat, ale naší nedisciplinovaností jsme dali Plzni možnost dalších přesilovek a toho tak zkušený tým využil a uzavřel utkání pro nás nepříznivým výsledkem 5:1. Jestli chceme bodovat, tak nemůžeme hrát třetinu ve čtyřech. Do dalších zápasů musíme dát ještě víc nasazení a osobní odpovědnosti,“ nabádá Karel Manhart.

„První zápas sezóny se soupeřem, kterého jsme neznali a nevěděli, co od něj očekávat. Navíc v prvním zápase porazil Kladno, takže jsme tušili, že to nebude jednoduché. My jsme chtěli hned od začátku na soupeře vlétnout, a to se nám i podařilo, ale bez gólového vyústění. Kert Park poté hru vyrovnal a vytvořil si několik šancí, kterou po jedné naší chybě i využil. Nám se podařilo vyrovnat na konci třetiny z přesilové hry. I ve druhé třetině se hrál vyrovnaný zápas, avšak nám se podařilo dát tři branky a tím jsme dle mého soupeře trochu zlomili a dostali se tak do klidu. Zbytek zápasu už jsme si pohlídali, ale nebylo to úplně optimální. Mám v kádru osm nových tváří a bude asi chvilku trvat, než si to sedne,“ upozorňuje trenér Plzně Tomáš Semera.