Kladno se sice ujalo v první třetině vedení, ale s Autosklem nakonec padlo 2:6.
Kladno se sice ujalo v první třetině vedení, ale s Autosklem nakonec padlo 2:6. (autor: Jana Nekolová)

Extraliga mladšího dorostu má už jasno o sedmi postupujících, Kyjovu stačí bod

Datum: 09. 05. 2018
Autor: Anna Kuželová

Základní část Extraligy mladšího dorostu stále pokračuje. I nadále se bojuje o cenné body do tabulky, ale postupové týmy jsou už nyní téměř jisté. I přesto se celky perou o každý bod. Pouze zápas mezi Ústím a Svítkovem přinesl vyrovnaný průběh, na jehož konci se radovali domácí. Nejvyšší vítězství si i tentokrát připsal dosud neporažený Letohrad, který vstřelil hned devatenáct branek. Tři týmy udržely čisté konto.

Skupina A:

Autosklo proti Kladnu nezaváhalo

Skupina B přinesla pouze dvě utkání. V tom prvním přivítalo Ústí na své půdě Svítkov. Oba celky se tak hned po týdnu střetly znovu a tentokrát je čekalo vyrovnané utkání. Nakonec byla šťastnější Elba DDM, která o své výhře rozhodla v poslední minutě. Jasnější utkání odehrál druhý pardubický celek s Kladnem. Autosklo rozhodlo o svém vítězství na hřišti soupeře hlavně ve druhé třetině, v níž vstřelilo čtyři branky. „Po prvním obdrženém gólu jsme se nesložili, a naopak nás to nabudilo a začali jsme více bojovat. Vždycky bylo dobře vyhrané buly a já, jelikož jsem dlouho nedal gól, tak už jsem zavřel oči a skoro pokaždé to tam padlo,“ popsal své branky třígólový střelec Martin Kubíček.

Skupina B:

Hned tři týmy nedovolily soupeři skórovat

Už v úterý, na státní svátek, přivítaly Dobřany Jindřichův Hradec. V každé třetině vstřelili domácí po jedné brance a zvítězili 3:0. Vítězství si Dobřany připsaly i v neděli, kdy se utkaly s Českými Budějovicemi. Nejúspěšnější pro ně byla druhá třetina, ve které vstřelily hned čtyři branky. Celkově zvítězily 6:1. Naproti tomu Jindřichův Hradec nebyl úspěšný ani v zápase s Plzní. Ani tentokrát se mu nepodařilo vstřelit branku, soupeř byl naopak při chuti a zvítězil 10:0.

Souboj prvního se třetím proti sobě postavil Suchdol a Kert Park. První patnáctiminutovka byla na branky vyrovnaná, ve druhé části se dokonce Kert Park dostal do vedení, ale domácí čtyřmi brankami v závěrečné třetině rozhodli o svém vítězství 5:3. Čisté konto udržely Prachatice, které se utkaly s tabulkovým sousedem. KOVO se sice nachází pouze o jedno místo níže, ale bodový rozdíl je velký. To se potvrdilo také v utkání, které vyhrály Prachatice 7:0.

Tři utkání s průměrem čtrnácti branek na zápas

Letohrad i tentokrát potvrdil svoji první pozici. Jeho řádění v neděli odnesl Třinec, který se soupeřem nedokázal udržet krok a prohrál 3:19. Také další dva vítězné celky vstřelily velké množství branek. Poruba vstoupila dobře do utkání s Brnem, kterému už v první třetině nadělila čtyři góly. Celkově nakonec zvítězila 9:1. Pouze o branku méně vsítily Malenovice. Také ony se hned v úvodu radovaly čtyřikrát, Svitavy ještě zabojovaly, ale na svého soupeře nestačily, podlehly mu 4:8.