Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dokáže Svítkov doma překvapit a obrat o body Hostivař?
Dokáže Svítkov doma překvapit a obrat o body Hostivař? (autor: HBC Svítkov)

Extraliga mladšího dorostu vstupuje do poslední třetiny duelem v Pardubicích

Datum: 01. 04. 2018
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

První dubnový den se naše redakce poprvé v letošním roce vydá na Extraligu mladšího dorostu, a to konrétně do pardubického Svítkova, kde se uskuteční jediný nedělní duel v této kategorii. Na východ Čech cestuje Hostivař, která je jasným favoritem, a bude tak zajímavé sledovat, zda domácí prostředí Pardubickým alespoň částečně nebude hrát do karet.

Extraliga mladšího dorostu defacto vstupuje začátkem dubna do své poslední třetiny základní části. A jedním z prvních duelů o důležité body bude i zápas mezi domácím celkem Svítkov Stars Pardubice a hostující Hostivaří. Zatímco Východočeši se nachází ve skupině A předposlední s dvanácti body na kontě, Pražané jsou na tom o poznání lépe a soupeří opět o vítězsví v celé skupině, tedy taktéž skupině A. Patří jim totiž momentálně druhá příčka za druhý celkem z Pardubic, Autosklem. Na to momentálně ztrácí sedm bodů, ale ještě se zápasem k dobru. To Svítkov se může dívat momentálně pouze na pátou pozici. Tam se drží Kelti, jenž mají odehráno o zápas navíc a čtyři body náskok před Pardubickými. 

Největší útočnou hrozbou Pražanů by mohl být, pokud s týmem přicestuje, Jan Čejka. Obrovský talent českého hokejbalu má v letošním ročníku mladšího dorostu na svém kontě za pouhých jedenáct zápasů dvacet asistencí a ještě o pět více branek! Útočník Hostivaře už sehrál i svůj první duel v CCM Extralize, kde se hned dokázal prosadit za Kert Park, a to proti plzeňským mečounům. Při pohledu na statistiku produktivity u Svítkova, by zase problém defenzivě hostů mohl dělat třeba Lukáš Novotný, autor letošních sedmnácti bodů za jedenáct branek a šest asistencí. 

Duel je naplánován na neděli 1. dubna s dopoledním startem půl hodiny před dvanáctou. Na našem webu se můžete těšit jak na rozhovor, tak i na reportáž přímo ze sřetnutí! 

Partneři českého hokejbalu