Pardubice vybojovaly v Plzni jedno vítězství, a na svém hřišti tak můžou slavit titul. (autor: Pavel Foršt)

Finále Extraligy staršího dorostu se za nerozhodného stavu 1:1 stěhuje do Pardubic!

Datum: 06. 06. 2018
Autor: Anna Kuželová

Finále Extraligy staršího dorostu je v plném proudu a po prvním hracím víkendu platí nerozhodné skóre celé série 1:1 na záapsy. Hned v úvodním klání si první vítězství připsaly Pardubice, Plzeň věděla, že za stavu 0:2 by byl přesun na pardubické hřiště hodně těžký, a tak o druhou výhru pořádně zabojovala. Nakonec ji vybojovala výsledkem 4:2 a všechno je tak i nadále otevřené. Série pokračuje v sobotu 9.6. od 19 hodin v Polabinách! Kdo se nakonec bude radovat? Obhájce titulu z Autoskla, či vítěz základní části z Plzně?

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (2.) vs. HBC Plzeň (1.)

Stav série: 1:1.

Následující utkání:

Sobota 9.6. v 19:00 (Pardubice - Polabiny)
Neděle 10.6. v 12:30 (Pardubice - Polabiny)

1. zápas:

HBC Plzeň vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Jako první šly do vedení Pardubice, které ho však dlouho neudržely. Domácím se podařilo do konce první třetiny ještě srovnat, ale druhá část už patřila hostům. Ti vstřelili hned dvě branky, díky kterým se dostali do dvougólového vedení. Plzeň ještě zabojovala, ale branka sedm minut před koncem stačila pouze na snížení konečného výsledku na 2:3.

2. zápas:

HBC Plzeň vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Plzeň věděla, že pokud chce pomýšlet na vítězství v Extralize staršího dorostu, tak musí nedělní utkání vyhrát, a to se jí povedlo. Tentokrát to byla ona, kdo šel jako první do vedení, ale Autosklu stačilo pouhých jedenáct sekund k tomu, aby bylo vyrovnáno. Také druhé vedení dokázalo Autosklo ještě smazat, ale na další dvě branky už odpovědět nedokázalo. Na vítězství Plzně se nejvíce podílela dvojice David Ulč - Drož, která si mezi sebou rovným dílem rozdělila všechny branky.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Semera (trenér HBC Plzeň)
„V prvním utkání jsme chtěli být od začátku aktivní, a to se nám dařilo, bohužel jsme se nechali zbytečně vylučovat a soupeř trestal. Druhá třetina byla jak z černého snu, úplně jsme upustili od systému a byli jsme všude pozdě, z čehož rezultovaly dvě inkasované branky. Ve třetí třetině jsme opět přidali, ale na vyrovnání jsme již nedosáhli. Do druhého zápasu jsme šli s tím, že prostě musíme vyhrát. A od začátku zápasu jsme diktovali tempo hry. Podařilo se nám vstřelit první branku a nebýt mého vběhnutí na hřiště ke zraněnému hráči, asi bychom třetinu vyhráli. Ale nás to nezlomilo, ba naopak jsme ještě přidali a odměnou byla branka na 2:1. Ve třetí třetině to byla hra nahoru dolů. Soupeř vyrovnal, ale nám se podařilo si vzít vedení opět zpět, a to už jsme ubránili. Potvrdilo se, že se potkaly dva nejlepší týmy staršího dorostu a že to budou vyrovnané souboje, kde bude rozhodovat každá chybička.“

Jiří Doležal (trenér HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice) „Oba finálové zápasy se odehrály ve velkém tempu. Nikdo se nezakopal ve vlastním obranném pásmu, a tak bylo vidět spousta gólových příležitostí. První třetina sobotního zápasu patřila spíše domácím, a tak i přesto, že jsme šli do vedení, podařilo se domácím po velkém tlaku vyrovnat. Druhá třetina byla z naší strany luxusní. Kluci jezdili po zadku a odskočili jsme až na 3:1. Ve třetí třetině domácí využili přesilovku a bylo to rázem zase o gól. A když jsme přežili i oslabení 6 na 4 na konci zápasu, mohli jsme se radovat z neuvěřitelného vítězství. Jelikož se současně hraje i finále extraligy, museli jsme kluky již v pátek poslat s áčkem do Prahy, a tak v sobotu už měli jeden těžký zápas v nohách. Navíc dva dorostenci v sobotu ještě s áčkem zůstali a přijeli až v neděli. Každopádně musíme říct, že sobotní výhru si za heroický výkon zasloužíme. V neděli šlo Plzni již o hodně a vlétla na nás neskutečným způsobem. První třetina byla plně v její režii a my jsme vůbec nestíhali tempo, které domácí předváděli. Navíc šli do vedení. Nám se podařilo vyrovnat trefou Zajíčka ze sporné přesilové hry, kdy byl domácí hráč vyloučen za vběhnutí trenéra na hřiště k otřesenému hráči. Ve druhé třetině jsme hru srovnali, avšak pětiminutový trest nás stál mnoho sil. Oslabení jsme přežili, ale brzy na to jsme stejně inkasovali po dělovce od modré čáry. Ve třetí třetině jsme vše vsadili na útok. Hru jsme stáhli na dvě lajny a konečně jsme domácím zatopili. Vytěžili jsme z tlaku vyrovnávací gól, jenže domácí šli za chvíli znovu do vedení, kdy po souboji ve středním pásmu skončil náš hráč na zemi a Plzeň situaci 2 na 1 ukázkově využila. Na konci zápasu jsme výhodu hry 6:4 zase dostali my, a dokonce dali i tyčku, jenže domácím se podařil protiútok a do prázdné brány pečetili výsledek na 4:2. Klukům patří za oba zápasy velký obdiv. Někteří z nich odehráli tři extraligová finále ve třech dnech, a přesto se na hřišti prodali neuvěřitelným způsobem. Příští týden nás čekají dvě domácí odvety a my se teď musíme hlavně zregenerovat a pak jdeme zase dál bojovat.“